Чим корисна журавлина, три прості рецепти з ягоди

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Журавлина – зимова ягода і справжнісінький суперфуд! Вона багата мінералами і вітамінами, м'яко очищає кишечник і звільняє організм від продуктів розпаду, сприяє зростанню м'язової маси і допомагає худнути.

Журавлина – ягода червоного кольору з яскраво вираженим кислим смаком. Зростає на півночі США, Канади і Росії, а також в скандинавських країнах. Калорійність – 26 ккал на 100 г продукту.

Розповімо про склад журавлини, які вітаміни в журавлині, від чого допомагає журавлина, навіщо вживати журавлину вагітним. Дізнайтеся, чим корисна сушена журавлина і як правильно треба їсти журавлину.

Вітамінний склад журавлини

Склад: органічні кислоти (лимонна, хінна і бензойна), калій, кальцій, фосфор, залізо, марганець, магній, кобальт, молібден, кремній, йод, вітаміни групи В, а також вітаміни А, С, Е, Н, і РР.

В одній чашці сирих ягід міститься 25% вашої денної норми вітаміну С, близько 9% денної норми вітаміну А, близько 6% денної норми вітаміну К, 2% від добової потреби в калії, 1% від щоденної потреби в залізі й кальції.

У процесі сушіння вона, на жаль, втрачає більшість своїх вітамінів, але калій і кальцій так само залишаються в сухій журавлині в достатній кількості.

Корисні властивості журавлини

Містить антиоксиданти

У журавлині міститься велика кількість активних рослинних сполук і антиоксидантів, таких як антоціани. Вони мають протизапальний ефект, допомагають боротися з раком, захищають печінку, покращують зір і знижують кров’яний тиск. Крім антоціанів в журавлині міститься кверцетин, міріцетин, урсолова кислота, пеонідин і проантоціанідини А-типу.

Чим корисна журавлина, три прості рецепти з ягоди

Велика частина цих рослинних сполук міститься в ніжній шкірці ягід, а ось сік, на жаль, втрачає основну частину корисних властивостей.

Запобігає інфекції сечостатевих шляхів

Журавлина для нирок – один з найкорисніших продуктів. ІСШ (інфекції сечостатевих шляхів) – одні з найпоширеніших бактеріальних інфекцій, особливо серед жінок.

Завдяки вмісту вищезазначених проантоціанідина А-типу (або конденсовані таніни) в ягодах вживання журавлини вважається хорошою профілактикою цієї проблеми. Це було підтверджено низкою проведених досліджень.

Правда, чарівні властивості мають не всі продукти з журавлини. При певній обробці частина магії втрачається.

Корисна для здоров’я серця і судин

Антоціани, проантоціанідини і кверцетин – серцеві антиоксиданти. Вони благотворно впливають на здоров’я серця і всієї системи.

Антоціани підвищують рівень хорошого холестерину, захищають від поганого холестерину і окислення, знижують високий артеріальний тиск, знижують рівень жорсткості судин у людей із захворюваннями серця і ризик запалення в кровоносних судинах.

Сприятливо впливає на роботу кишечника

Чим корисна журавлина, три прості рецепти з ягоди

Дослідження показали, що журавлина може поліпшити склад бактерій в кишечнику у людей, які харчуються м’ясом і продуктами тваринного походження. Іншими словами, якщо ви їсте багато м’яса, молочних продуктів і цукру, вживання журавлини може допомогти повернути «хороші» бактерії в травну систему. Крім того, ці ж бактерії зменшують кількість жовчних кислот в кишечнику, які пов’язані з раком товстої кишки і шлунково-кишкового тракту.

Підтримує здоров’я ротової порожнини

Колись дуже давно журавлину використовували для профілактики цинги. Вся справа в тому, що журавлина допомагає контролювати вміст шкідливих кислот в ротовій порожнині, запобігає їхньому «прилипанню» до зубної емалі і таким чином допомагає зупинити карієс, захворювання ясен, руйнування зубів і навіть рак порожнини рота.

Журавлина: користь для вагітних

Завдяки перерахованим вище перевагам, вживання журавлинного соку корисно для вагітних жінок. Ягода багата вітамінами, зменшує запалення і, що особливо важливо в такому стані, є ідеальною профілактикою ІСШ (інфекцій сечостатевих шляхів). Під час вагітності саме ці проблеми загострюються найчастіше, навіть якщо ви не підозрюєте, що у вас вони взагалі є (цистити, пієлонефрити і так далі).

Протипоказання до вживання журавлини

Журавлина не рекомендується до вживання людям з підвищеною кислотністю, гастритами і виразками, проблемами із зубною емаллю.

Як зберігати журавлину

Чим корисна журавлина, три прості рецепти з ягоди

При виборі журавлини потрібно бути дуже уважним. Ягоди повинні бути цілими і без цвілі. При заморожуванні ягоди повинні зберігати свою цілісність і легко відділятися одна від одної, залишаючись окремими кульками.

Якщо ви не хочете використовувати відразу всю куплену журавлину, можна залити її холодною питною водою і зберігати так при кімнатній температурі протягом місяця. А якщо поставити в прохолодне місце, то вона може зберігатися півроку.

Топ-3 рецепта з журавлиною

Журавлиний соус

Журавлиний соус

Інгредієнти:

  • 700 г свіжої журавлини;
  • ⅔ склянки білого цукру;
  • ⅔ склянки коричневого цукру;
  • 1 чашка свіжого апельсинового соку (плюс трохи цедри за бажанням);
  • 1 стакан води;
  • 1 паличка кориці (або ⅛ чайної ложки порошку кориці).

Приготування. Викладіть всі інгредієнти в каструлю, поставте на середній вогонь, доведіть до кипіння і варіть хвилин 15-20. Соус повинен трохи загуснути! Зберігати в холодильнику, подавати до м’яса, птиці або сиру!

Журавлиний клафуті

Журавлиний клафуті

Інгредієнти:

  • 2 чашки свіжої журавлини;
  • 1 чашка волоських горіхів (або будь-яких інших);
  • 2 яйця;
  • 1 чашка цукру;
  • 1 склянка борошна;
  • 1 стакан молока;
  • ½ чайної ложки ванільного екстракту або щіпка ваніліну;
  • 1 столова ложка вершкового масла.

Приготування. Розігрійте духовку до 210 градусів. Промийте журавлину і подрібніть волоські горіхи і попередньо змастіть глибоку форму для випічки вершковим маслом. Потім візьміть 1 столову ложку цукру і посипте зверху на масло, струшуючи форму для випічки для рівномірного розподілу.

Змішайте журавлину і волоські горіхи і викладіть в блюдо. Почніть збивати яйця, поки вони не стануть світліше (може зайняти близько 5 хвилин) і потім додайте цукор. Робіть це доти, поки маса не стане однорідною.

Потім додайте борошно і знову добре збийте. Влийте молоко і ванільний екстракт. Доведіть тісто до однорідної маси, залийте ним журавлину з горіхами і відправляйте в духовку запікатися до появи зверху золотистої скоринки (близько 30-35 хвилин).

Подавати охолодженим! Можна посипати цукровою пудрою і прикрасити листочками м’яти.

Журавлинний курд

Журавлинний курд

Інгредієнти:

  • 250 г свіжої журавлини (трохи більше 2 чашок);
  • ½ склянки води;
  • 3 яєчних жовтки;
  • 1 ціле яйце;
  • ¾ склянки цукру;
  • 4 столові ложки вершкового масла.

Приготування. У невелику каструлю вилийте воду і додайте журавлину. Доведіть до кипіння і варіть до тих пір, поки ягоди не лопнуть, а рідина не почне пузирится. Зніміть каструлю з вогню і процідіть рідину через друшляк, намагаючись притискати ягоди дерев’яною ложкою, щоб якомога більше м’якоті потрапило в каструлю. Відскребіть її залишки з друшляка і поставте каструлю з рідиною в сторону.

Жовтки і ціле яйце викладіть в миску і починайте збивати. В процесі додайте цукор і продовжуйте збивати до світло-жовтого кольору. Потім додайте яєчну суміш до журавлинного пюре в каструлі і продовжуйте працювати віночком або міксером до тих пір, поки крем не стане однорідним. Це може зайняти приблизно одну хвилину.

Поверніть каструлю з кремом на середній вогонь і варіть, постійно збиваючи, до тих пір, поки він не загусне – приблизно 8-10 хвилин.

Фінальний штрих – зніміть каструлю з вогню і додайте масло, по одному шматочку за раз. Добре розмішайте, процідіть в миску або банку, накрийте харчовою плівкою і відправте в холодильник охолоджуватися як мінімум на годину.

Крім того, ви можете завжди розтерти журавлину з цукром і вмочати в неї шматочки козячого сиру (або будь-якого іншого сиру) – виходить неймовірно смачно!

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також