Чим відрізняється вікова пігментація від постзапальної

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

возрастная пигментация

Пігментація може виникати з різних причин. Розберемося, чому з'являються вікові пігментні плями і чим вони відрізняються від постзапальних.

Як ми вже розбиралися у попередніх статтях, пігментація може виникати з різних причин. Головними героями в цьому процесі виступають клітини-меланоцити, які відповідають за присутність меланіну в нашій шкіри. Вплив різноманітних зовнішніх і внутрішніх факторів на наш організм може призводити до порушення вироблення меланіну і як результат – на нашому тілі з’являються пігментні плями.

Вікова пігментація

Основними факторами, які впливають на появу вікової пігментації є вік і вплив ультрафіолету. Це найбільш поширена форма гіперпігментації, яка проявляється у вигляді плям від світло-коричневого до темно-коричневого кольору. Такі плями можуть підніматися над поверхнею шкіри. Виникає вікова пігментація найчастіше після 40 років, але неправильний догляд за шкірою обличчя, нехтування правилами захисту від сонця, нездоровий спосіб життя, прийом деяких лікарських засобів можуть призвести до появи таких плям у більш ранньому віці. Найчастіше, окрім естетичного дискомфорту, ця проблема не спричиняє ніяких незручностей. Але якщо ви стали помічати, що плями пігментації збільшуються в розмірах або набувають дивної форми, обов’язково зверніться до лікаря. Оскільки одна з небезпечних форм життєдіяльності меланоцитів – розвиток злоякісної форми раку – меланоми. Провести діагностику можна тільки в кабінеті лікаря за допомогою дерматоскопа.

поствоспалительная пигментация

Постзапальна пігментація

Цей вид пігментації виникає внаслідок запальних процесів, які відбувалися на поверхні шкіри. Наприклад, сліди постакне, будь-які ушкодження поверхні шкіри, запальні захворювання, алергічні реакції, опіки. І чим більш тривалим був запальний процес, тим більш вираженим може бути слід. Крім цього, посилюватися така пігментація може від впливу ультрафіолету і впливу медичних препаратів. Також варто відзначити, що чим старшими ми стаємо, тим більш тривалий час необхідний для відновлення шкіри після виникнення запальної пігментації. Цей вид пігментації може досягати дерми. У такому випадку рожево-синюшний слід може стати з сірим відтінком.

Для того, щоб уникнути виникнення плям після запального процесу, необхідно вчасно звертатися за медичною допомогою, чи то буде вугрова хвороба, чи пошкодження шкіри. Важливо розуміти, що чим глибше опускається запалення у дерму, тим складніше буде позбутися плями.

гиперпигментация

Як при віковій, так і при постзапальній пігментації важливу роль відіграють клітини-меланоцити. Ключова відмінність – запальний процес, який призводить до формування сліду після. При цьому найчастіше методи усунення пігментації досить схожі і включають у себе апаратні методики, салонні процедури, медикаментозне лікування і грамотний домашній догляд. Як і при віковій, так і при постзапальній пігментації важливо захищати свою шкіру від впливу ультрафіолету. Сонце, впливаючи на плями після запалень, може призвести до потемніння слідів, прибрати які стане ще складніше. Саме тому завжди прислухайтеся до рекомендацій свого лікаря.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB! 

читайте також