Догляд за шкірою підлітка: все, що ви хотіли знати

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Як правильно доглядати за шкірою підлітка і коли починати це робити? Які засоби для догляду за шкірою обличчя підлітка вибрати? На які компоненти звернути увагу і чому? З цими питаннями ми звернулися до лікарки-дерматолога, косметолога Анни Довгополої.

Анна Довгополая

Анна Довгопола, лікарка-дерматолог, трихолог, косметолог. Головна лікарка клініки естeтичної медицини LegeArtis. Instagram: @dr.dovgopola

– Коли необхідно починати доглядати за шкірою?

– Найбільш правильний час для перших кроків у догляді за шкірою обличчя – це початок періоду статевого дозрівання, тому що в цей час починається гормональна перебудова організму, яка, звичайно ж, відбивається і на шкірі обличчя.

– Назвіть основні правила догляду за шкірою підлітка.

– Догляд за шкірою в юності багато в чому визначає її стан на роки вперед. Ось основні три правила.

Перший і найголовніший етап – правильне очищення вранці та ввечері, під час якого з поверхні епідермісу видаляються забруднення і шкірний жир. Для сухої шкіри це можуть бути м’які пінки або молочко для вмивання, для жирної – гелі. Ці засоби мають бути з нейтральним рН і не містити агресивних компонентів.

Хочу звернути увагу, що вмиватися милом, навіть дитячим, не рекомендується, оскільки воно порушує кислотно-лужний баланс шкіри, пересушує її.

Завершальний етап очищення – тонізація. Навіть якщо ви ретельно вмилися, то на змоченим тоніком ватяному диску все одно виявите сліди забруднень. Це означає, що саме тонік закінчує процес очищення після вмивання. Деякі мийні засоби, а також жорстка водопровідна вода можуть тимчасово порушити кислотно-лужний баланс, що в свою чергу послаблює імунітет шкіри і знижує її здатність протистояти агресивним факторам навколишнього середовища. Тонік найбільш швидко приводить рівень рН в норму. Він також готує шкіру до нанесення сироватки і крему. Тонік є своєрідним провідником, що дозволяє активним інгредієнтам у складі сироватки і крему більш ефективно діяти на шкіру.

Третій етап – зволоження. Дуже важливо правильно підібрати крем для підлітка, аби він не підсилив жирність шкіри. Вибирайте засоби легкої текстури, такі як гелі та флюїди.

Уход за кожей подростка

читайте також

– Чим шкіра підлітків відрізняється від дорослої?

– Гормональна перебудова, яка відбувається в цей віковий період, відбивається на стані шкіри. Перш за все – це поява жирного блиску шкіри через посилену роботу сальних залоз, що призводить до утворення чорних цяток, розширених пор у Т-зоні. Можуть виникати висипання у вигляді акне.

– А чим відрізняється шкіра у хлопчиків і дівчаток?

– Оскільки кількість тестостерону у хлопчиків більше, то підвищене виділення шкірного сала і схильність до запалень у них більш виражені.

– Що має бути в косметичці дівчинки-підлітка?

– Якщо говорити про догляд і макіяж, то ось базовий список необхідної косметики.

  • Засіб для вмивання з антибактеріальними компонентами і цинком. Так ви зможете тримати під контролем жирний блиск.
  • Тонік. Заспокоює шкіру після вмивання і готує її до нанесення крему. Важливо, щоб він не містив спирту.
  • Зволожувальний крем. Підлітковій шкірі необхідно легке зволоження. Підійде крем-гель або нещільний флюїд, який відновлює водний баланс. Пам’ятайте: зневоднена шкіра жирніє сильніше, що провокує появу висипань.
  • SOS-засіб від висипань, який можна точково наносити на проблемні місця, щоб підсушити запалення.
  • З декоративної косметики підійдуть легкі напівпрозорі, невагомі BB- або СС-креми. Щільні тональні основи забивають пори і підвищують ризик утворення вугрів.
  • Консилер знадобиться, аби приховати локальні висипання.
  • Гігієнічна помада або бальзам для губ також знадобиться, якщо потрібно швидко впоратися з тріщинами, сухістю і лущенням. Звертайте увагу на склад, він має бути максимально натуральним.

– Які засоби мають бути в домашньому догляді хлопчиків?

– Доглядати за шкірою потрібно як дівчаткам, так і хлопчикам. Немає такого поняття, як винятково підліткова косметика для дівчаток. Хлопчиків складніше змусити доглядати за шкірою обличчя, тому хоча б засіб для вмивання має бути в арсеналі.

– Які інгредієнти – добре, а які – погано?

– Хороші інгредієнти в косметиці давно відомі. Це гіалуронова кислота, D-пантенол, сечовина, молочна кислота, екстракти ромашки та календули.

Ідеально, якщо в засобах для проблемної шкіри є саліцилова, азелаїнова кислота, АНА-кислоти (альфагідроксидні) в невеликій кількості, триклозан, ретиноїди, мідь, цинк, сірка, тальк, глина, ніацинамід.

Також хороші рослинні екстракти. Так, екстракт алое добре заспокоює та загоює шкіру, екстракти жасмину і троянди пом’якшують шкіру, а екстракт зеленого чаю має антиоксидантну користь.

Чого не має бути в косметиці, так це, звичайно ж, спиртів, оскільки вони будуть пересушувати шкіру. Деякі олії можуть бути комедогенними, наприклад, олія какао, кокосова, мигдальна, соєва і персикова, мінеральна олія, похідні ланоліну, похідні ізопропанолу – ізопропілпальмітат, ізопропілізостеарат і ізопропілміристат. Синтетичні ароматизатори, барвники, які можуть спричиняти алергічні реакції і подразнення, також не мають бути в складі косметичних засобів.

На упаковці обов’язково мають бути такі маркування.

Non-comedogenic (некомедогенно): це означає, що засіб не утворює щільної плівки на поверхні шкіри і тим самим не перешкоджає природному виділенню шкірного сала. Такий крем не спричиняє утворення відкритих і закритих комедонів.

Dermatologically Tested (схвалено дерматологами): такий засіб пройшов клінічне випробування, і дерматології високо оцінили якість продукту.

Уход за кожей лица подростка

читайте також

– Як доглядати за проблемною шкірою підлітка? Які засоби врятують від юнацьких прищів?

– Вибір засобів для лікування акне зараз дуже великий, і він залежить від стадії, форми висипань, віку, стерпності препаратів та інших факторів, однак не варто призначати собі самостійно такі засоби, а обов’язково зверніться до лікаря-дерматолога, який відкоригує харчування, призначить необхідні обстеження і відповідний догляд, зовнішню або внутрішню терапію, а також надасть рекомендації щодо процедур, якщо це необхідно.

– Чи потрібно в підлітковому віці відвідувати косметолога? І якщо так, то які салонні процедури знадобляться?

– По можливості я б рекомендувала відвідати косметолога для призначення відповідної доглядової косметики. Але якщо є постійні висипання, якщо ви бачите, що дитина сама собі «чистить обличчя», це спричиняє психологічний дискомфорт, – обов’язково зверніться до дерматолога, який призначить комплексне лікування, оскільки несвоєчасне лікування може призвести до утворення рубців, застійних плям постакне, з якими важко буде боротися в подальшому.

Хочу звернути увагу, що чищення, пілінги, апаратні процедури – це не основне лікування, а додатковий догляд у кабінеті косметолога.

– Чи можна дати дитині свої, «дорослі» засоби?

– Я б не рекомендувала, оскільки текстура «дорослих» засобів зазвичай більш щільна, в їх склад можуть входити активні компоненти, такі як ретинол, пептиди, колаген, які будуть стимулювати вироблення гіалуронової кислоти, колагену, еластину, вирішуючи проблеми хроно- і фотостаріння дорослої шкіри.

Уход за кожей подростка

– Чи можна купувати догляд в супермаркеті?

– Вибираючи засоби для догляду за шкірою обличчя підлітків, звертайте увагу на аптечні бренди або професійну косметику, оскільки їх склад оптимально збалансований і містить не тільки лікувальні речовини, а й лікарські компоненти спрямованої дії.

У косметиці сегмента мас-маркет дуже низький відсоток активних інгредієнтів, які додаються виробником для маркетингу, щоб на баночці можна було вказати відомий компонент.

А деякі активні інгредієнти і зовсім не можуть потрапити в засоби цього сегменту в жодній концентрації через високу собівартість. Досить часто використовуються дешеві інгредієнти низької якості, аромату, які можуть тільки погіршити стан шкіри.

Не забувайте, що робота над собою з молодих років, грамотно підібраний догляд та своєчасне лікування – це запорука здорової шкіри в майбутньому!

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також