Домашній спортзал: вибираємо спортивне обладнання для тренувань

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Закриті спортклуби – не привід лінуватися. Підтримувати форму можна і в домашніх умовах. Зараз в інтернет-магазинах можна купити повний комплект спортивного обладнання для домашніх тренувань. Розповідаємо, у скільки це обійдеться і що можна вибрати.

Гантелі

Основна принадність гантелей полягає в тому, що з ними ви можете виконувати практично будь-яку вправу – все залежить від ваги. Наприклад, легкі гантелі вагою від 500 г і до 2 кг можна використовувати як обважнення під час функціональних тренувань, а гантелі важче (від 3 до 5 кг) – для присідань.

З їх допомогою ви можете качати біцепси, трицепси, м’язи спини і плечовий пояс – головне, вибрати правильну вагу.

Гантелі бувають цільними (стандартними) і складальними, коли з комплекту ви можете зібрати ускладнення різної ваги в залежності від тренування (зазвичай до 10 кг). Набірна гантель складається з грифа, затиску, який тримає диски, і самих дисків (вага одного може варіюватися від одного до п’яти кілограм).

Матеріал: пластик, вінілове покриття та змішані варіанти.

Вартість: від 99 грн найлегші та дешеві до 6 000 грн (зазвичай це складальні хромовані гантелі). Гантелі від відомих брендів спочатку обійдуться дорожче. Наприклад, за одну п’ятикілограмову гантелю Reebok доведеться викласти 960 грн.

Фітнес-гумки

Ми вже розповідали про те, що таке фітнес-гумки і яких видів вони бувають. Для домашніх тренувань краще вибрати стрічки і петлі.

Стрічка (стрічковий еспандер) має вигляд широкої стрічки, продається в рулонах (довжина – 2-2,5 м). Найчастіше використовується в йозі або пілатес, оскільки вона надає досить м’який опір і з її допомогою дуже зручно тягнутися на шпагат в деяких позах.

Міні-петля – еластична гумова петля з щільної гуми з окружністю 50-60 см (ширина 5-10 см). Зазвичай продається наборами з трьох або п’яти різнокольорових стрічок з різною жорсткістю. Ідеально підходить для функціональних тренувань.

Довга петля – еластична гумова петля з щільної гуми з окружністю до 2 м і шириною від 1 до 9 см. Її також використовують для функціональних тренувань.

Під час вибору дуже важливо враховувати якість, інакше вони швидко розтягнуться, не даватимуть належного навантаження і просто можуть порватися. Вони можуть продаватися як окремо, так і в наборах.

Матеріал: латексна гума.

Вартість: одна штука – від 49 грн, набори – від 300 грн і до 900 грн. Якщо ви хочете ідеальну якість, тоді краще брати U-POWEX PRO. Їх виготовлено з щільного латексу, в наборі всього три рівні опору (три стрічки), але вони того варті.

читайте також

Гирі

Гиря – ще один інструмент, який допоможе відточити фігуру. Вони відрізняються за вагою і матеріалом, з якого виготовлені. До речі, від останнього фактора залежить і їх розмір. Чавунні гирі важчі та, відповідно, компактніші та зручніші у використанні. Але і коштують вони теж дорожче. Найчастіше зустрічаються литі, але бувають і розбірні, як і гантелі – в комплекті йде гриф, база і кріплення. Вага коливається від 2 кг і до 32 кг.

Матеріал: пластик, метал, неопрен, чавунні з вініловим покриттям, розбірні хромовані.

Вартість: від 206 грн до 5 300 грн.

Петлі TRX

Функціональні петлі TRX – гарна підмога в функціональних тренуваннях, якщо ви хочете прокачати глибші шари м’язів, м’язи-стабілізатори і при цьому розвинути почуття рівноваги. Вони універсальні і підходять для будь-якого рівня підготовки, оскільки дуже зручно і просто регулювати навантаження. Правда, дуже важливо, аби до початку домашніх тренувань ви пройшли хоча б кілька занять з тренером. У тренуваннях з петлями TRX дуже важливо знати техніку, інакше можна серйозно травмуватися. Особливо якщо у вас є проблеми з хребтом або серйозні травми.

Вартість: від 500 грн (низька якість) до 3 800 грн. Все залежить від виробника, моделі і комплектації. Найдорожчі – оригінальні петлі. Середня ціна – 1 500 грн.

Обважнювачі

Це обладнання добре підходить для додаткового прокачування ніг, рук і сідничних м’язів. Обважнювачі бувають у формі манжетів (для ніг і рук), поясів і жилетів. Як наповнювач часто використовують пісок, але бувають і складальні, в яких використовуються спеціальні пластини, і можливе регулювання ваги (найчастіше використовується в поясах і жилетах).

До речі, про вагу! Легкі манжети вагою в 1 кг часто використовують для рук. Ви можете виконувати аеробне тренування і для підвищення навантаження додати вагу на руки. Звичайно, можна використовувати гантелі, але це буде не так зручно. Манжети в цьому випадку максимально комфортні. Вага обважнювачів коливається від 200 г до 3 кг у манжет, і до 40 кг у жилетів.

Вартість: 96-739 грн (манжети) до 5 000 грн (жилет).

Сендбегі

Сендбегі можна віднести до обважнювачів, але ми вирішили виділити їх в окрему категорію, оскільки вони використовуються трохи інакше, ніж стандартні обважнювачі. Мішки використовують як обважнювачі в силових тренуваннях. Їх вага може коливатися від 5 кг до 70 кг!

Вартість: від 300 грн до 654 грн.

Це лише невелика частина спортивного обладнання, яке можна використовувати для домашніх тренувань. Але і цього цілком достатньо, аби підтримувати гідну фізичну форму.

Далі буде більше цікавої інформації не тільки щодо обладнання та його функціоналу, але і про тренування, в яких воно використовується. Ми обіцяємо!

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також