Філер для корекції носа: який ефект, можливі наслідки

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Останній тренд в естетиці – безопераційна ринопластика. Навіщо лягати під ніж хірурга, якщо можна просто «закачати» філер у ніс і зробити його більш привабливим. Так думають ті, хто давно хотів змінити форму носа, але боїться операції, не може на неї погодиться через стан здоров’я або зовсім не володіє достатньою сумою грошей на таку корекцію.

Пластичні хірурги стверджують, що не всім корекція філерами підходить, а наслідки безопераційної ринопластики бувають шокуючими – хрящі носа деформуються, а разом із ними – й сам ніс. Безопераційна ринопластика ефективна, як правило, у пацієнтів із товстою шкірою та в тих випадках, коли необхідна корекція кінчика носа.

Величезне значення має матеріал, який вводять. Для того, щоб підвищити спинку носа, заповнити дефект або западину, використовують філери гіалуронової кислоти й гідроксилапатита кальцію. А ось зменшити ніс такими препаратами – нереально. Іноді пластичні хірурги для зменшення носа вводять дипроспан, який розчиняє хрящі. Але оскільки останні дуже тонкі й чутливі − зробити ювелірну роботу дуже складно. Справа ще в тому, що передбачити, як тканини носа зреагують на ін’єкцію такого агресивного препарату – складно. Ускладнення після введення дипроспана призводять до необхідності провести реконструктивну ринопластику для відновлення носа.

Пластичний хірург Едгар Камінський поділився на своїй сторінці в соціальній мережі відео з операційної. Під час ринопластики у пацієнтки виявили пошкодження зв’язки Пітангі – однієї з міжхрящових зв’язок, формуючих кінчик носа, а поруч із нею залишки гіалуронового філера, який, як з’ясувалося пізніше, вводив два роки тому в цю ділянку інший лікар. Під відео розгорілися палкі суперечки про те, чи можна вводити гіалуронову кислоту в кінчик носа та які наслідки це може мати.

Можливі варіанти причин цього ускладнення з точки зору косметолога нам розповів лікар anti-age терапії, дерматовенеролог, сертифікований фахівець з ін’єкційних методик, завідувач відділенням DMC Dental Clinic, Андрій Ваганов-Дашков.

Андрей Ваганов-Дашков
– Під час контурної пластики носа не потрібна велика кількість препарату, я вводжу в середньому 0,2 − 0,3 мл і ніколи не роблю цю зону окремо, тільки в рамках full face корекції – так виходить хороший тривалий ефект. У ділянці носа філер знаходиться до трьох років.

Ніс можна коригувати не тільки філером, але й ботулотоксином, наприклад, щоб підняти кінчик носа. Якщо проблема суто естетична й незначна, її можна вирішити за допомогою ін’єкційних препаратів і нема чого лягати під ніж.

Корекція носа може проводиться за авторськими методиками off label – коли лікар використовує лікарський препарат за показаннями, яких немає в інструкції. Дипроспан – якраз і є таким засобом, за допомогою якого зменшують ніс без операції. Варто відзначити, що Дипроспан – це синтетичний глюкокортикоїдний препарат, який має сильну протизапальну, протиалергічну, імуносупресивну дію. Він застосовується під час захворювань кістково-м’язової системи, алергічних та дерматологічних захворювань.

В цьому випадку важко сказати який препарат вводили, адже у нас немає естетичного анамнезу пацієнтки, щоб стверджувати напевно. Можливо, був введений Дипроспан, а потім препарат гіалуронової кислоти, щоб відновити або змінити форму кінчика носа. Я проти таких методик.

На відео нам демонструють зруйновану зв’язку, філер не міг на неї так вплинути. Я думаю, її могли пошкодити фізично під час грубого введення препарату. Гіалуронова кислота живить тканини, в тому числі хрящі й зв’язки, на сьогоднішній день, це найбезпечніший матеріал, тому що у неї є антидот – гіалуронідаза, якою, в разі необхідності, можна розчинити філер.

Тому в цьому випадку мало місце або некоректне введення гіалуронової кислоти, або пацієнтці вводили ще якісь препарати. Ця ситуація в черговий раз доводить, наскільки важливий анамнез: крім фізичних характеристик обличчя, типу старіння, побажань пацієнта, велику роль грають процедури, які пацієнт отримував раніше.

Варто відзначити, що ніс не повернеться в початковий стан після корекції філерами. Вони не розсмоктуються. Більше 80% пацієнтів після корекції філерами приходять до рішення про операційну пластичну хірургію. Проте перед операціями потрібно розчиняти філери. По-перше, через те, що гіалуронова кислота підсилює післяопераційний набряк, по-друге, лікарю потрібно бачити справжню клінічну картину, щоб якісно виконати корекцію.

Більше інформації про філер ви можете знайти на онлайн-ресурсі для фахівців естетичної медицини PRO Cosmetology.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також