Гель для інтимної гігієни: чотири перевірені beauty-засоби

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Інтимна гігієна – тема делікатна, а часом і зовсім не обговорювана не тільки в засобах масової інформації, а й між подружками. У чому полягає правильний догляд, і як знайти свій ідеальний beauty-засіб, читайте прямо зараз.

На пострадянському просторі культура догляду за інтимними зонами практично була відсутня і це можна пояснити негласною забороною сексу і банальним дефіцитом профільних косметичних засобів. Благо з початком 2000-х багато хто, особливо аптечні beauty-бренди, почали випускати засоби для інтимної гігієни у вигляді гелів, пінок, серветок і пудр. Проте незнання правил догляду за статевими органами призвело до безлічі міфічних побоювань і неправильного догляду, які призводять до дискомфорту і захворювань. Редакція Beauty HUB у співпраці з лікаркою-гінекологинею вищої категорії Вікторією Тусановою вирішили розставити всі крапки над «і» та розповісти про перевірені засоби для інтимної гігієни.

Чим відрізняються засоби для інтимної гігієни від звичайної косметики, що очищає?

«Головна відмінність криється в різному рівні кислотності рН. Спеціальні косметичні засоби мають рівень рН, наближений до слизової інтимної області – від 4 до 5,5. У той час як гелі для душу і навіть дитяче мило мають кислотність на рівні 7 або 9 рН. Тут відразу варто зазначити, чому слід звернути увагу на спеціальний догляд. Звичайними очисними продуктами легко порушити баланс лактобактерій, які в свою чергу захищають організм від інфекційних захворювань. Неправильний догляд побічно збільшує ризик запальних процесів».

Як вибрати свій ідеальний засіб для інтимної гігієни?

«В першу чергу звертати увагу на склад, а не на зовнішню упаковку, ціну та бренд. У гелях і пінках для інтимної області не повинно бути нічого зайвого: ароматизаторів, барвників, олій і агресивних кислот. Тільки миючі компоненти і натуральні екстракти. На косметичному ринку зараз присутній широкий вибір продуктів різної спрямованої дії, а саме: для зняття запалення, заспокоєння, зволоження і так далі. Керуйтеся виключно своїми індивідуальними потребами, а не «краще перестрахуюся» і візьму проти запалень. Якщо у вас нормальний стан інтимної зони, не треба винаходити велосипед. А якщо є нюанси, слід підбирати засіб під керівництвом лікаря-гінеколога».

Чи можуть гелі та пінки для інтимної гігієни запобігати гінекологічним захворюванням?

«Дотримання правил інтимної гігієни апріорі запобігає масі гінекологічних захворювань, наприклад, таких як вульвовагініт. Ця недуга розвивається, якщо на зовнішніх статевих губах залишаються сліди виділень, тобто неякісний догляд за собою. Проте косметичні засоби для інтимної гігієни не панацея і, природно, від венеричних захворювань не захищають. Варто оберігатися і регулярно відвідувати гінеколога».

Гель для інтимної гігієни: чотири перевірені beauty-засоби

За яких обставин косметика для інтимної гігієни може викликати розвиток жіночих захворювань?

«Неякісне засіб для очищення статевих органів може призвести до порушення слизової, що в свою чергу тягне за собою сухість, свербіж і подразнення. Велика ймовірність такого результату, якщо ви застосовуєте антибактеріальний засіб для очищення без видимої на те причини. Тривале використання невідповідного продукту для інтимної гігієни може обернутися порушенням мікрофлори піхви і молочницею. Також не всім підходять гелі та пінки з молочною кислотою, яка стимулює ріст лактобактерій, а вони в свою чергу підсилюють розмноження грибків. В такому випадку підвищується ризик розвитку кандидозу. У мене були пацієнтки, які засобами для інтимної гігієни очищали піхву, порушуючи всі правила і приписи марки виробника – тільки для зовнішнього застосування! Закінчувалося все бактеріальним вагінозом або кандидозом».

Чи можна усунути неприємний запах і сухість, використовуючи гелі та пінки для інтимної гігієни?

«Можна, але тільки в двох випадках: якщо неприємний запах спровокований порушенням правил інтимної гігієни або ж через нетримання сечі, циститу. У всіх інших випадках варто звернутися до лікаря, адже якщо у вас розвинений бактеріальний вагіноз, ніяка косметика вам не допоможе. Щодо сухості – якщо дотримуватися припису марки виробника і здорового глузду, то гелі й пінки для очищення інтимних зон не будуть викликати дискомфорту. Але якщо у вас є хоча б найменші сприятливі фактори, наприклад, зниження рівня естрогенів, тоді сухість і дискомфорт вам забезпечені, і косметичні засоби тут ні до чого».

Якими косметичними засобами для інтимної гігієни можна користуватися щодня, а які краще відкласти на екстрений або дорожній випадок?

«Гелі і пінки для очищення можна використовувати щодня. Проте існують гелі, які не вимагають вживання води і рушника – тут варто бути уважними і не використовувати їх кожен день, хоча виробник напевно дозволяє. Скажу ще, що підмиватися найкраще прохолодною водою кімнатної температури і використовувати м’які рушники або паперові серветки. Пудри для інтимної області використовують уже за призначенням, як дезодорант, для усунення сильного запаху при сильних виділеннях. Використовувати пудри можна щодня, але тільки під контролем лікаря-гінеколога. Те ж саме стосується і спеціальних лубрикантів, які використовуються за потреби і за показаннями фахівця, наприклад, від дискомфорту сухості. Дорожнім і екстреним варіантом залишаються вологі серветки для інтимної області, які не порушують кислотність і швидко дають відчуття чистоти і комфорту. Підсумовуючи, скажу, що гелі й пінки для інтимної гігієни річ обов’язкова і порівнянна з косметичними продуктами для очищення шкіри обличчя – must have. Якщо відчуваєте невпевненість і страх перед вибором гелю для інтимної гігієни, без зволікань звертайтеся до лікаря».

Hysqia, Crème de Soie

Hysqia, Crème de Soie

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також