Чи можна займатися сексом під час місячних

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Чи можна займатися сексом під час місячних

Це питання особистих переваг, скажете ви, і будете мати рацію. Займатися або не займатися сексом під час критичних днів, партнери вирішують самі. Деякі пари не звертають на такий нюанс ніякої уваги, інші виключають статеве життя в ці дні зовсім. Розповімо про «плюси» і «мінуси» сексу під час менструації.

Тема сексу під час місячних досить слизька і мало обговорювана, хоча багато хто хотів би знати подробиці. Століттями жінкам нав’язували думку, що місячні – щось брудне і непристойне, а за такого ставлення секс під час місячних також вважали забороненим. До речі, жінки відмовляються від близькості під час менструації вдвічі частіше, ніж чоловіки. Розглянемо різні аспекти цього питання, розповімо, чи можливий секс під час критичних днів і як убезпечити себе від можливих наслідків.

Чому не можна займатися сексом під час місячних

Нерідко лікарі не рекомендують жінкам займатися сексом у критичні дні, аргументуючи це тим, що високий ризик інфекцій. Адже під час менструації шийка матки максимально відкрита, і в порожнину можуть проникнути бактерії. Але високий ризик зовсім не означає, що секс під час місячних обернеться негативними наслідками – грибковою або бактеріальною інфекцією.

Під час близькості знижена, але не повністю виключена можливість завагітніти. Менструація – це не контрацептив. Якщо згадати фізіологію, то активність сперматозоїдів може зберігатися навіть п’ять днів, а передбачити у себе овуляцію зі стовідсотковою ймовірністю неможливо. Вона може відбутися не на 12-14-й день, як це спостерігається найчастіше, а наприклад, 7-й або 8-й.

За рясних менструацій, особливо в перші дні, є ймовірність під час сексу спровокувати зворотний закид крові в матку. В деякій медичній літературі навіть можна прочитати, що це може стати причиною розвитку ендометріозу. Ендометріоз – серйозне захворювання, яке нерідко є причиною безпліддя. Водночас доказової бази таких тверджень не існує, і прогресивні гінекологи вважають їх домислами.

Секс у критичні дні може бути дискомфортним або навіть болючим. В останньому випадку необхідно негайно припинити статевий акт, а пізніше проконсультуватися з лікарем. Якщо ж дискомфорт спричиняє гидливість, а бажання у пари обопільне, варто подумати, як нівелювати неприємні відчуття.

Чи можна займатися сексом під час місячних

Які «плюси» сексу під час місячних

Деякі жінки вважають, що сексуальне бажання під час місячних тільки посилюється. Це відбувається тому, що зростають показники статевих гормонів прогестерону й естріолу, а отже, збільшується лібідо. Приплив крові до органів малого таза під час менструації може сприяти швидкому збудженню, а чутливість матки, що відторгає слизову, – потужному оргазму.

Також в період менструації може збільшитися кількість природної смазки в піхві, що теж пов’язано з гормонами. Секс для жінок під час менструації стає навіть приємніше.

Варто зазначити, що існує ймовірність знизити інтенсивність менструальних виділень під час сексу. Особливо якщо жінка отримала оргазм. А ось тривалість менструації при цьому не зміниться.

Існує думка, що статевий акт може знизити негативний прояв ПМС. Деякі жінки зазначають, що у них перестає боліти живіт, а настрій помітно поліпшується. Фахівці пов’язують це з психологією, а ось до фізіології це відношення не має.

Як займатися сексом у критичні дні

Аби секс під час місячних приносив тільки позитивні емоції, дотримуйтеся простих рекомендацій.

 1. Під час сексу в критичні дні необхідно використовувати презерватив, навіть якщо ваш партнер повністю здоровий.
 2. Гігієна жінки під час місячних не відрізняється від гігієни в інші дні. Як завжди, необхідно прийняти душ до і після сексу.
 3. Виберіть відповідне місце для близькості, наприклад, душ. А, якщо ви не мислите сексу поза ліжка, подбайте про те, щоб не забруднити простирадла. Як варіант – постеліть темну постільна білизна, підготуйте вологі серветки.
 4. Секс не обов’язково має бути проникним: можна обійтися зовнішньою стимуляцією, не виймаючи тампона.
 5. Виберіть відповідну позу. Деякі пари віддають перевагу анального сексу, як варіант – «ложки», «доггі-стайл» стоячи, поза «метелика» або класична місіонерська позиція.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також