Гіпергідроз: що це таке і причини появи

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Гіпергідроз: що це таке і причини появи

Потовиділення – це нормальна реакція нашого організму, яка захищає його від перегріву. Але з деяких причин ця функція може бути порушена і, як наслідок, виникає такий стан, як гіпергідроз. Розбираємося, що це і як з ним боротися.

Що таке гіпергідроз

“Локальний гіпергідроз (підвищена пітливість) – це патологічний стан (стан – ключове слово), при якому спостерігається посилене виділення поту в окремих зонах (долонях, стопах, пахвових западинах) і є наслідком підвищеної активності симпатичної нервової системи (має генетичні причини, залежить від гормонального фону, інших захворювань) “, – розповідає Дарина Тищенко, лікар-дерматолог.

Симптоми гіпергідрозу

Гіпергідроз: що це таке і причини появи

Найчастіше на проблему звертають увагу тоді, коли вона створює дискомфорт у житті. Наприклад, надмірна пітливість заважає звичайному руху, часта зміна одягу через сліди поту на ній, а антиперспіранти не справляються з регулюванням потовиділення і неприємним запахом. Рясне потовиділення може бути не тільки під пахвами, потіти можуть також і ступні ніг, долоні та інші ділянки тіла. При цьому такий стан може приводити до приєднання різних видів бактерій, що призводить до грибкових захворювань.

Якщо ви помічаєте у себе симптоми підвищеного потовиділення – це привід звернутися до лікаря-дерматолога. При консультації фахівець проведе діагностику вашого стану і з’ясує його характер. Також визначить ступінь проблеми, наприклад, за допомогою проб Мінора (на суху ділянку шкіри наноситься водний розчин йоду і посипається крохмалем, плями, де спостерігається гіпергідроз, стають синіми).

Гіпергідроз: що це таке і причини появи

Таким чином лікар може визначити ще і вид цього стану. При вторинному гіпергідрозі зайва пітливість є побічним ефектом захворювання організму. Після встановлення першопричини гіпергідроз, як правило, проходить.

При спадковому або генетичному гіпергідрозі немає об’єктивних причин для надмірного виділення поту.

Гіпергідроз також може бути повним (коли страждає все тіло) і локальним (коли проблема турбує тільки на певній ділянці тіла).

Методи вирішення

Після діагностики і визначення виду гіпергідрозу лікар може призначити лікування. Дарина Тищенко розповіла про найбільш популярні та ефективні способи вирішення проблеми.

Дарья Тищенко

Дарина Тищенко, лікар-дерматолог, косметолог

  1. Ін’єкції ботулотоксину (ботокс, диспорт, ксеомін) на проблемні ділянки. Нейротоксин блокує передачу імпульсу на потові залози, зменшуючи потовиділення. Після внутрішньошкірних ін’єкцій ботулотоксину припинення потовиділення виникає на 2–7 день, а ефект зберігається від 4–8 місяців.
  2. Прийом деяких лікарських препаратів (їх лікар призначає в індивідуальному порядку).
  3. Симпатектомія: перетин (назавжди) або перетискання (тимчасово) нервів, що провокують потовиділення.

Крім перерахованих вище методів, варто звернути увагу на харчування (дотримання дієти), яке, можливо, необхідно буде скорегувати. Адже також причиною підвищення потовиділення може бути надмірне вживання жирної і гострої їжі, газованих напоїв, а також напоїв, що містять кофеїн.

Також не варто забувати про гігієну: не економити на якісних засобах гігієни, приймати душ двічі на день, одягатися відповідно погоді, носити одяг переважно з натуральних матеріалів.

І, звичайно ж, не варто вдаватися до спроб лікування гіпергідрозу народними засобами. Вони малоефективні. Адже найбільш дієвими і найменш травматичними методами є ботулінотерапія і симпатектомія.

Міфи про ботулотоксин і гіпергідроз

Гіпергідроз: що це таке і причини появи

Часто пацієнти бояться ін’єкцій ботулотоксину для лікування гіпергідрозу. Лікар назвала найпопулярніші міфи і, звичайно ж, розвіяла їх.

  • Токсин небезпечний для організму

Лікування підвищеної пітливості ботулотоксином – ефективний, надійний, а головне безпечний спосіб позбутися підвищеної пітливості. Препарати токсину ботулізму типу А, що входить до складу диспорта, ботокса, досить давно використовуються для лікування нервових і м’язових патологій, а з 1994 року знайшли своє застосування у лікуванні підвищеної пітливості пахв, стоп, долонь та інших частин тіла.

  • Ботокс  викликає звикання

Це неможливо. Ботулотоксину протягом доби вже немає в організмі, тому він не має накопичувального ефекту і внаслідок звикання.

Гіпергідроз: що це таке і причини появи

  • Закупорка потових залоз

Дія препаратів ботулотоксину типу А грунтується не на формуванні “пробок” у порах потових залоз, а на блокуванні нервової стимуляції потових залоз, тому пори не закупорюються.

  • Ін’єкції в даній зоні дуже болючі

Це міф. Процедура проходить абсолютно комфортно, оскільки перед ін’єкцією попередньо наносимо крем-анестетик, який усуває неприємні відчуття.

Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також