Гості з майбутнього: топ-7 трендів у догляді за шкірою 2021 року

2020 рік перевернув з ніг на голову спосіб життя усього світу і відповідно докорінно змінив наповнення наших косметичок. Як це вплинуло на тренди у догляді за собою та які новинки принесе нам 2021 рік, розповідає редакція Beauty HUB.

2020 рік став революційним щодо б’юті-рутини: численні локдауни і світова пандемія неабияк відбилася на нашому способі життя і розставила нові акценти у питанні догляду за собою. Навіть у декоративних засобах тепер велику роль відіграють доглядові компоненти, адже оточивши себе домашнім комфортом, ми більше не хочемо страждати від сухості та подразнення, яку приносила нам декоративна косметика. До речі, про подразнення: їх у 2020 році також було вдосталь. Чутлива і подразнена шкіра з розряду винятків перейшла в норму після появи невідомого вірусу, постійних стресів і тривоги, а ще вічного носіння медичних масок. Такі зміни однозначно сформували довготривалі тенденції у догляді за шкірою і стали початком нових трендів б’юті-рутини 2021 року.

Засоби, спрямовані на зміцнення мікробіому шкіри

Невидимий для очей мікробіом шкіри людини являє собою цілий шар мікроорганізмів, що живуть на епідермісі і забезпечують здоровий зовнішній вигляд нашої шкіри. Питання захисту і зміцнення цієї екосистеми було піднято близько 5 років тому і за цей час з’явилися бренди косметики з пробіотиками для шкіри (наприклад, LaFlore і GlowBiotics). Нещодавно медики почали публічно називати подібні продукти майбутнім дерматології та догляду за шкірою і докладати великі зусилля до створення потужних формул на основі пробіотиків для шкіри.

Продукти з пробіотиками, які відновлюють пошкоджений стресами та зовнішніми факторами мікробіом, у наступному році стануть маст-хевом будь-якої косметички. Головний аргумент експертів здоровий, збалансований мікробіом дорівнює здоровій, збалансованій шкірі. І навпаки, дисбаланс мікробіому може спричинити незліченні захворювання шкіри, включаючи вугрі та екзему.

Заспокійливі засоби для шкіри

Протизапальні та заспокійливі засоби були в асортименті косметичних брендів завжди. Проте особливим попитом вони почали користуватися на початку 2020 року, коли відсоток акне, розацеа, герпесу і вугрів раптово зріс у рази. Найкращі друзі стресів, тривог і моральних потрясінь залишаються з нами і зараз, тому компанії інвестують у виведення нових заспокійливих компонентів.  

В 2021-ому дерматологи прогнозують випуск засобів з абсолютно новими складниками, які матимуть здатність швидко заспокоїти шкіру, підсушувати  подразнення і відновлювати епідерміс від пошкоджень. Також прогнозується вдосконалення інгредієнтів, які вже існують на ринку центели азіатської, трав’яної верби, екстрактів ромашки і шипшини. Основною відмінністю їх від інших компонентів є комплексна дія, спрямована на заспокоєння, відновлення і омолодження. Адже в світі, де життя мчить гігантськими кроками, мультизадачність наше все.

Косметика зі змінними блоками

Називати турботу про екологію трендом не надто коректно. Це, швидше, наш новий спосіб мислення. На відміну від тенденцій, він просто не має права піти з нашого життя, а навпаки набирати популярності і ставати звичкою. Відтак останніми роками бренди почали випускати змінні вкладиші до косметичних продуктів – рефіли, – а також повторно наповнювати флакони парфумами і кремами, аби скоротити кількість відходів, а ще зберегти бюджет клієнтів (рефіл це значно дешевше, ніж новий повноцінний засіб).

Система дуже проста: рефіли сухих пресованих засобів (тіні, рум’яна, пудри і бронзери) можна замовляти онлайн і просто вставляти у футляр, а у випадку з парфумами чи кремами просто прийти з порожнім флаконом до офіційного магазина бренду і попросити добавки. У 2021 році багато компаній обіцяють впровадити систему рефілів і збільшити кількість точок, де можна замовляти або поновлювати засоби.

Засоби, що захищають від випромінювання  екранів гаджетів

Нерозлучна дружба з гаджетами в 2020 році однозначно відбилася на нашій шкірі. За словами дерматологів, Blue Light HEV (випромінювання  екранів комп’ютерів і телефонів) подібне до сонячного випромінювання, призводить до пошкодження ДНК клітин і провокує фотостаріння. Проте ми вже звикли, що перед виходом на вулицю необхідно нанести SPF, а от проводити цей ритуал перед переглядом фільму поки що для нас дивно. Робити цього нам, швидше за все, і не доведеться, оскільки багато брендів доглядової косметики в 2021 році планують випустити засоби з природними захисними факторами від Blue Light HEV. Наприклад, доведено, що ніацинамід створює на шкірі невидиму захисну плівку і блокує потрапляння синього світла в клітини шкіри, тому він має шанс стати зірковим компонентом 2021 року. Вітамін С та антиоксиданти нейтралізують негативний вплив випромінювання екранів гаджетів, відповідно, засоби з іх вмістом також мають шанс вийти на пік популярності. 

У 2021 році прогнозується випуск великої кількості денних зволожуючих кремів, які блокують  UVA / UVB / HEV промені і захищають шкіру від всіх видів шкідливого випромінювання, допоможуть вберегтися від негативних впливів. А вони останнім часом почали переслідувати нас просто всюди!

читайте також

Акцент на догляд за руками

Найкращим другом і вічним супутником кожного з нас у 2020 році став антисептик, а разом із ним зволожуючий крем для рук, який рятує шкіру від сухості та мікротріщин після використання спиртових засобів. Побачивши таку погоню за стерильністю, косметичні бренди почали розробляти ніжні дезінфікуючі засоби для рук на основі натуральних компонентів, які не пошкоджують гідроліпідний баланс шкіри. Відтак у 2021 році варто чекати від багатьох брендів якісне мило та дезінфектори для рук із живильними формулами та стильними дизайнами, які будуть не лише доглядати, а й прикрашати нашу сумочку. 

Акцент в наступному році буде поставлено на засоби, що відновлюють пошкоджений спиртовими дезінфекторами гідроліпідний бар’єр шкіри, які регенерують шкіру після тріщин і пошкоджень. Креми, сироватки, пілінги, скраби та маски в 2021, швидше за все, бренди випустять зі спеціальними формулами для шкіри рук. Ще одна тенденція, яка не може не тішити go-to креми для рук, які не залишають плівки і липкого шару після нанесення. 

Креми для відновлення захисного бар’єру шкіри

Захисний або гідроліпідний бар’єр шкіри утворює на поверхні епідермісу особливу плівку, яка допомагає боротися із зовнішніми подразниками та впливом агресивних факторів навколишнього середовища. Порушені бар’єрні функції шкіри підвищують її чутливість це, у свою чергу, призводить до появи почервонінь, лущення та навіть алергічних реакцій. Щоб відновити здоров’я шкіри, важливо відновити її захисний бар’єр це нам протягом усього року стверджували буквально всі ресурси та незалежні дослідження, тому багато брендів роблять ставку на засоби, які відновлюють і зміцнюють гідроліпідний шар. 

Різноманіття засобів із ліпідами, церамідами і кислотами, які відновлюють і зміцнюють захисний шар шкіри і затримують вологу у глибоких шарах шкіри, повинно в рази збільшитись вже у наступному році. 

Косметика від знаменитостей

Останніми роками велика кількість світових зірок почали ділитися секретами своєї б’юті-рутини, випускати косметичні засоби в колаборації з брендами і навіть самі створювати власні марки. Ми вже встигли протестувати Fenty Beauty від Ріанни, KKW Beauty від Кім Кардашьян, а також познайомитись з доглядом від Фаррелла Вільямса Humanrace. Наступного року бум зіркової косметики продовжиться і ще більше зіркових таємниць ідеальної шкіри вийдуть на поверхню. Наприклад, вже 1 січня ми чекаємо на реліз лінії доглядової косметики JLo Beauty від Дженніфер Лопес, а далі матимемо можливість спробувати б’юті-рутину інших знаменитостей.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також