Готуємо заморожений йогурт вдома: диня, малина і чорниця

Хочете смачне, корисне морозиво без шкідливих добавок? Ловіть три прості рецепти домашнього морозива, на приготування якого у вас піде максимум 10 хвилин, – сорбет з дині, чорниці та малини!

Поки ще літо щедро ділиться своїми дарами, потрібно поспішати і використовуватися момент, ловити ці неймовірні запахи і смаки, і законсервувати це у себе в голові та на кінчику язика на довгу і сіру зиму. Як пахне малина і розігріті сонцем абрикоси? А стигла розрізана диня? Йдемо на ринок, беремо всю цю пишність і швидко готуємо смачне домашнє морозиво всього за 10 хвилин! Правда, воно має ще трохи постояти в холодильнику, але це того варто – виходить неймовірно смачно!

Сорбет з дині

Сорбет з дині

Інгредієнти:

  • 4 ½ чашки свіжої медової дині, нарізаної кубиками;
  • 1 столова ложка свіжовичавленого лимонного соку;
  • ¼ склянки меду;
  • ¼ склянки води.

Приготування. Розрізаєте диню на невеликі кубики, викладаєте на тонку дощечку, застелену пергаментом для випікання, і відправляєте в холодильник на ніч або на 4-6 годин до повного заморожування.

Коли шматочки замерзнуть, викладіть їх у кухонний комбайн, додайте туди ж воду, лимонний сік і мед і збивайте до однорідності. Спробуйте на смак і, якщо необхідно, додайте більше меду.

Готовий сорбет перекладіть в контейнер і відправте в морозилку на годину. Потім сорбет можна подавати до столу. Зберігати в холодильнику не більше двох тижнів. Хоча навряд чи він пролежить там так довго!

читайте також

Чорничний заморожений йогурт

Чорничний заморожений йогурт

Інгредієнти:

  • 1 склянка грецького йогурту;
  • ¾ склянки вершкового сиру;
  • 4 чашки замороженої чорниці;
  • 6 столових ложок меду;
  • 2 чайні ложки ванільного екстракту за бажанням.

Приготування. Попередньо заморожуєте ягоди. Потім викладаєте в чашу кухонного комбайна всі інгредієнти і перемелюєте до однорідності. Викладаєте морозиво в пластиковий контейнер і відправляєте в морозильну камеру на годину. Про всяк випадок через 30 хвилин можна дістати його і добре перемішати, якщо ви хвилюєтеся, що він замерзне і перетвориться на суцільний шматок льоду.

Через годину морозиво досі буде трохи м’яким і його можна буде легко захопити ложкою.

Малиновий заморожений йогурт

Малиновий заморожений йогурт

Інгредієнти:

  •  2 склянки грецького йогурту;
  •  3 чашки замороженої малини;
  •  1/2 склянки меду;
  •  2 чайні ложки ванільного екстракту за бажанням.

Приготування. Процес приготування малинового йогурту практично нічим не відрізняється від чорничного морозива. Також заморожуєте ягоди, змішуєте всі інгредієнти в блендері до однорідного стану і відправляєте в морозилку на годину-дві. Єдине «але», яке вам може не сподобатися – дрібні кісточки, позбутися від яких можна тільки в одному випадку: перемолоти свіжі ягоди в пюре і протерти через сито. В цьому випадку морозиво буде застигати трохи довше, оскільки виконати цю операцію із замороженою малиною не вийде, і його потрібно буде частіше перемішувати, щоб не утворювалися кристалики льоду.

читайте також

Особистий досвід

Ягоди. Для проби я взяла малину і чорницю, хоча спочатку в плані стояла полуниця. Просто на той момент її не виявилося під рукою. В результаті йогурт з чорницею вийшов більш рідким, ніж з малиною (мабуть, ягоди були соковитіші), так що звертайте увагу на консистенцію і, якщо необхідно, додайте більше потрібного інгредієнта: ягід або вершкового сиру, якщо маса занадто рідка; йогурт додається, якщо морозиво вийшло густим.

Диня. Я вирішила трохи відійти від сценарію і замість води додати йогурт. Вийшов неймовірно смачний заморожений йогурт з легким відтінком дині, трохи нагадує за смаком оригінальний заморожений йогурт без добавок, який я пробувала в Греції. Що стосується його кількості, можна брати стільки ж, скільки в рецепті вказано для води. Якщо диня не надто соковита, завжди можна додати трохи більше йогурту.

Мед. Варто пам’ятати, що мед при зіткненні з крижаними ягодами стає дуже густим і не завжди добре перемішується. Це слід врахувати під час приготування морозива. Якщо у вас немає меду під рукою або ви хочете використовувати інші натуральні замінники цукру, можна взяти стевію в вигляді сиропу або кленовий сироп. Якщо вибір припав на стевію, зменште дозування в три рази, оскільки вона дуже солодка! Не забувайте помішувати морозиво кожні 30 хвилин, навіть якщо ви відправили його в морозилку всього на годину. Якщо ж не хочеться з цим возитися, ваш вибір –  спеціальні формочки для морозива! Туди можна додати шматочки свіжих ягід і фруктів як додатковий інгредієнт.

Після того, як матеріал був відправлений на вичитку, наш літературний редактор Олена вирішила теж спробувати приготувати один з варіантів замороженого йогурту. Олена зробила ягідний мікс і поділилася з нами своїм досвідом!

Олена Примак, літературний редактор Beauty HUB

Олена Примак, літературний редактор Beauty HUB
Обожнюю рецепти, які не вимагають багато метушні! Та до того ж чорниця і малина –  найулюбленіші мої ягоди, вже не кажу про джерела вітамінів в них. Отже, я спокусилася простим приготуванням. Набагато більше часу у мене потребувало заморожування ягід. Оскільки влітку в морозилці дефіцит місця, довелося помиті чорницю і малину, просушити паперовим рушником і в невеликих контейнерах помістити в камеру на ніч. На ранок вони перетворилися на крижані кульки.

Не очікувала, що заморожені ягоди так легко перемелюються. Відступом від рецепта у мене стало також і зменшення кількості йогурту –  100 г замість 200 г на 650 г чорниці. Далі в чашу блендера пішов м’який сир «Філадельфія», жирний (60%), звичайно, але іншого не було. Вся збита маса виявилася дуже густою, поки не додала акацієвий мед. Цей вид меду не кристалізується протягом року, зберігаючи рідкий стан. Меду пішло п’ять столових ложок –  брала до уваги остаточну консистенцію і солодкість продукту: десерт мав вигляд негустої сметани. Перелила в посудину для морозилки, через пів години перевірила, перемішала і спробувала. Дуже смачно! Мушу зізнатися, що напівзамерзлий йогурт мені подобається більше, ніж заморожений остаточно. Але головне в цій замороженій смакоті – відсутність консервантів і стабілізаторів! А вже калорійність, думаю, можна регулювати.

Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також