Графік харчування і рівень інсуліну – в чому зв’язок?

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

інсулін і графік харчування

Режим харчування дуже важливий для нормального гормонального фону. Дисбаланс будь-якого з гормонів за принципом доміно тягне за собою порушення у роботі інших. Детальніше поговоримо про інсулін та чому не варто постійно жувати і їсти після 20:00.

Що таке інсулін?

Інсулін – це гормон, який регулює обмін вуглеводів в організмі. Основне завдання – доставка глюкози з крові в клітину для отримання енергії.

Інсулін – гормон, що відповідає за перерозподіл енергії. І за запасання жирів (бо саме туди йде «зайва» енергія). Це означає, що коли його концентрація у крові висока, процеси жироспалювання не відбуваються.

Інсулін виробляється на будь-яку їжу та напої, що містять калорії. А особливо на ту, що складається переважно з вуглеводів. Якщо у вас спочатку сніданок, потім через годину кава з молоком, потім через 40 хвилин яблуко і ще через годину горішки, то в інсуліну просто немає шансів повернутися в норму. Начебто їсте мало за кількістю, а набираєте вагу.

Проміжки між прийомами їжі

Тому дуже важливі проміжки між прийомами їжі, коли інсулін має час знизитися до норми. Це щонайменше 3 години. Коли ми постійно перекушуємо, інсулін завжди перебуває у високій концентрації, ми набираємо вагу і є ризик розвитку спочатку інсулінорезистентності, а потім діабету II типу.

Коли ми вживаємо багато простих вуглеводів і починаємо з них ранок, то провокуємо відразу різке та велике надходження глюкози до крові. Відповідно, виділяється багато інсуліну, який так само різко починає знижувати рівень цукру. Такі стрибки призводять і до хвороб, і до неконтрольованого апетиту, і до ожиріння, і до діабету. Навіщо нам це все?

інсулін і харчування

До котрої можна їсти?

Після 20:00, згідно з гормональними біоритмами, підшлункова залоза знижує свою активність, поступаючись місцем іншим гормонам. Найголовніший гормон зараз – соматотропний, гормон росту. Це жироспалювальний гормон. А якщо ви їсте після 20:00, то, по-перше, навантажуєте підшлункову в неробочий час (це як начальник, який змушує залишитися на роботі після закінчення робочого дня:), по-друге, пригнічуєте роботу гормону росту. Тобто самі собі заважаєте худнути.

Резюме

Підбиваємо підсумок. Дуже важливо:

  • їсти за своїм графіком (невеличкий плюс-мінус за часом можливий);
  • мати чисті харчові паузи без надходження калорій не менше ніж 3-4 години;
  • прибрати часті незаплановані перекуси;
  • не їсти після 20:00.

Підписуйся на нашу сторінку в Instagram та не пропускай найкорисніші відео-матеріали від Beauty HUB!

читайте також