Як зрозуміти, чи нависла у вас повіка: розповідає пластичний хірург

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Як зрозуміти, чи нависла у вас повіка: розповідає пластичний хірург

Нависла повіка нерідко створює дискомфорт її власницям. Найчастіше вона виникає при вікових змінах, але також може бути проявом будови повік. Розбираємося, як визначити, що повіка нависла, і що з цим робити.

Що таке нависла повіка

Як зрозуміти, чи нависла у вас повіка: розповідає пластичний хірург

Нависла повіка – проблема швидше естетична і пов’язана вона з індивідуальними особливостями будови повік. Так, рухливі складки шкіри, які знаходяться навколо очей, починають опускатися нижче звичайного, надаючи “важкості” погляду. Причини навислої повіки можуть бути різними. Так, серед уроджених можна відзначити фізіологічні, наприклад, недорозвинення м’язів, різні патології нервів, вроджений блефаризм. У цих випадках, найчастіше, м’язи, які відповідають за рух повік, недорозвинені та призводять до неправильного підняття повік. Але є також різні чинники, які можуть впливати на зміну зовнішньої повіки. До них відносяться різні травми, що призводять до пошкодження м’язів. Погіршення зору, зокрема короткозорість: м’язи перебувають у напрузі, що у результаті може спричинити їх слабкість, яка призводить до опускання повік. Недосип, втома, неправильне харчування, неправильна поза сну, недолік догляду за шкірою, алергічні реакції також призводять до зміни стану повік.

“Нависла повіка – термін, який прийшов до нас із розмовної мови, що позначає надлишки шкіри на верхніх повіках. Втрата тургору та тонусу шкіри обличчя, і, як наслідок, опущення м’яких тканин обличчя – і є причини формування надмірної складки на повіках”, – пояснює Ольга Шкільна, пластичний хірург.

Як визначити, що повіка нависла

Як зрозуміти, чи нависла у вас повіка: розповідає пластичний хірург

Коли повіка нависла, то надлишок шкіри під бровами починає тиснути на верхню повіку, створюючи і візуальний, і фізичний дискомфорт. При такому положенні очі здаються меншими.

“Простий спосіб, щоб визначити нависла повіка чи ні – підійти до дзеркала, взяти між пальцями складку повіки та заплющити око, якщо виходить закрити без натягу – у вас є надлишки. Якщо при заплющенні ока ви відчуваєте натяг – надлишків шкіри верхніх повік у вас немає”, – рекомендує Ольга Шкільна.

Ольга Школьная, пластический хирург

Ольга Шкільна, пластичний хірург Patlazhan clinic

На жаль, повіки — та частина обличчя, яка раніше за все схильна до вікових змін. Старіння повік йде за двома напрямками: перший у вигляді надлишкової шкіри повік і грижових випинань, другий у вигляді підшкірно-жирової атрофії, що виявляються у вигляді «впалих очей».

Як прибрати навислу повіку

Якщо вже з’явилися надлишки шкіри верхніх повік, то єдиний правильний шлях вирішення цієї проблеми буде пластика верхніх повік. У випадку, коли надлишки шкіри зовсім незначні, може допомогти фракційне шліфування повік, але ненадовго (1-1,5 роки).

У разі старіння повік у вигляді атрофії підшкірно-жирової клітковини розв’язанням цієї проблеми буде ліпофілінг-поповнення втрачених об’ємів.

У разі правильно та грамотно обраної операції з корекції навислої повіки негативних наслідків не буде. Навпаки, покращується якість життя пацієнтів та їх самооцінка.

Як зрозуміти, чи нависла у вас повіка: розповідає пластичний хірург

Якщо ви виявили у себе «навислу повіку» і вам заважає ця складка, я рекомендувала б прийти на консультацію до пластичного хірурга, де ви зможете в повному обсязі отримати інформацію про те, що вам потрібно робити і як вирішити вашу проблему, адже є дуже багато індивідуальних особливостей та факторів.

Якщо ж ви не готові до радикальних методів вирішення, підтримувати відкритий погляд допоможуть будь-які інші методики. Так, важливо стежити за своїм харчуванням, водним балансом, виключити алкоголь та продукти, що призводять до набряку, включити у життя фізичні навантаження. Також можна вдатися до різних косметичних процедур, наприклад, масажів, у тому числі можна проводити і самомасаж, тейпування і спеціальні вправи. Звичайно, ці процедури вимагають тривалого застосування та не обіцяють миттєвого та тривалого результату.

Помітний ефект поліпшення стану шкіри повік може виникнути після апаратних процедур, особливо з ліфтинг-ефектом. Ін’єкційні методики допоможуть покращити тургор шкіри та перешкоджати віковим змінам. Але важливо розуміти, якщо проблема пов’язана з фізіологією, і особливо з генетичними схильностями до будови повік, то без хірургічного втручання не обійтися.

Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також