Код молодості: особливості препаратів на основі полінуклеотидів

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

особливості препаратів на основі полінуклеотидів

Кандидатка медичних наук та генеральна директорка ЄвроЕстетГруп Тетяна Коломоєць розповіла про нові anti-age напрями, складні компоненти та їх ефективність ексклюзивно читачам Beauty HUB.

Тетяна Коломоєць

Тетяна Коломоєць – генеральна директорка ЄвроЕстетГруп

Сучасна естетична медицина, а особливо її anti-age напрям – це безперервний пошук засобів і методик, максимально ефективних та безпечних. Однією із ключових проблем, з якою звертаються до нас пацієнти, є поява ознак старіння шкіри.

Більшість моїх колег у своїй практиці успішно застосовують перевірені часом популярні методики, такі як біоревіталізація, біостимуляція, хімічні пілінги, плазмоліфтинг, ботулінотерапія та багато інших. При правильному підході та грамотному комплексному застосуванні ці методики дають відмінні результати.

Я хотіла б поговорити про біорепарацію (відновлення шкіри препаратами на основі полінуклеотидів). Це ін’єкційна методика, де активним компонентом є біополімери (PDRN), які отримують з молок лососевих риб. Сировина зазнає ретельного високотехнологічного очищення, завдяки чому ми отримуємо безпечний та ефективний продукт.

Полінуклеотиди – біополімери, нуклеїнові кислоти (від лат. Nucleus – ядро), що присутні в клітинах всіх живих організмах і виконують такі найважливіші функції, як зберігання, передача та реалізація спадкової інформації. Йдеться про всі нам відомі ДНК і РНК.

Одним із механізмів старіння шкіри є накопичення різних ушкоджень у структурі молекул ДНК та РНК клітини. У їх молекулах починаються так звані поломки, що запускають механізми загибелі клітини. І з цього моменту починається старіння.

Ефект полінуклеотидів у складі спеціальних препаратів полягає в тому, що вони відновлюють наявні ушкодження з допомогою заміщення зламаних нуклеотидів у складі ДНК і РНК. Їхня основна функція – розпізнавати та відновлювати пошкодження за рахунок заміщення «зламаних» нуклеотидів у складі ДНК та РНК.

читайте також

Коли ми говоримо про механізми роботи препаратів на основі PDRN, завжди постає перше питання: якщо дія полінуклеотидів пов’язана з генами, то наскільки це безпечно? Для хвилювання немає жодних причин. Молекули у складі препаратів для естетичної медицини мізерно малі (50-20 000 пар нуклеотидів) порівняно з кількома мільйонами пар нуклеотидів, які формують ген. Тому вони не здатні передавати та модифікувати генетичну інформацію. У цьому випадку полінуклеотиди працюють як своєрідний «ремонт-агент»: відновлюють лише пошкоджені нуклеотиди. Таким чином, ми можемо говорити про безпеку продуктів на основі PDRN.

особливості препаратів на основі полінуклеотидів

Активно працюючи з цими препаратами, я зазначаю їхню високу результативність в усуненні більшості ознак старіння шкіри. Після проведення курсу процедур ми маємо: значне підвищення пружності, еластичності й тонусу шкіри, її видиме відновлення, регенерацію пошкоджених тканин, яскравий ліфтинговий ефект, вирівнювання тону та рельєфу, зниження рівня пігментації та запалення. Використовуючи лише препарати на основі PDRN, ми одночасно розв’язуємо цілий комплекс естетичних проблем.

Ці ефекти виникають практично одразу після процедури, а в разі комплексного підходу зберігаються тривалий час.

Серед інших ефектів ми зазначаємо також значну імуномодулювальну дію, підтримку гомеостазу (саморегуляції) системи шкіри людини, захист від шкідливого впливу УФ-променів.

читайте також

Однак, як показує мій досвід, не тільки у пацієнтів, а й у багатьох моїх колег є певний ступінь недовіри до цієї методики. Це пов’язано з тим, що вона не настільки розкручена і популяризована, як, наприклад, препарати з урахуванням гіалуронової кислоти. Другою причиною я б назвала недостатню кількість інформації про механізми роботи біополімерів у шкірі.

У своїй роботі я завжди спираюся на наукові факти і завжди прагну максимально глибоко розуміти всі ті процеси, які ми запускаємо в шкірі. Тому разом із моїми колегами з кафедри гістології ініціювали науковий експеримент з метою наочно показати регенераторні можливості полінуклеотидів.

Якщо говорити стисло, ми порівнювали показники загоєння ран у піддослідних тварин із двох груп (тих, кому в рану вводили препарат на основі PDRN, і тих, у кого процес загоєння відбувався природним шляхом). У цьому експерименті ми використовували препарат, який містить у своєму складі лише полінуклеотиди (в концентрації 20 мг/мл). В результаті ми побачили, що на фоні застосування полінуклеотидів шкіра відновлювалася швидше й активніше. Ми зазначили значне прискорення утворення нових колагенових волокон і судин. У зв’язку з цим ми можемо рекомендувати препарати на основі PDRN не тільки для корекції вікових змін, а й для відновлення шкіри після хірургічних втручань (наприклад, пластичної хірургії).

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також