Користь гарбузового насіння

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Користь гарбузового насіння

Гарбузове насіння – не просто смачна і корисна закуска, яка допомагає впоратися з відчуттям голоду і добре прикрашає собою салати, супи і випічку. Крім цього, воно ще й дуже корисне! Розповідаємо все про користь гарбузового насіння.

Гарбузове насіння хоч і невеликого розміру, але в ньому багато корисних поживних речовин. Маленька жменя може забезпечити вас значною кількістю корисних жирів, магнію і цинку.

Це і є перша перевага гарбузового насіння!

Сповнено корисних поживних речовин

У 28 грамах гарбузового насіння без шкаралупи приблизно 151 ккал, які припадають в основному на жири і білки.

Користь гарбузового насіння

Крім того, у 28 грамах міститься:

 • клітковина: 1,7 грама;
 • вуглеводи: 5 грамів;
 • білок: 7 грамів;
 • жири: 13 грамів (6 з яких Омега-6);
 • вітамін К: 18% від денної норми;
 • фосфор: 33% від денної норми;
 • марганець: 42% від денної норми;
 • магній: 37% від денної норми;
 • залізо: 23% від денної норми;
 • цинк: 14% від денної норми;
 • мідь: 19% від денної норми.

Також містить багато антиоксидантів і пристойну кількість поліненасичених жирних кислот, калію, вітаміну В2 (рибофлавін) і фолієвої кислоти. У гарбузовому насінні й олії насіння також безліч інших поживних речовин і рослинних сполук, які, як було доведено, корисні для здоров’я.

Містить велику кількість антиоксидантів

Насіння гарбуза містить антиоксиданти, такі як каротиноїди і вітамін Е. Вони зменшують запалення і захищають клітини тіла від впливу шкідливих вільних радикалів.

В одному дослідженні олія насіння гарбуза зменшувала запалення у щурів з артритом без побічних ефектів, тоді як у тварин, які отримували протизапальний препарат, спостерігалися небажані результати.

Користь гарбузового насіння

Високий вміст магнію

Гарбузове насіння – одне з кращих природних джерел магнію, мінералу, якого часто не вистачає в раціоні багатьох жителів Заходу.

Магній необхідний для більш ніж 600 хімічних реакцій в організмі. Наприклад, адекватний рівень мінералу важливий для контролю артеріального тиску, зниження ризику серцевих захворювань, формування та підтримки здорових кісток, а також для регулювання рівня цукру в крові.

Покращує здоров’я простати і сечового міхура

Гарбузове насіння може допомогти полегшити симптоми доброякісної гіперплазії передміхурової залози (ДГПЗ – стану, за якого передміхурова залоза збільшується, спричиняючи проблеми з сечовипусканням).

Також дослідження показують, що прийом гарбузового насіння або його продуктів як добавок може допомогти в лікуванні симптомів гіперактивного сечового міхура.

Допомагає підтримувати здорове серце

Гарбузове насіння є хорошим джерелом антиоксидантів, магнію, цинку і жирних кислот, які можуть допомогти зберегти здоров’я вашого серця.

Двенадцятитижневе дослідження за участю 35 жінок в постменопаузі показало, що добавки з олією насіння гарбуза знижують діастолічний артеріальний тиск (нижнє число) на 7% і підвищують рівень «хорошого» холестерину ЛПВЩ на 16%.

Інші дослідження показують, що здатність гарбуза збільшувати вироблення оксиду азоту в організмі може бути відповідальною за його позитивний вплив на здоров’я серця. Оксид азоту допомагає розширювати кровоносні судини, покращуючи кровообіг і знижуючи ризик утворення бляшок в артеріях.

Користь гарбузового насіння

Покращує якість сну

Якщо ви не можете заснути, замість снодійного можете з’їсти трохи гарбузового насіння. Воно є природним джерелом триптофану – амінокислоти, що допомагає заснути.

Вважається, що щоденне споживання близько 1 граму триптофану покращує сон, але для цього вам доведеться з’їсти близько 200 грамів гарбузового насіння, а це досить багато. Цинк у насінні також може допомогти перетворити триптофан на серотонін, який потім перетворюється на мелатонін – гормон, що регулює цикл сну.

Крім того, гарбузове насіння – відмінне джерело магнію, який також позитивно впливає на якість сну.

До всього іншого гарбузове насіння допомагає регулювати рівень цукру в крові, оскільки в ньому міститься велика кількість клітковини, яка покращує травлення і сприяє здоров’ю травної системи, а завдяки антиоксидантам може бути хорошою добавкою для профілактики деяких видів раку.

Так що, як бачите, гарбузове насіння – ідеальний і дешевий суперфуд, який безперечно варто ввести в свій раціон. Головне пам’ятати, що воно досить калорійне, і знати міру.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також