Краса від природи: олія шипшини для шкіри обличчя

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Герцогиня Кембриджська Кейт Міддлтон неодноразово співала оду олії шипшини, зізнаючись, що це незмінний атрибут її б‘юті-рутини. Отож варто розібратись, якими корисними властивостями володіє олія шипшини і як правильно її використовувати.

Косметологи сходяться на думці, що натуральна олія шипшини може бути справжнім спасінням для сухої, зневодненої шкіри, а також хорошим додатком до професійного догляду. Наповнена живильними для шкіри вітамінами та незамінними жирними кислотами, вона здатна покращувати якість шкіри і позбавляти її від недосконалостей. Яких саме? Розповідаємо нижче.

Користь олії шипшини для обличчя

Зволожує 

Олія шипшини містить велику кількість незамінних жирних кислот, включаючи лінолеву кислоту. Ці компоненти допомагають зміцнювати клітинні стінки та гідроліпідну мантію шкіри, запобігаючи випаровуванню вологи. Завдяки легкій консистенції олія шипшини не покриває шкіру жирною плівкою, як багато натуральних олій, а навпаки робить її шовковистою і забезпечує глибоке зволоження без обтяження. 

Освітлює 

Натуральна олія шипшини містить велику кількість стабільних вітамінів А і С, які сприяють відновленню пошкоджених клітин шкіри. Це допомагає швидко зменшити тьмяність шкіри, а в далекій перспективі – покращити та висвітлити її відтінок і забезпечити здорове сяйво.

Допомагає стимулювати утворення колагену

Колаген – це будівельний матеріал шкіри, що відіграє головну роль у питанні пружності та еластичності шкіри. Вітаміни А і С – головні компоненти шипшинової олії – допомагають стимулювати вироблення колагену і відновлювати пружність шкіри.

Допомагає зменшити запалення та висипання на шкірі

Шипшина багата як поліфенолами, так і антоцианом, що відомі своєю антибактеріальною дією на весь організм. Відповідно, чай з плодів цієї рослини допомагає вилікувати застуду, а олія, точково застосована на запаленнях – позбутися висипань. Шипшина також містить велику кількість вітаміну Е, відомого своєю протизапальною та антиоксидантною дією.

Зокрема, олія шипшини допомагає заспокоїти подразнення та шкірні хвороби, такі як:

  • розацеа;
  • псоріаз;
  • екзема;
  • дерматит.

Захищає шкіру від згубного впливу сонячного випромінювання

Сонячний вплив – чи не найбільша причина передчасного старіння і погіршення якості шкіри. Олія шипшини містить велику кількість антиоксидантів, таких як вітаміни А, С та Е. Ці вітаміни, як було доведено за допомогою клінічних досліджень, оберігають клітини шкіри і колагенові волокна від UV-випромінювання. Однак вони не зрівняються у дії з SPF, тому відмовлятися від сонцезахисного крему на користь олії не варто. Найкраще використовувати їх у тандемі, для захисту на всіх фронтах.

Допомагає зменшити гіперпігментацію

Гіперпігментація виникає від надлишку меланіну в шкірі, який утворює на шкірі темні плями. Причин надмірного утворення меланіну безліч, починаючи із впливу сонця і завершуючи гормональними змінами при менопаузі. Шипшинова олія за тривалого використання має здатність висвітлювати пігментні плями. Медики пояснюють таку дію 

лікопіном та бета-каротином у складі засобу. За даними досліджень, ці інгредієнти мають потужні властивості освітлення шкіри, що робить їх основними компонентами багатьох засобів проти пігментації.

Допомагає зменшити шрами та мімічні зморшки

Олія шипшини багата на незамінні жирні кислоти та антиоксиданти, які є невід’ємною частиною регенерації тканин та клітин шкіри. Не дивно, що олія здавна використовується як народний засіб для загоєння ран, а також для зменшення рубців і мімічних зморшок.

Клінічне дослідження 2015 року показало, що у групи людей, які обробляли рубці після травм олією шипшини, після 12 тижнів використання спостерігалося значне покращення кольору рубців та краще протікав процес загоєння, ніж у тих, хто застосовував інші препарати.

Допомагає підвищити імунітет шкіри

Олія шипшини багата антиоксидантами та поліненасиченими жирними кислотами, які необхідні для зміцнення клітинних мембран шкіри. Здорові клітини діють як бар’єр, що запобігає потраплянню бактерій на шкіру і попереджає утворення висипань.

Як використовувати олію шипшини в режимі догляду за шкірою

Головна перевага олії шипшини над іншими оліями в тому, що вона не утворює плівки на поверхні шкіри. Тому спектр застосувань цього засобу більш ширший, ніж у інших натуральних засобів. Якщо нанести кокосову олію або олію марули на шкіру перед кремом, вони будуть перешкоджати потраплянню корисних компонентів іншого засобу в глибокі шари шкіри. Олія шипшини діє по-іншому. Її формула дуже легка, тому вона може запросто замінити есенцію або сироватку для обличчя. Ви можете наносити її самостійно замість сироваток і кремів, змішувати зі зволожуючими денними або нічними кремами, або наносити під них.

Ще один спосіб застосування олії шипшини – точкове нанесення на висипання або зморшки для того, аби відновити та розгладити пошкоджену шкіру.

Скільки олії шипшини наносити на обличчя і коли використовувати

Легка формула шипшинової олії не забиває пори і не створює ефект жирної маски на обличчі, тому її можна застосовувати до двох разів на день – вранці та ввечері. Олію можна використовувати як самостійно, так і додати кілька крапель до улюбленого зволожуючого крему. Макіяжу шипшинова олія не зашкодить, а навпаки, гарно підготує шкіру до його нанесення.

Залежно від того, скільки вологи потрібно вашій шкірі, використовуйте від однієї до трьох крапель олії шипшини, розігрівши її у долонях та розподіливши ніжними рухами по шкірі обличчя. Цього буде цілком достатньо для інтенсивного зволоження.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також