Красива справа: Таня Манжос й Олена Москаленко – засновниці бренду Tonko

 • Туризм в Україні 2021

 • Весільний переполох

 • Пілінги: все, що потрібно знати

 • Self-love: celebrate yourself

 • Абетка вітамінних добавок

  бады

Красива справа: Таня Манжос й Олена Москаленко – засновниці бренду Tonko

Засновниці бренду фатинових аксесуарів для дівчат Таня Манжос й Олена Москаленко розповіли читачам Beauty HUB про труднощі минулого року, плани на 2021-й, боротьбу зі стресом і ставлення до плагіату.

Розкажіть, будь ласка, чому ви вибрали саме цю нішу?

Таня Манжос: Зі старту ми знали, що хочемо створювати саме для жінок і що це має бути красиво! Також нас дуже драйвила ідея деталей в образі: коли маленький елемент в одязі може змінити сприйняття всього стилю. Так ми вибрали нішу аксесуарів: ніжних, легких, чуттєвих і з великою силою. Як природа кожної жінки, кожної з нас.

Яка філософія бренду Tonko? У чому його місія?

Лена Москаленко: Ми хочемо додати легкості в багатозадачному світі дівчини. Життя стало занадто швидким, занадто активним, і ми знаємо, скільки щоденних питань вирішує кожна з нас.

Наша місія – нагадати дівчині, що вона може бути чуттєвою, вільною, легкою. Здатна сповільнитися й усвідомити, що в ній живе величезна енергія жіночності й ніжності. Саме з такими думками ми створювали і розвиваємо наш бренд.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от TONKO Socks & Accessories (@tonko.brand)

На які труднощі натрапили в 2020 році?

Таня: Глобально у нас нестандартна ситуація, оскільки карантин став вихідною точкою нашого бізнесу. Через пандемію ми не могли імпортувати вироби, і єдиним виходом було відкриття свого особистого маленького виробництва в Україні. Що було смертельно для інших бізнесі, стало, по суті, вихідною точкою нашого бренду!

Але труднощі, звичайно ж, є. Систематично скасовуються виставки і ярмарки, на яких ми офлайн знайомимося з нашими дівчатками-клієнтами. Закриваються під час карантину й офлайн-точки партнерів, де представлено наші вироби. А це відчутні втрати! Але ми намагалися використовувати цей час для навчання, вивчення та виходу на міжнародний ринок, тому і в цій ситуації намагаємося знаходити свої плюси.

Розкажіть, будь ласка, про команду Tonko. Який зараз у вас штат і як ви вибираєте «своїх людей»?

Лена: На сьогодні наша команда невелика: двоє співзасновників (я і Таня), п’ятеро кравців і хлопці-фрилансери, до яких ми звертаємося по міру необхідності: конструктор одягу, графічний дизайнер, маркетолог, виробники стендів і упаковки.

Звичайно ж, в наших планах і мріях зростати. Ми хочемо зібрати не просто велику команду, а сім’ю зі схожими цінностями і поглядами. Тому вже зараз ретельно вибираємо, з ким нам працювати. Намагаємося «відчути» своїх людей і вчасно припинити роботу з тими, хто не поділяє місію нашого бренду і не бачить цінності в продукті.

Красива справа: Таня Манжос й Олена Москаленко – засновниці бренду Tonko

Як ви ставитеся до конкурентів? Чи стикалися з плагіатом Tonko?

Таня: Знаєте, перші пів року свого існування ми були впевнені, що нішу «фатинових аксесуарів» в Україні представляємо тільки ми.

Все змінилося після того, як на одну з наших реклам запустили хейтерську атаку. Це був дуже цікавий досвід. У нас було в роботі кілька рекламних креативів, і під одним з них різко почали писати негативні коментарі, один за одним, немов лавина обрушилася. Ми вимкнули цей креатив – коментарі зникли. Хоча інші рекламні креативи в цей час працювали. Вирішили протестувати і знову залучили «замовний» креатив – як і очікувалося, з величезною швидкістю посипалися негативні коментарі.

Тоді ми почали шукати і знайшли своїх прямих конкурентів, та зрозуміли, що за нами стежать.

Періодично наші, вже рідні постійні покупниці надсилають посилання на нові магазини зі схожим товаром. Деякі з цих магазинів використовують наші фотографії. Нашу авторську назву «фатинетті» скопіювали (ми її самі на кухні придумали). Є навіть магазин, який наші тексти слово в слово копіює.

Зараз ми вирішили на це не реагувати, не відволікаючись йдемо своїм шляхом. Хоча були б не проти, якби нам доплачували за копірайт.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от TONKO Socks & Accessories (@tonko.brand)

Чи багато стресу завдає ваша «красива справа»? Якщо так, то як з ним працюєте?

Лена: Мабуть, взагалі неможливо уявити підприємництво без стресу, і ми не виняток. Періодично у нас виникають приводи неабияк понервувати: вони можуть бути менш масштабними (кравчиня неправильно розкроїла 10 метрів дефіцитної тканини) і більш істотними (партнери втратили нашу велику міжнародну поставку).

І тут важливо «не рубати з плеча», а видихнути і намагатися перевести стресову ситуацію в завдання, яке потрібно розв’язати. І як бонус, розв’язуючи ці завдання, вигострюються навички комунікації, прийняття відповідальності на себе, відстоювання своїх кордонів. Починаєш помічати інші шляхи вирішення, стаєш більш пластичним.

Але від постійного рішення різноспрямованих завдань, звичайно ж, втомлюєшся. Тому в наших цілях прийти до розширення команди і делегування, тим самим зменшивши концентрацію стресу на одну людину.

Красива справа: Таня Манжос й Олена Москаленко – засновниці бренду Tonko

Що в ваших планах на 2021 рік?

 • 2021 рік для нас – це рік навчання! Зараз ми навчаємося на курсі NOM, надихаємося знаннями і самою Лерою Бородіною. Ми дуже хочемо стати брендом lovemark, і це завдання номер 1 для нас!
 • Створення нових точок контакту з нашими дівчатками! Зараз розробляємо зі стилістом Рафаель Позняк мудборди з нашими аксесуарами: які надихають і є практичними одночасно!
 • Також ми в процесі створення нового виробу! Наше завдання запустити лінійку в найближчі кілька місяців.
 • Ну і мрії) Ми мріємо про розширення команди, про свій шоу-рум і виробництво в одному місці! Дуже до цього прагнемо, але поки не загадуємо на 2021) Аж надто він непередбачуваний.
Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от TONKO Socks & Accessories (@tonko.brand)

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також