Макіяж під час війни. Що зараз бачить українка у дзеркалі?

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Топ-візажист і наш колумніст Олександр Кодак ділиться власним баченням доречності макіяжу під час війни і думкою авторки книги «Про що мовчать» та подкасту «Потрошку» Тані Касьян, а також підказує, на які beauty-продукти варто звернути увагу, якщо ви ще не готові до яскравих акцентів.

Минулого разу я писав про макіяж як прояв креативу з боку візажистів. Про те, що makeup – це ще один з інструментів привернути до себе увагу міжнародної спільноти. А що стосується звичайних дівчат та жінок, то наскільки доречно тішити себе макіяжем у такий складний час?

Щоб впоратися зі стресом, психологи радять не виключати з життя щоденні ритуали. Макіяж може бути таким ритуалом, який дарує впевненість, нехай навіть крихку й тимчасову. Але як наважитися носити макіяж зараз? Що сьогодні бачить сучасна українка у дзеркалі? Якою вона стала?

макіяж українок під час війни

Я спитав про це мою улюблену модель – Таню Касьян. Таня – неймовірно прекрасна та чудова дівчина, авторка книги «Про що мовчать» і подкасту «Потрошку», тренерка з гендерної рівності, різноманіття та інклюзії, укладачка «Довідника безбар’єрності».

– Таня, розкажи, що ти зараз, під час війни, бачиш у дзеркалі, коли дивишся в нього?

– Майже рік минув з початку повномасштабного вторгнення. Рік, який позначився зморшками на обличчі та шрамами у серці. Я раніше дуже любила дивитися на себе в дзеркало, мені подобалось бачити своє відображення, посміхатися йому. А ще я так люблю червону помаду – мені здавалось, що я вдягаю на себе образ рокової сильної леді, якій до снаги абсолютно все. Проте після 24 лютого я довго не наважувалась її носити… Чи час зараз для червоної помади, коли моє рідне місто Маріуполь перетворилося на сіре гетто?

Виявляється, час. Як ніколи час. Тому що на війні треба робити усе, що дозволяє відчути себе живою, і якщо це макіяж, то я його роблю щодня. І якщо є можливість зробить арт на обличчі, який на кілька годин дозволить відчути себе щасливою та особливою, то роблю це.

макіяж під час війни

– Які щоденні ритуали ти зберегла? Які зміни відчуваєш?

– Мій щоденний ритуал – спочатку турбота про своє обличчя, а потім легенький макіяж. Проте зараз, коли я дивлюся на себе в дзеркало, посмішка інакша, бо іншим став погляд. Дивлюсь на себе в дзеркало і бачу дівчину, в очах якої назбиралося багато болю. Я дивлюсь на себе в дзеркало і бачу, що змінилась, і ці зміни незворотні: те горе, яке спіткало нашу землю, зробило мене жорсткішою. Знаю, що можу ламатись. Я не скеля. Кожне бомбардування наших міст, кожне зруйноване життя назавжди позначилось шрамами у серці, та я латаю його, як можу. Падаю, ламаюсь, знову встаю і йду далі. Мені не потрібна більше помада, щоб відчути себе сильною. Ця сила вже назавжди в мені.

Але інколи мені потрібне відчуття того, що моє життя продовжується, і крім війни, в ньому є кохання, улюблена справа, друзі й такі звичайні радощі життя, як можливість нафарбуватися та піти на чашку кави з людьми, яких я люблю.

макіяж в жовто-блакитних кольорах

Від себе хочу додати, що макіяж – це ритуал, який приносить задоволення та покращує настрій. Згоден, що робити яскравий макіяж та використовувати складні схеми макіяжу часто недоречно. Але якщо для вас важливо, щоб відображення у дзеркалі казало вам, що життя продовжується, що ви залишаєтесь для когось натхненням, приділяйте увагу собі!  Використовуйте догляд за шкірою, коректор під очі (бо, на жаль, втома одразу помітна саме в цій області), туш для вій і бальзам для губ. Навіть цього набору вам буде достатньо, щоб почуватися впевнено.

макіяж Олександр Кодак

Дуже скоро настане весна, а це означає, що природа засяє яскравими кольорами, тож додавайте ці відтінки у своє життя. А ми будемо розповідати вам, які ідеї в макіяжі, техніки та продукти можна для цього використовувати.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також