Печія у вагітних: симптоми, як позбутися в домашніх умовах

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Печія у вагітних

Печія – одна з проблем, з якою стикається вагітна жінка. Навіть якщо раніше печіння у горлі та за грудиною вас не турбувало, у період вагітності печія може проявитися у всій красі. Розглянемо причини появи печії у майбутніх мам, як з нею боротися і що можна зробити, щоби печія вас не мучила зовсім.

Печія – це патологічний стан, за якого людина відчуває печіння за грудиною. 20-50% населення Землі хоча б раз у житті відчували печію через годину-півтори після їди. Печіння у горлі та за грудиною виникає у вагітної, починаючи з 20-го тижня, і може не залишати аж до пологів. Попри неприємні відчуття матері, дитина від печії ніяк не страждає, шкоду малюкові можуть завдати лише деякі лікарські препарати зниження симптомів печіння.

Печія у вагітних

Чому виникає печія у вагітних, ознаки

Більшість вагітних відчувають печіння за грудиною у вечірній час. І якщо за старих часів вірили, що печія виникає у вагітної, коли у її малюка росте волосся, то доказова медицина пояснює цю патологію по-іншому. Так, кислий вміст шлунка закидається в нижні відділи стравоходу через розслаблення м’язового сфінктера, який розташовується між шлунком і стравоходом. Такий стан провокує стрибок прогестерону у вагітної жінки.

Крім усього іншого, варто зазначити, що матка, яка збільшується в період вагітності, неабияк тисне на шлунок і кишківник. Відповідно, об’єм шлунка зменшується, він швидко стає переповненим і зайва їжа закидається назад у стравохід.

Тісний одяг під грудьми з гумками і ременями, зміна положення тіла теж можуть спричинити печію у вагітних.

Майбутня мама шляхом спостереження за реакцією свого організму на ті чи інші фактори сама визначає причини печії, а отже, і шукає шляхи боротьби з нею разом із гастроентерологом.

Печія у вагітних

Що допоможе впоратися із печією вагітним жінкам?

Ступінь печіння залежить багато в чому від способу життя й харчування вагітної. Жінку, що стежить за раціоном, печія непокоїть рідко, а симптоми досить слабкі. Якщо ж печія сильна і ви не можете її позбутися, щодня ​​вживаючи медикаменти, спробуйте:

  • харчуватися дрібно, 5-6 разів на день, з невеликими інтервалами, до двох годин максимум;
  • не захоплюйтеся обсягом порцій, вони мають бути до 250 г, пережовуйте їжу ретельно;
  • виключіть з раціону жирне та смажене, шоколад, оскільки ці продукти послаблюють сфінктер стравоходу;
  • відразу після їди зберігайте будь-яку активність, протягом двох годин не варто лягати на відпочинок;
  • стежте за тим, як спите: голова має бути піднята (можна підкласти додаткову подушку);
  • Медики впевнені, якщо дотримуватися цих простих рекомендацій, напади печії зменшаться або зникнуть зовсім.

Печія у вагітних

Які народні засоби допоможуть вагітним від печії, користь та шкода аптечних засобів

Перше, що спадає на думку при появі симптомів печії, – сода. Саме ложка соди, розведена у воді, допомагала впоратися із печінням нашим бабусям. Сучасна доказова медицина не радить використовувати цей дідівський метод нікому, тим паче вагітним. Річ утім, що дія соди – недовга. До того ж під впливом гідрокарбонату натрію утворюється вуглекислота, що подразнює стінки шлунка, як наслідок – вироблення нових порцій соляної кислоти незабаром. Виходить, що чим більше вживаєте содовий розчин, тим жорсткіший напад печії наступного разу.

Серед медичних рекомендацій – вживання молока з низьким відсотком жирності. Не обов’язково пити одразу літр, достатньо буде кількох ковтків. Якщо пити молоко вам неприємно, можна з’їсти натуральне морозиво. Добре на шлунок впливає морквяний і грейпфрутовий соки й насіння соняшника. Деякі впевнені, що запобігти печії допомагають горіхи (фундук, мигдаль, волоський). Жодним із вищезгаданих продуктів не можна зловживати, по-перше, вони висококалорійні й підвищують рівень цукру в крові, по-друге, надмірне вживання може негативно позначитися на підшлунковій залозі. Трав’яний чай допоможе роздратований стравохід. Заваріть чай із ромашки, солодки, кореня імбиру. Приготуйте лимонний напій (склянку води з 1 ст. л. лимонного соку), який знизить кислотність шлунка. Напій приймають як профілактику печії за 20 хвилин до їди.

Часто, аби зменшити спазми, рекомендують легкі спазмолітики ношпу або папаверин. Але ці препарати ще більше послаблять сфінктер стравоходу, і печія не зникне. Оптимально вживати препарати-антациди, функція яких полягає у нейтралізації шлункового соку з стравоходу, утворенні захисної плівки на стінках шлунка, підвищенні тонусу сфінктера стравоходу. Пам’ятайте, що антацидами не лікуються, а нівелюють подразнення. Антациди не приймають разом із іншими ліками, необхідно витримати паузу.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші відео-матеріали від Beauty HUB!

читайте також