Типи інтровертів: як дізнатися свій за тестами

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Інтроверт — це людина, яка віддає перевагу тихішим і спокійнішим ситуаціям, цінує свій внутрішній світ і звертає більше уваги на власні думки та почуття, ніж на зовнішній світ. Є кілька типів інтровертів – розповімо про них докладніше.

За даними досліджень, у світі від 30% до 50% людей є інтровертами, і серед них помічено багато знаменитих акторів, музикантів, політиків, науковців і просто впливових особистостей. Важливо відзначити, що інтроверсія не є абсолютним поділом особистостей, і багато людей мають як інтровертні, так і екстравертні риси у своєму характері.

Розглянемо особливості характеру інтроверта, як розпізнати інтроверта та які типи інтровертів існують. Пройдіть знаменитий тест Айзенка на інтроверсію.

Інтроверти: особливості характеру

Интроверт или нет

  • Інтроверти звертають більше уваги на свої внутрішні думки, почуття та відчуття, ніж на зовнішній світ. Вони схильні до саморефлексії і проводять багато часу, розмірковуючи про свої ідеї та враження.
  • Інтроверти часто віддають перевагу часу, проведеному на самоті або в невеликій групі близьких друзів. Вони можуть насолоджуватися читанням, роздумами, займатися хобі або дослідити цікаві для них теми без стороннього втручання.
  • Інтроверти зазвичай не шукають постійного зовнішнього хвилювання та стимуляції. Вони можуть почуватися перевантаженими занадто галасливими або багатолюдними місцями і віддають перевагу тиші та спокою для відновлення своїх енергетичних запасів.
  • Інтроверти зазвичай воліють добре обмірковувати свої ідеї та приймати рішення після ретельного аналізу. Вони схильні до глибоких роздумів та звертають увагу на деталі.
  • Інтроверти можуть насолоджуватися часом, проведеним на самоті, і не обов’язково відчувають себе самотніми. Вони можуть мати невелике коло близьких друзів, але віддають перевагу якості взаємодій перед кількістю.
  • Інтроверти можуть почуватися більш комфортно, висловлюючи свої думки та ідеї у письмовій формі. Вони можуть віддавати перевагу електронній пошті, текстовим повідомленням або соціальним мережам, щоб висловити себе, замість усного спілкування.
  • Інтроверти воліють більш глибокі, віч-на-віч розмови, де можуть проявити свою інтелектуальну та емоційну глибину. Вони часто вважають за краще спостерігати та аналізувати ситуації перед тим, як активно включатися у спілкування чи дії.
  • Інтроверти виявляють свої сильні сторони у різних галузях, таких як глибока рефлексія, творче мислення та вміння слухати. Вони часто зосереджуються на деталях, мають хорошу концентрацію та здатні працювати уважно та методично.

Однак важливо відзначити, що бути інтровертом не означає бути сором’язливим чи несоціальним. Інтроверти можуть бути дуже доброзичливими та товариськими, але вони часто потребують періодів усамітнення для відновлення своїх енергетичних запасів.

Інтроверсія: тест Айзенка

Тревожный интроверт

Тест дивний і, здається, даремний, але все ж. Візьміть ватяну паличку, рівно по центру прив’яжіть до неї нитку і на 20 секунд притисніть один кінець палички до язика. Потім візьміть концентрований лимонний сік, капніть 5 крапель на язик, проковтніть слину й знову притисніть паличку до язика, але вже іншим кінцем. Потім підніміть її за нитку й подивіться, як вона висить – горизонтально чи крениться. Якщо та сторона палички, яку доклали до «лимонного» язика, зволожена більше й переважує (тобто після лимона слини виділилося більше, ніж зазвичай) – вітаємо, ви інтроверт.

Цей простий тест, розроблений німецько-британським психологом Гансом Айзенком ще в середині 60-х, актуальний досі. В його основі лежить припущення, що інтроверти яскравіше реагують на зовнішні подразники, що проявляється й на фізіологічному рівні. Звичайно, в основному вони здатні контролювати реакцію, але в першу секунду у них часто виникає бажання якщо не сховатися, то як мінімум відійти в сторону. Тобто будь-який сильний смак, яскраве світло або гучний шум буде впливати на них швидше, сильніше, ніж на екстравертів. Швидкість формування збудження нервової системи у інтровертів дуже висока, через що емоційно вони можуть запуститися буквально з півоберта, тоді як у екстравертів надлишкова стимуляція гальмується швидше й їм необхідне загострення пристрастей і сильні враження, щоб проявляти емпатію.

Психологи вже давно дійшли висновку, що «чистих» типажів ніде не існує. Немає ні повністю закритих, ні повністю відкритих людей (звичайно, у випадку з психічними захворюваннями своя історія) і взагалі більшість з нас – амбіверти, тобто щось середнє. Але навіть якщо інтроверсійні риси проявлені в вас досить яскраво, просто назвати вас інтровертом недостатньо – для повноти картини краще розібратися, до якого з підтипів ви належите й чим саме продиктоване бажання побути в стороні. Поділ на групи не так давно запропонував Джонатан Чик: разом зі своїми аспірантами він провів ряд досліджень, у ході яких опитав 500 осіб, і в підсумку вивів чотири типи інтроверсії.

Який ви інтроверт: типи інтроверсії по Чику

Как узнать интроверт ли я

Соціальний інтроверт

Цей підтип ідеально лягає на стереотипне уявлення про інтровертів. Така особистість не дуже-то любить компанії, намагається бувати серед якомога меншої кількості людей, а то і проводити час на самоті. І тут справа зовсім не в тому, що людина болісно соромлива або закомплексована – їй просто хочеться залишитися вдома й почитати книгу. І це не втеча від суспільства, просто їй так комфортніше.

Розумовий інтроверт

А це вже зовсім інша історія. Розумові інтроверти не стороняться компаній, легко спілкуються, але при цьому вони інтроспективні та схильні до рефлексії. Іноді вони настільки глибоко занурюються в спогади та уявний світ під назвою «а що, якби», що можуть запросто в ньому заблукати. Професор Чик каже, що розумові інтроверти ні в якому разі не невротики, вони просто дуже творчі особистості й великі фантазери.

Тривожний інтроверт

На відміну від соціального, тривожний інтроверт буде шукати усамітнення тому, що йому серед людей дійсно незатишно й ніяково. Він болісно сприймає будь-яку увагу до себе, адже йому здається, що вона обов’язково пов’язана з якоюсь критикою. Здавалося б, наодинці з собою тривожний інтроверт повинен відчути себе краще, але ні – він постійно повертається в минуле, знову й знову переживає невдачі (в тому числі й уявні) та вічно картає себе.

Стриманий інтроверт

Він кілька разів подумає, перед тим, як щось зробити. Складно сказати, чи швидко він їде, але запрягає довго, це факт. Від цього інтроверта не дочекаєшся імпульсивних дій або спонтанних рішень, і перш ніж щось почати, йому потрібно гарненько розгойдатися.

До речі, щоб зрозуміти, до якого типу інтровертів належите саме ви, можна пройти короткий тест за моделлю Чика, й за його результатами буде складено зрозумілу діаграму, яка розкриває вашу інтроверсійную сутність.

читайте також

Як інтровертам стати соціальнішими: поради

1. Залишайте час на перезавантаження

Інтровертам потрібно давати собі відпочинок. Якщо ви будете працювати без зупинки, то дуже скоро енергія закінчиться й продуктивність зійде нанівець. Спілкування теж може вимотувати, тому не забувайте влаштовувати собі невеликі перерви – від 15 хвилин протягом дня до довгого відпочинку раз на місяць.

2. Ваш козир – вміння слухати

У той час як більшість людей набагато більше говорить, ніж слухає, вміння спокійно вислуховувати співрозмовника – величезний плюс, особливо в бізнесі та особистих стосунках.

3. Влийтеся в колектив

Хочеться чи ні, потрібно навчитися працювати в колективі й стати частиною загального та публічного. Виступайте на конференціях, давайте інтерв’ю, беріть участь у різних заходах у рамках своєї професійної сфери, будьте серед людей. Найскладніше – розпочати.

4. Доручайте екстравертам частину роботи

Якщо певні дії вам як інтроверту здійснювати некомфортно, доручіть виконання цього завдання тому, кому це буде в радість. Бізнес, яким керують одні лише інтроверсійні особистості, швидше за все, не зможе процвітати, набагато правильніше буде знайти партнера або найняти людей, яким подобається активна діяльність, спрямована зовні.

Всупереч стереотипам, інтровертам зовсім необов’язково йти в професію, далеку від комунікації та великих колективів, і знаменитості-інтроверти яскравий тому приклад. І якщо вчені (на кшталт Альберта Ейнштейна та Ісаака Ньютона) й бізнесмени в сфері технологій (ті ж Ілон Маск, Марк Цукерберг і Білл Гейтс) виглядають в образі геніїв-одинаків органічно, то акторів і поп-зірок уявити в їх числі складно. І тим не менше, Харрісон Форд, Клінт Іствуд, Крістіна Агілера, Джонні Депп, Елтон Джон, Меріл Стріп, Леді Гага й десятки інших зірок називають себе справжнісінькими інтровертами. І насправді це тільки підтверджує класифікацію, запропоновану Чиком.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також