Пневмонію відносять до гострих інфекційних захворювань, що вражає легені, порушує їх роботу і провокує вироблення слизу чи гною у легеневій тканині, яка в здорової людини наповнюється киснем під час дихання. Варто пам’ятати, що легені – особливо важливий орган, який доставляє в організм життєво важливу речовину – кисень. Відповідно збій роботи може спричинити порушення функціонування всього організму і принести вкрай погані наслідки.
Виявивши запалення легень на початковій стадії, негативного розвитку подій можна з легкість уникнути. Тому пропонуємо дізнатися, як передається пневмонія та як визначити хворобу за симптомами.
Як передається пневмонія
Збудниками пневмонії є різноманітні бактерії, віруси та грибки. Пневмонія, спричинена грибками, котрі є збудниками пневмоцистозу є швидше винятком і найчастіше трапляється тим, у кого сильно ослаблений імунітет внаслідок серйозних захворювань (наприклад, ВІЛ/СНІД).
Передається пневмонія переважно лише повітряно-крапельним шляхом. Тобто вірус потрапляє в повітря через кашель чи чхання однієї людини і далі в організм іншої через дихальні шляхи. Найкраще підхоплюють віруси, звісно ж, люди з супутніми хворобами, слабким імунітетом або ті, хто в людних місцях дихає ротом. Річ у тім, що ніс слугує нам фільтром, очищаючи повітря перед тим, як доставити його в організм,і суттєво знижує ризик зараження вірусними захворюваннями. У випадку з ротовим диханням, повітря не фільтрується і потрапляє всередину разом з усіма вірусами і токсинами.
Для того, аби мінімізувати ризики захворювання пневмонією, медики рекомендують працювати над зміцненням здоров’я та укріпленням імунітету, щоб збільшити резистентність до вірусних захворювань.
Симптоми пневмонії
Ознаки та симптоми пневмонії розрізняються від легких до важких, залежно від таких факторів, як тип мікробів, що викликають інфекцію, вашого віку та загального стану здоров’я. Перші симптоми часто подібні до симптомів застуди або грипу, але вони тривають значно довше і не лікуються гарячим чаєм (на жаль).
Ознаки та симптоми пневмонії:
- кашель із мокротинням (відхаркуванням слизу);
- свистячі хрипи під час дихання;
- біль у грудях при глибокому диханні або кашлі;
- підвищена температура тіла (у більшості пацієнтів коливається біля позначки 39);
- задишка під час звичної діяльності або навіть під час відпочинку;
- підвищена пітливість;
- слабкість і постійне відчуття втоми;
- різкий головний біль.
Інші симптоми можуть відрізнятися залежно від вашого віку та загального стану здоров’я.
- У немовлят може не проявлятись яскравих симптомів, крім втрати апетиту, постійної сонливості та періодичного здригування.
- У дітей до 5 років пневмонія може проявлятися у вигляді прискореного дихання, хрипів, а також постійного покашлювання.
- Люди похилого віку при перших проявах пневмонії можуть мати понижену температуру тіла.
Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!