Всі люблять себе балувати, а свята дають людям привід дозволити собі те, в чому зазвичай вони намагаються себе обмежувати. На свята можна, тим паче, скільки тих свят! Потім займуся своїм харчуванням і схудну, почну нове життя.
Відкрию вам таємницю: на свята абсолютно не обов’язково переїдати, сідати їсти опівночі і поглинати страву за стравою всю ніч безперервно. І при цьому навіть не потрібно пропускати десерт.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Публикация от Oksana Sokolova (@oks4sokol)
Вся річ у тім, аби бути усвідомленим й уважним до себе. А ще пам’ятати, що новорічні свята, – це особлива пора року з сімейними посиденьками і дружніми вечірками, на яких можна і потрібно отримувати задоволення не тільки від їжі. Як це зробити? Є 10 лайфхаків.
Як харчуватися в новорічні свята, щоб не погладшати?
- Нікуди не ходіть голодними. Обов’язково поїжте перед тим, як піти на вечірку або в гості, а раптом там не буде потрібної вам їжі. Нехай у вашому перекусі будуть правильні цільні продукти, які довго насичують. Комбінація вуглеводів і білків допоможе вам залишатися ситим довше.
- Не вживайте вуглеводи після 14:00. З’їжте все, що хочете, в першій половині дня, щоб не піднімати інсулін і не набирати вагу під час свят. А ввечері їжте тільки білки, жири і клітковину (овочі). Солоденьке в гостях попросіть з собою, і на сніданок або перед обідом із задоволенням його спробуйте.
- Слідкуйте за напоями. Алкогольні та будь-які інші напої, солодкі, яких на свята зазвичай дуже багато, сповнені калорій. Випити один коктейль – це як з’їсти три куски хліба, наприклад. Вибирайте сухі вина – так ви вживатиме менше цукру.
- Вода, вода, вода! Просто постійно тримайте біля себе склянку води. Чим більше ви п’єте, тим менше будете їсти. Тим паче має бути вода, якщо ви вирішите випити келих ігристого.
- Вибирайте якість, а не кількість. Сильно хочете десерт? З’їжте. Тільки в міру. Вибирайте щось, що вам дійсно подобається. Краще, аби це було з шоколаду і в першій половині дня, звичайно. Ну або хоча б до основної їжі, з білком, щоб уникнути процесів бродіння.
- Запропонуйте своє. Якщо вас запросили на посиденьки, принесіть з собою що-небудь корисне, що ви хочете з’їсти, наприклад, овочі з грецьким кокосовим йогуртом або хумусом, чіпси норі, лляні хлібці, оливки, козячі сири або пармезан. Ви можете контролювати тільки те, що самі ставите перед собою.
- Використовуйте невелику тарілку. Так ви просто обманюєте свій мозок – вам буде здаватися, що ви з’їли більше.
- Налягайте на овочі. І пам’ятайте, що на 100 г білка (м’яса, наприклад) має бути присутнім 150 г клітковини (овочів). Увечері краще їсти термічно оброблені овочі, вони будуть швидше і легше засвоюватися.
- Їжте повільно. Смакуйте і пробуйте їжу. Насолоджуйтеся кожним шматочком. Шлунку потрібно 15-20 хвилин, аби повідомити мозку, що він заповнений. Так що насолоджуйтесь і чекайте. Приблизно через цей час ви зрозумієте, що ситі.
- Рухайтеся. Просто прогуляйтеся з сім’єю. А якщо додайте до програми фізичну активність, яка вам подобається, – це взагалі ідеальний варіант.
- Не будьте з собою сильно суворі. Якщо ми не даємо своєму тілу і мозку їжу, яку сильно хочемо, вона перетворюється в мана. І тоді відбуваються зриви і безконтрольне поїдання солодкої або жирної їжі. Тому невелике послаблення можна собі дозволити
Під час свят неминучі застілля, але стратегічний підхід до вибору того, чим варто себе побалувати, а чого варто уникати, допоможе вам приймати правильні рішення. Пам’ятайте про ці поради й контролюйте голод, щоб уникнути переїдання і насолодитися улюбленими святковими стравами без почуття провини або зайвої ваги.
Детокс після свят
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Публикация от Oksana Sokolova (@oks4sokol)
Якщо все-таки ви відчуваєте, що свята не пройшли повз вашу фігуру, то займіться м’яким розвантаженням. Пам’ятайте, що рідина під час постноворічноїьдетоксикації – ваші друзі: трав’яні чаї, овочеві бульйони і особливо чиста лужна вода – тк, що потрібно для вашого тіла. Свіжа тепла вода з лимоном насамперед вранці – це гарний початок дня.
Якщо ви хочете, щоб зайва рідина вийшла, то варто зробити розвантажувальний день без вуглеводів і солі. Але не сідайте на строге розвантаження, так ви зробите тільки гірше. Є варіант розвантаження для тих, хто не вживає білок.
Розвантажувальний день за Анрі Шено
Після пробудження – склянку теплої води з лимоном (500 мл)
07:00 – 9.00, сніданок:
- Яблуко і морква потерті
- Чай зелений
- Через годину три склянки води або вода + трав’яний чай – 750 мл
13:00 – 15:00, обід:
- Склянка води (250 мл) за 30 хвилин до обіду
- Ягоди або фрукт (150 г)
- Варений червоний рис (60 г в сухому вигляді), без солі
- Салат з овочів (250 г) з ложкою оливкової олії
- Через годину три склянки води або вода + трав’яний чай – 750 мл
18:00, вечеря:
- Варений червоний рис (60 г в сухому вигляді), без солі
- Термічно оброблені овочі (200 г) з ложкою оливкової олії або суп з рисом
- Через годину дві склянки води або вода + трав’яний чай – 500 мл
І не забувайте, що заняття спортом кілька разів на тиждень сильно збільшують користь від вашого детоксу!
Шукайте радість не тільки в їжі –і тоді вам не будуть страшні новорічні переїдання.
Health is Wealth
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!