Про стосунки підлітків і пластичну хірургію

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Про стосунки підлітків і пластичну хірургію

Розмірковуємо про нинішні стандарти краси та спокуси, з якими стикається покоління Y.

Сучасні підлітки знають безліч застосунків, здатних покращити будь-яку зовнішність. Meitu Xiu Xiu – щоб змінити колір губ, BeautyBooth – щоб вирівняти шкіру, FaceTune – щоб прибрати друге підборіддя. Але, отримуючи лайки й захоплені коментарі у соцмережах, юна красуня підходить до дзеркала і бачить реальну картину – перед нею стоїть звичайна дівчинка. На тлі заниженої самооцінки, на яку страждає більшість підлітків (та що говорити, навіть багатьом дорослим це почуття знайоме), невдоволення собою переростає в глибоку депресію та нав’язливе бажання перекроїти те, що дано природою.

На вістрі ножа

Цифри вражають: за інформацією компанії Dove, 44 відсотки підлітків (а це майже кожен другий) хотіли б змінити думку про себе на краще, і вже з 12 років замислюються про хірургічне втручання. Тільки за останні три роки у світі кількість операцій для неповнолітніх пацієнтів збільшилась на 31%. Це сотні тисяч хлопців і дівчат до 18 років.

Найбільш популярні операції в порядку зменшення: ринопластика (зміна форми носа), отопластика (виправлення вушних раковин) та мамопластика (збільшення та зменшення грудей, корекція асиметрії). Опиратися трендам марно – вони непереборні,  як стихійне лихо.

Пластичний хірург Саймон Уріан – той самий лікар, який відповідає за перероблення облич сімейства Кардашьян – вважає, що виною тому молода Кайлі Дженнер. «Щойно ми зробили їй губи, – розповідає Уріан, – до клініки кинувся натовп молоденьких дівчаток, які різко захотіли зробити те саме зі своєю зовнішністю».

У 90% випадків підлітків, які бажають «відредагувати» свою зовнішність, не пускають далі дверей клінік. Відмовити не можуть лише тим, хто добре платить. Кайлі Дженнер була винятком. Хоча сам доктор Уріан виправдовується: «Я добре знайомий з усією родиною Кардашьян-Дженнер. Я знав, що Кайлі дуже серйозна та зріла дівчина».

Об отношениях подростков и пластической хирургии

Коріння всіх бід?

Зрозуміло, що найчастіше дівчата незадоволені розміром своїх грудей чи носа, а хлопчики комплексують через прищі на обличчі та вуха, що стричать. Але чому трапляється так, що симпатична панночка все одно хоче щось змінити в собі? Тому що це тепер так легко? Чи тому, що сучасна поп-культура вирощує в нас комплекси, змушуючи жити у нескінченних порівняннях? 

Журналістка й авторка книги American Girls Ненсі Джо Сейлз вважає, що проблема у соціальних мережах і третій хвилі фемінізму з її спотвореним поняттям про бодіпозитивізм.

«Уявіть, що ви Мадонна. Ви зробили пластичну операцію і не бачите в цьому нічого соромного, адже в такий спосіб ви виражаєте себе і свої ідеї. Але якщо пластику зробить 12-річна дитина і нестиме ту ж феміністську філософію?» – розмірковує Сейлз.

На питання, чи винні в цьому соціальні мережі, Сейлз відповідає: «Взагалі безглуздо звинувачувати у всьому сучасні технології. Це як звинувачувати Твіггі за популяризацію анорексії».

Думку письменниці підтримує і Дженніфер Леволлен, авторка багатьох наукових праць з психології. У своїй статті для видання The Journal of Social Media in Society Леволлен досліджує вплив інстаграма на наше життя й застосовує теорію соціального порівняння, висунуту 1954 року Леоном Фестингером. Американський психолог стверджував, що за відсутності об’єктивних стандартів людина (а тим паче недосвідчений підліток) шукає інших, щоб визначити свої особистісні риси та якості. Саме тому, пояснює Дженніфер Леволлен, інстаграм, Tumblr та Pinterest настільки популярні.

«Гостре бажання змінити свою зовнішність було в жінок задовго до соціальних мереж. Ми завжди незадоволені тим, що дала нам природа», – пояснює Леволлен.

Саме тому нас з дитинства вчать: треба любити себе такою, якою ти є. Ніс гачком у Кароліни Куркової, густі брови у Кари Делевінь, великі ясна, як у Майлі Сайрус – навчитися приймати свої недоліки і перетворювати їх на переваги здатний не кожен підліток. Саме тому ми все частіше бачимо дівчаток, схожих одна на одну: груди третього розміру, ідеально скроєний ніс, пухкі губи та незмінний контуринг, бо навіть після пластики залишається гостре бажання відкоригувати своє обличчя. 

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також