Прокачуємо прес: вправи на косі м’язи живота

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Вправи на косі м’язи живота часто бувають недооцінені, а дарма. Адже саме вони відповідають за силует талії, а також підтримують тіло у правильному положенні під час бігу та навіть просто ходьби. Розповідаємо, як їх прокачати.

Як працюють косі м’язи живота

Зовнішній косий м’яз живота (лат. Musculus obliquus externus abdominis) розташовується на передній і бічній поверхнях живота і частково грудях. Найширший з м’язів живота.

Він відповідає за згинання хребта в поперековому відділі, латеральне згинання праворуч і поворот ліворуч (правий бічний м’яз), латеральне згинання ліворуч і поворот праворуч (лівий бічний м’яз) і контролюють піднімання таза ззаду (разом із прямим м’язом живота).

Внутрішній косий м’яз живота (лат. musculus obliquus internus abdominis) плоский, що являє собою широку м’язово-сухожильну пластинку, яка розташовується безпосередньо під зовнішнім косим м’язом живота, складаючи другий м’язовий шар черевної стінки. При односторонньому скороченні повертає тулуб у свій бік (разом із зовнішнім косим м’язом живота протилежного боку).

При двосторонньому скороченні м’язи тягнуть грудну клітину вниз, згинають хребет, при фіксованій грудній клітці піднімають таз.

Сильний прес – це не просто гарно. Не варто забувати про його основну функцію – він підтримує цілісність черевної порожнини та життєво важливі органи, які відповідають за травлення та дихання. Наприклад, надто слабкі м’язи черевного преса можуть призвести до закрепу, а поверхневе дихання до швидкої стомлюваності.

вправи на косі м’язи живота   

читайте також

Вправи і тренування

Косі м’язи живота: 10 фактів, тренування, анатомія та біомеханіка

Як прибрати боки та накачати косі м’язи преса

Топ найефективніших вправ на косі м’язи преса

Експрес-тренування на косі м’язи живота

Перед тим як виконувати будь-які вправи на прес вдома без нагляду тренера, переконайтеся, що у вас немає протипоказань для виконання деяких вправ. Наприклад, наявність діастазу вже вносить коригування до вашого тренувального плану. А за наявності міжхребцевих гриж будь-які скручування взагалі заборонені.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші відео-матеріали від Beauty HUB!

читайте також