Чи можна робити ін’єкції краси при грудному вигодовуванні – відповідь косметолога

Ін’єкційна косметологія під час вагітності та ГВ – тема, яка викликає безліч суперечок у суспільстві і вже встигла обрасти міфами та легендами. Чи можливе збільшення губ при ГВ та чи можна загалом робити хоч якісь уколи краси під час лактації, розповість експерт Beauty HUB.

Якщо уважно прочитати інструкцію до будь-яких ін’єкційних препаратів, які використовуються у косметології, то побачимо, що виробники не рекомендують їх вагітним та годуючим жінкам. На цьому можна було б поставити крапку, проте, давайте розберемося, чи насправді не можна колоти ботокс чи гіалуронову кислоту жінкам на ГВ?

Ін’єкції краси та ГВ: поширені думки з інтернету

Питання до косметолога: чому не можна колоти губи при ГВ?

  1. Збільшення губ чи інші косметологічні ін’єкції при лактації небезпечні тим, що ботокс і гіалуронова кислота потрапляють у кров, а потім у молоко. Особливо шкідливий ботулотоксин, який – отрута (у певній дозі).
  2. Ін’єкції краси абсолютно безпечні, оскільки, наприклад, ботоксом успішно лікують навіть дітей із ДЦП. Молекулярна вага ботулотоксину чи гіалуронової кислоти не дозволяє їм проникнути у кров.
  3. Біль при ін’єкціях – це стрес для мами, що годує, у результаті  – згоряє молоко або як мінімум змінюється його смак.  Емоційна вразливість жінки під час лактації може впливати на переносимість процедур, ефективність та відновлення після них.
  4. Ботокс чи гіалуронова кислота можуть у майбутньому позначитися на здоров’ї дитини, наприклад, спричинити алергію.
  5. Ін’єкційні процедури просто марні, адже під час вагітності та ГВ у жінок прискорено метаболізм і змінюється гормональне тло. Це впливає на експресію ферментів, що метаболізують ліки, а тому ефект від процедур буде не такий, як очікувалося, або короткостроковим чи зовсім відсутнім. Крім того, сповільнюється й процес загоєння шкіри після уколів краси, можуть з’явитися: набряки, синці, алергія, запалення, рубцювання.

Робити чи ні уколи краси годуючим жінкам?

 Валерія Косова, дерматологиня, практикуючий косметолог, головна лікарка студії медичної косметології Boss Of Beauty

«Клінічні дослідження у вагітних і годуючих жінок на тему безпеки тих чи інших процедур краси ніколи не проводилися, тому неможливо передбачити реакцію організму на інвазивні препарати. Вагітна пацієнтка чи годуюча мама – завжди загадка для косметолога. Тому ботулінотерапію, хімічні пілінги, мезотерапію, плазмоліфтинг й інші процедури жінкам при ГВ не проводять. Проте, варто відзначити, що у ботулотоксина та гіалуронової кислоти висока молекулярна вага і час розпаду 2-4 години. Такі препарати діють місцево і не здатні пройти крізь гематомолочний бар’єр, не проникають у системний кровотік. А ось вітаміни, мікроелементи, гормоноподібні елементи – жиророзчинні, з маленькими молекулами, здатні потрапити в грудне молоко. Чи це буде безпечно для мами та дитини, чи навпаки – інше питання. Будь-яка чужерідна речовина в організмі може стати причиною, наприклад, алергії».

Через скільки після завершення ГВ можна робити уколи краси

Питання до косметолога: чому не можна колоти губи при ГВ?

Ін’єкції краси не є вкрай необхідним втручанням в організм жінки, що годує, як у разі невідкладної допомоги (наприклад, при зубному болю), або життєво важливим, як у разі малоінвазивних чи хірургічних операцій, які здатні покращити здоров’я мами на ГВ. Вагітність та лактація – протипоказання не тільки для багатьох процедур краси, але й для більшості медикаментів, які суворо регулює законодавство усіх країн світу. Варто пам’ятати загальну клінічну рекомендацію для вагітних і жінок, що годують, прописану на багатьох медикаментах. Її ж можна застосувати і для популярних процедур естетичної косметології: «Застосування ліків (читайте – проведення процедури) можливо тільки, якщо користь перевищує можливі ризики».

«Для косметичних процедур головні дві речі: безпечність та прогнозованість. На мою думку, ботулінотерапія одна з безпечних процедур. Ботокс працює місцево, не чинить системного впливу на організм, вже через 4 години виводиться з крові. Він лише блокує передачу нервового імпульсу. Шкідливим ботокс можуть зробити спеціалісти які не вміють працювати з ним. Це якщо мова про сертифіковані препарати. За бажанням, через півроку після завершення ГВ і налагодження регулярного менструального циклу можна робити уколи краси», – радить Валерія Косова.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали на Beauty HUB!

читайте також