Сумісність процедур косметології і грудного вигодовування викликає найзапекліші суперечки на інтернет-форумах і в соцмережах. Обговорюють все: від лазерної епіляції до біоревіталізації. Особливо масштабні баталії вирують під питаннями про ін’єкції краси і ГВ, які плодять всі нові й нові трактування, домисли і міфи.
Ін’єкції і ГВ: міфи і домисли
Одні висловлюють думку, що ботокс і гіалуронова кислота потрапляють в кров, а потім у молоко – і тому небезпечні для дитини. Особливо ботулотоксин, який – отрута (в певній дозі). Хоча на ці доводи знаходяться ті, хто висловлює прямо протилежну думку: ботоксом успішно лікують дітей з ДЦП. А молекулярна вага ботулотоксину або гіалуронової кислоти не дозволяє їм проникнути в кров.
Інші ж упевнені, що біль при ін’єкціях – це стрес для мами, що годує, тому згорає молоко або, як мінімум, змінюється його смак.
Треті гадають, як ботокс або гіалуронова кислота можуть в майбутньому відбитися на дитині: «Можливо, у вигляді алергії? Ризик!».
Четверті вважають, що гра просто не варта свічок. На їхню думку, під час вагітності й ГВ у жінок прискорений метаболізм і змінюється гормональний фон (який, згідно з цією науковою статтею, опублікованою в бібліотеці Національного центру біотехнологічної інформації NCBI, «впливає на експресію ферментів, що метаболізують ліки»), а тому ефект від процедур може бути не зовсім такий, як очікувалося, або він може бути короткостроковим (до місяця), або зовсім відсутній.
Насправді ж клінічні дослідження серед вагітних і жінок, що годують груддю, на тему безпеки тих чи інших процедур краси дійсно не проводилися (звідси так багато трактувань). Причин тому кілька. По-перше, щоб уникнути можливих небажаних наслідків (до того ж це не є вкрай необхідним втручанням в організм годувальниці, як у випадку невідкладної допомоги (наприклад, при зубному болю), або життєво важливим, як у разі малоінвазивних або хірургічних операцій, які здатні поліпшити здоров’я мами на ГВ). По-друге, вагітність і лактація – протипоказання не тільки для багатьох процедур краси, а й для більшості медикаментів, які строго регулює FDA (Федеральне агентство з харчових і лікарських продуктів США). По-третє, жоден лікар не бажає брати на себе відповідальність за здоров’я мами, що годує, і дитини: простіше заборонити, ніж потім розбиратися, небезпечно це чи ні.
Уколи краси при грудному вигодовуванні: думка лікаря
Лікар-дерматолог, спеціаліст з естетичного вдосконалення обличчя і головлікар клініки Face Zone Оксана Пашковська солідарна з думкою медичної спільноти. Чому не можна збільшувати губи при годуванні груддю, лікар дала вичерпний і аргументовану відповідь.
«Будь-яка процедура має певні ризики. Теоретично можливо все. Наприклад, збільшення губ може спровокувати появу герпесу. А це вже вимагає призначення препарату. А як ми знаємо, для вагітних і жінок, що годують груддю, вибір медикаментів вкрай обмежений. Також, якщо гіалуронову кислоту з губ потрібно буде вивести гіалуронідазами, це той же медичний препарат, який доведеться вводити в організм мами, що годує. При грудному вигодовуванні він заборонений. Тому порада така: краще почекати!»
Висновок? Небезпечна не сама гіалуронова кислота, скільки медикаменти, які застосовуються, щоб нейтралізувати несприятливі побічні ефекти після її введення в губи. У будь-якому випадку варто пам’ятати загальну клінічну рекомендацію для вагітних і жінок, що годують, прописану на багатьох медикаментах. Її ж можна застосувати і для популярних процедур естетичної косметології: «Застосування ліків (читайте – проведення процедури) можливо тільки, якщо користь перевищує можливі ризики».
Подписывайся на наш YouTube-канал и не пропускай самые полезные видеоматериалы от Beauty HUB!