Режим харчування: скільки разів на день потрібно їсти

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Режим харчування: скільки разів на день потрібно їсти

Дієтологи радять нам різні режими харчування, організм говорить зовсім інше, і в підсумку питання, скільки ж разів на день потрібно їсти, залишається для багатьох відкритим. Чи існує правильний режим харчування? Про це розповість Оксана Соколова − дієтологиня, засновниця Health is Wealth, health coach клінік ReFuture та I-MED.

Коли я починаю працювати з клієнтами, одне з перших моїх питань звучить так: «Скільки разів на день ви їсте?» В основному у відповідь отримую: «1-3 рази». І потім дивлюся щоденник харчування, який клієнти надсилають протягом трьох днів. І знаєте що? Цифри часто не збігаються. І в підсумку виходить, що люди їдять дуже багато: 5-8, а то й більше разів на день. Про режим харчування в такому разі не може йтися зовсім. У сучасному світі й так достатньо стресових ситуацій. Налагодивши тільки режим харчування, піде один величезний стрес-фактор. Тому давайте розбиратися в режимах харчування.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Oksana Sokolova (@oks4sokol)

Публикация от Oksana Sokolova (@oks4sokol)

Я особисто перепробувала багато різних популярних режимів харчування: два рази на день на інтервальному голодуванні, 3-5 разів на день невеликими порціями, триразове харчування, розбиралася в нюансах і особливості та прийшла до оптимального режиму, який підходить практично всім і кожному. Це триразове збалансоване харчування. Винятки в даному випадку можуть бути по лікарським показаннями, наприклад, якщо видалений жовчний або є інші захворювання органів шлунково-кишкового тракту, або інші порушення обміну речовин.

Трехразовое питание для поддержки веса

Триразове збалансоване харчування − це дуже просто, корисно і приємно. Поясню чому.

 1. Вас не тягне не солодке і борошняне протягом дня.
 2. Пропадає бажання перекушувати щогодини.
 3. Немає стресу з приводу того, що і коли їсти.
 4. Ви здорові, сповнені енергії та в прекрасній формі, якщо до триразового харчування додали ще й фізичну активність.
читайте також

З чого складається триразове харчування

Режим харчування: скільки разів на день потрібно їсти

 • Їсте три рази на день без перекусів приблизно в один і той же час кожен день. Це вкрай важливо, тому що таким чином ваш організм і метаболізм починають працювати як годинник. Наприклад, для сніданку ви можете вибрати такий діапазон часу: 7:00-8:30, для обіду − 12:00-13:30, для вечері − 17:00-18:30. П’ять годин між прийомами їжі − це ідеально при збалансованому триразовому харчуванні.
 • У вас повноцінний сніданок, обід і вечеря.
 • На сніданок ви вживаєте складні вуглеводи, білки, жири й клітковину. Один з моїх улюблених сніданків − авокадо-тост із яйцем пашот і свіжими овочами.
 • Ваш обід складається з білка і клітковини, сюди також ще можна додати складні вуглеводи. Наприклад, цільнозернову пасту з морепродуктами й салатом зі свіжих овочів.
 • На вечерю у вас білки, жири й клітковина, будь-які вуглеводи вже протипоказані. Приклад ідеального вечері − запечена риба з овочами (помідори, цукіні, баклажан).
 • До сніданку й обіду за 20 хвилин ви їсте фрукти та / або ягоди (150-200 г). Таким чином ви заповните потребу організму в цукрі, якщо раніше вам часто хотілося солодкого або ви по життю ласун. Повірте, це лікується! ☺
 • На день ви обов’язково випиваєте норму води (30-40 мл на 1 кг ваги чистої води з хорошим pH від 7.5).
 • У вашому раціоні відсутнє борошняне з білої муки, солодке, сильно солоне й гостре, перероблені продукти у вигляді ковбас, сосисок, консервів тощо.
 • Алкоголь не протипоказаний, але все повинно бути в міру. Норма алкоголю − це одна порція для жінок і дві порції для чоловіків не частіше трьох разів на тиждень, де порція − це 150 мл вина або 50 мл міцного алкоголю. Тільки пам’ятайте, що порції алкоголю не підсумовуються. Якщо ви не пили весь тиждень, щоб випити три порції на вихідних − це не працює. Неприємне похмілля, зневоднення, порушення обміну речовин на наступний день вам гарантовані, а як наслідок ─ порушення режиму харчування й тяга до некорисної їжі.
 • Обов’язково до триразового харчування я рекомендую фізичні навантаження 2+ рази на тиждень. Вони необхідні не тільки для підтримки гарної підтягнутої форми, але й для здоров’я в цілому. Це і профілактика набряклості, варикозу, серцево-судинних захворювань, порушення обміну речовин тощо.

Якщо до всього цього ви додасте ще й здоровий 6-8 годинний сон (коли ви лягаєте до 23:00 та прокидаєтеся до 7:00), то ваш організм буде вам безмежно вдячний, і ви обов’язково це відчуєте.

Як перейти на триразове харчування

Режим харчування: скільки разів на день потрібно їсти

Переходьте на триразове харчування поступово, щоб не ввести організм у додатковий стрес і не нашкодити собі. Ось робоча схема переходу.

 1. Перегляньте свій раціон на предмет того, скільки разів на день ви їсте.
 2. Приберіть перекус.
 3. Відкорегуйте сніданки, зробіть їх насиченими, 40% від вашого денного раціону.
 4. Далі поміняйте обіди, 40% від вашого денного раціону.
 5. Тут на черзі вечері, 20% від вашого денного раціону.
 6. Корегуйте сон.
 7. Додавайте фізичні активності.

Ось так все просто працює. Починайте з малого, невеликими кроками й все вийде! Будьте здорові.

Health Is Wealth

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також