Розвантажувальний день для схуднення: все, що потрібно знати

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Для чого потрібні розвантажувальні дні та як правильно їх провести без шкоди для організму? Розібратися в цьому допоможе Оксана Соколова − засновниця Health is Wealth, дієтолог, health coach клінік ReFuture та I-MED, спортсменка-аматорка, марафонниця.

Розвантажувальний день − це чудова практика, яку періодично корисно проводити. Якщо «розвантажуватися» коректно, то це корисно для очищення й відпочинку організму. Однак будь-які розвантажувальні методики вимагають певної підготовки й спостереження лікаря.

Впевнена, ви чули про безліч детокс-програм, інтервальне харчування, голод. Можливо, деякі ви навіть проходили й бачили певний результат. Це легкість у шлунку, зниження ваги, поліпшення загального стану, самопочуття тощо. Є програми дуже легкі, а є такі, за яких людині необхідно повністю відмовитися від їжі й навіть води. Я все ж прихильник щадних, максимально комфортних програм. Поясню, чому.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Oksana Sokolova (@oks4sokol)

Будь-яка зміна раціону, способу життя, сну, харчування та інших звичних моментів вганяє організм у режим стресу. Якщо ви йдете на детокс-програму, яка розтягується на кілька днів і яка радикально відрізняється від вашого способу життя й харчування, ви дійсно можете схуднути (зазвичай зниження ваги − мета номер один при розвантажувальній програмі). Однак важливо розуміти, що вага втрачається не завдяки тому, що йде велика частина жиру, ні. В основному ви втрачаєте рідину й м’язову масу. Це те, що йде першим. Жир миттєво не «тане». Для стійкого здорового результату потрібен комплексний і помірний підхід.

Що потрібно для розвантажувального дня, який принесе вам користь

  1. Оптимально проводити розвантажувальні програми одного дня.
  2. Коректно підібрана під вас програма розвантажувального дня. Наприклад, не всім можна їсти одні яблука весь день. Та й в принципі монохарчування, ще й на фруктах, не кращий варіант навіть на один день для цілком здорової людини. Мій ідеальний розвантажувальний день − це раціон без солі та вуглеводів або голод. Нижче поділюся меню такого дня.
  3. Грамотна підготовка: розвантажувальний день починається ні день у день, а напередодні. Важливо, щоб перехід був плавним. Наприклад, якщо ви вибрали день без солі та вуглеводів, то напередодні вуглеводи ви споживаєте тільки на сніданок. Далі протягом дня вуглеводи прибираєте, та їжу соліть зовсім небагато. На наступний день ви «розвантажуєтеся», тобто вже харчуєтеся по своїй програмі розвантажувального дня. У цьому прикладі − день без вуглеводів і солі взагалі. Їсте білки, жири й клітковину у вигляді овочів. На третій день додаєте вуглеводи в один прийом їжі (сніданок або обід; переважно друге). І вже далі поступово повертаєтеся до свого раціону. Така система буде вам корисною і не спровокує різкий стрибок стресу в організмі.
  4. Ставте не короткострокові цілі − скинути вагу тут і зараз, а довгострокові − бути здоровими і стрункими. Якщо проводити легкі розвантажувальні дні на регулярній основі (наприклад, раз на тиждень), в цілому правильно харчуватися, займатися спортом і дотримуватися режиму здорового сну, то в перспективі молодості та довголіття ваш організм буде вам дуже вдячний. Ви побачите це і відчуєте однозначно!

Правила розвантажувального дня

Вода в стакане

У розвантажувальні дні дуже важливо дотримуватися наступних правил.

  1. Пити багато води. Також можна трав’яний чай.
  2. Не займатися кардіо та силовими тренуваннями. Рекомендована йога, пілатес, медитація, плавання, масаж.
  3. Харчуватися за графіком.
  4. Останній прийом їжі бажано зробити о 18:00, навіть не за три години до сну.
  5. Вилучити алкоголь, будь-які енергетичні напої, каву, чай чорний та зелений.
читайте також

Приклад розвантажувального дня

Салат микс зелени

А тепер ділюся меню мого улюбленого розвантажувального дня без вуглеводів і солі.

Сніданок

Після пробудження п’ємо склянку теплої води (можна навіть трохи гарячої та з лимоном). Робимо невелику медитацію або йогу. Меню: 2 − 3 яйця з овочами та авокадо – 250 − 300 г. Через годину п’ємо воду й трав’яний чай.

Обід

За 30 хвилин до обіду п’ємо теплу воду. Меню: індичка, запечена з травами − 150 г, і овочевий салат − 250 г, заправлений оливковою олією. Можна скропити лимоном. Через годину п’ємо воду і трав’яний чай.

Вечеря

За півгодини п’ємо теплу воду. Меню: запечена риба з овочами − 400 г (можна всі овочі, крім картоплі, моркви, буряка, гарбуза). В якості соусу можна вживати тільки рослинну олію (оливкова, олія авокадо, кокосова) і лимон.

Якщо ви відчуваєте голод, то можете додати трохи більше їжі при кожному прийомі або додатковий прийом їжі − четвертий. Головне, щоб це був білок і овочі.

Що вам це дасть

  • Розвантаження шлунково-кишкового тракту.
  • Здорова вага, а значить, ви знижуєте ризик серцево-судинних захворювань і цукрового діабету.
  • Перезавантажите метаболізм, і організм буде більш активно працювати, як результат − спалювати більше калорій.
  • Навчитеся контролювати бажання перекусити та з’їсти щось некорисне.
  • Позбудетеся від набряків.

Я за простоту і користь. Такий підхід буде оптимальним для вас, якщо ви ще новачок у розвантажувальних днях. І ви, безумовно, відчуєте легкість у тілі після такого розвантажувального дня, якщо в принципі практикуєте подібні програми час від часу. Пробуйте, але пам’ятайте, якщо на наступний день ви накидаєтеся на їжу, то потрібно входити в розвантаження ще більш плавно.

Health is Wealth

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також