Що таке постакне і як з ним правильно боротися

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

лечение постакне

Постакне найчастіше виникає внаслідок неправильного або несвоєчасного лікування. Залишитися сліди можуть і після самостійного видавлювання прищів. Розберемося, як прибрати сліди від вугрової висипки.

Останнім часом акне з підліткової проблеми перетворилося на захворювання, яке з різних причин може торкнутися будь-якої дівчини. Стрес, нездоровий спосіб життя, порушення роботи органів і систем можуть призвести до появи висипань на шкірі обличчя і тіла. При неправильному, самостійному лікуванні або за його відсутності можуть з’явитися рубці і сліди постакне, особливо, якщо ви будете самостійно позбавлятися прищів.

виды постакне

Види постакне:

 • червоні плями найчастіше залишаються після прищів. Проходять вони самостійно протягом декількох місяців, але можуть залишатися і на більш тривалий час, перетворюючись на пігментні. У цьому випадку лікар може порекомендувати використовувати засоби і процедури для освітлення і зменшення пігментації;
 • постзапальна пігментація виникає на місці запалення, і чим глибше і складніше протікав запальний процес, тим помітнішою буде така пігментація;
 • рубці мають вигляд “впадинок” і “горбків”, в залежності від того, як відреагувала шкіра на запальний процес. “Горбки” з’являються внаслідок надмірної захисної реакції організму на запалення, а “впадинки”, навпаки, – від недостатності колагену.

Дарья Тищенко
Дарина Тищенко, лікар-дерматолог, косметолог, член Української асоціації лікарів-дерматовенерологів і косметологів

Акне є найчастішою причиною формування рубців та інших естетичних недоліків шкіри обличчя. І найбільш частими проявами постакне є гіперпігментація, патологічні рубці, а також формування атером і міліуми.

лечение постакне

Причини, що впливають на формування і вираженість постакне, досі залишаються неясними. Є кілька факторів, які можуть погіршити перебіг захворювання і як наслідок – вираженість слідів постакне. Серед них: тривалий перебіг захворювання; глибокі запальні елементи; додаткова травматизація самого пацієнта (завжди кажу як лікар, що «давити» нічого не можна, інакше буде тільки гірше); пізно розпочате або неправильне лікування.

Методи корекції

Рубці постакне – це наслідок запальної реакції. Чим довше триває захворювання та ще й без правильного лікування, тим вищий шанс і можливість посилення його перебігу. Але єдиного протоколу лікування немає. У кожного фахівця є свої напрацювання, особливості та «фішки» лікування. А пов’язано це з великим різноманіттям клінічних проявів і недостатньою доказовою базою майже всіх пропонованих методик. Крім цього, при виборі методу корекції рубців постакне, важливо враховувати наявність або відсутність запальних елементів.

как лечить постакне

Основні методи корекції

 • Хімічні пілінги, які дають хороший результат на освітлення і усунення макулярних (плямистих) рубців, дисхромії. Це може бути гліколева кислота, піровиноградна, трихлороцтова, ретинолові пілінги.
 • Плазмотерапія як сучасний метод ін’єкційного омолодження і лікування запальних захворювань шкіри. Відмінно вирівнює тон шкіри, зменшує глибину рубців, покращує якість шкіри.
 • Шліфування шкіри – ефективне, але тільки при відсутності запальних елементів, інакше буде зворотна реакція. Шліфування шкіри припускає руйнування епідермального шару шкіри, загоєння і відновлення, ремоделювання колагену. Це можуть бути лазерна абляція, механічна дермабразія, фракційний фототермоліз, RF-технології і електрохірургія. Але вибір методу визначає ваш лікар.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB! 

читайте також