Вікове акне у чоловіків і жінок: проблема XXI століття

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Вікове акне у чоловіків і жінок

Акне – це захворювання шкіри, яке виникає внаслідок надмірного вироблення шкірного сала і закупорки сальних залоз із подальшим запаленням.

На виникнення акне впливають кілька факторів:

  • надмірне виділення шкірного сала;
  • гіперкератоз;
  • бактерії Propionibacterium acnes;
  • запальний процес.

При цьому акне давно переросло з підліткової хвороби в проблему поза віком. Так, це захворювання може вражати людей більш зрілого віку (після 40 років). Варто відзначити, що жінки після 30 більш схильні до розвитку вугрової хвороби, ніж чоловіки. Причина, як стверджують лікарі, криється у гормональних змінах організму, зокрема, ендокринних відхиленнях. Надмірна активність чоловічих статевих гормонів може викликати не тільки виникнення вугрів, але і збій в роботі репродуктивної системи. Саме тому при виникненні вікового акне найчастіше одним лікарем-дерматологом не обходиться. Для визначення грамотного лікування можуть бути призначені додаткові консультації гінеколога, ендокринолога, гастроентеролога. Крім самих консультацій призначаються також додаткові аналізи.

Підтипи пізнього акне

Пізнє акне можна розділити на кілька підтипів у залежності від його виникнення. Так, перший випадок, коли у переважної більшості (приблизно 80%) акне переростає з підліткового у вікове. У другому випадку – акне вперше з’являється в дорослому віці (20-40%). У третьому випадку – акне було в підлітковому віці, потім після декількох років ремісії знову з’являється у зрілому віці. При зборі анамнезу лікар враховує всі фактори виникнення даного захворювання. Варто відзначити, що вікове акне також супроводжується порушенням пігментації і появою рубців, причому, чим пізніше воно з’являється, тим складніше позбутися слідів.

Вікове акне у чоловіків і жінок

Особливості вікового акне

Крім того, що вікове акне зустрічається частіше у жінок, на відміну від підліткового, коли захворювання проявляється практично однаково в обох статей, є й інші особливості перебігу вугрової хвороби. Патології ендокринної системи також можуть провокувати появу вугрів. Спадковість і анатомічні особливості, коли акне локалізується на певних ділянках обличчя або тіла, а також має переважні запалення (наприклад, папули і пустули). Сезонні загострення хвороби, пов’язані із запаленням хронічних захворювань, а також після перебування на сонці або відхилення від дієтичного харчування. Психологічні стани (наприклад, частий або постійний стрес), тягнуть за собою підвищення рівня гормону кортизолу, і, як наслідок, можуть провокувати висипання. У стані емоційної нестабільності проблема акне може призводити до зниження якості життя дівчат, чоловіки менш схильні до цього стану. Але тим не менше, це серйозна проблема, яка часто переходить у кабінет психотерапевта. Нерідко лікарі-дерматологи рекомендують відвідувати психотерапевта для стабілізації емоційного стану, що також позитивно відбивається на лікуванні вугрової хвороби.

Вікове акне у чоловіків і жінок

Найчастіше вікове акне протікає в легкій або середньотяжкій формі, кількість висипань невелика, але вони доставляють дискомфорт його власникам. У жінок вугрова хвороба може загострюватися напередодні чергової менструації (найчастіше за 2–5 днів до початку з’являється 1–3 нових прищі), після – висипання минають. Але буває і так, що акне присутнє постійно. До вікового акне також можуть приєднатися й інші супутні захворювання, наприклад, себорея, розацеа та ін. Що стосується висипань, то це часто папули запального і незапального характеру, рідше можна помітити пустули або комедони.

На відміну від підліткового акне, вікове виникає найчастіше в нижній третині обличчя, рідко, коли висипання можуть вражати середню або верхню третину (але це не означає, що такого бути не може зовсім). Значні висипання в зоні декольте, плечей, спини можуть з’явитися після використання різних живильних або комедогенних засобів з догляду за тілом, або ж невідповідних косметологічних доглядів, інтенсивного фізичного навантаження. Саме тому так важливо правильно підбирати косметику з догляду за тілом.

Вікове акне у чоловіків і жінок

Лікування вікового акне проводиться виключно лікарем і медикаментозно. Займатися самолікуванням або просто ходити на чистку обличчя недостатньо для того, щоб позбутися проблеми. У першу чергу лікар визначить причину появи вугрів і вже потім буде призначати індивідуальне лікування для кожного пацієнта. При цьому щороку з’являються все нові і нові методики та медикаменти, які допомагають поліпшити стан шкіри як чоловіків, так і жінок.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB! 

читайте також