Словник молодіжного сленгу: що таке задонатити

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

  • Пептиди

    Пептиди

  • Біохакінг шкіри

    Біохакінг шкіри

  • Halloween

Словник молодіжного сленгу: що таке задонатити

Ваша дитина натякає, що ви маєте задонатити їй на новий прикид, таксі або квиток на концерт, а ви не розумієте, про що йдеться? Дізнайтеся в цій статті!

Редакція Beauty HUB продовжує знайомити своїх читачів з молодіжним сленгом, щоб кожен з вас міг краще розуміти, про що говорять підлітки. Якщо ви коли-небудь грали в онлайн-ігри або дивилися прямі ефіри, то напевно чули слово «донат» і його похідне «задонатити».

Останнім часом збір донатів поступово набуває популярності в інтернет-середовищі. Як і більшість жаргонізмів, цей сленг є англіцизмом і не має нічого спільного з популярними у всьому світі пончиками.

Що означає «задонатити»

Слово «задонатити» означає пожертвування. Походить від англійського donate (жертвувати, дарувати). В інтернет-сленгу термін набув більш широкого застосування і закріпився не тільки в значенні купити що-небудь в комп’ютерних іграх (зброя, навичка, додатковий бонус тощо), але і придбати щось на будь-який іншій онлайн-платформі, поповнити свій мобільний рахунок, сплатити передплату на якийсь сервіс, здійснити оплату за товар в інтернет-магазині. Тобто іноді цей сленг використовується для позначення будь-якої покупки.

Спочатку донати (добровільні пожертвування) з’явилися в ігровій індустрії, оскільки розробники некомерційних проєктів захотіли якось монетизувати свою працю. Потім практика донаторства перейшла в різні інші сфери бізнесу, тому з часом донаторські виплати почали приймати люди, що проводять стрими (онлайн-трансляції) в соцмережах і на YouTube: геймери, відеоблогери, музиканти, співаки і навіть політики. Перевівши донат (оплату), користувач у такий спосіб висловлює подяку автору за контент, творчість і матеріально допомагає йому розвивати свій проєкт.

Приклади використання

***

Ма, можеш задонатити мені на картку пару сотень гривень?

***

– А що, тато не задонатив тобі на вечірку?

– Нє, після вчорашнього – не варик.

***

Не подобається донатити – не донать.

***

Я задонатив йому 10 баксів у грі.

***

А за старі вебінари можна донатити?

***

Його бомбить, коли стримери просять донатити.

***

Розкажіть мені, як правильно донатити і як можна організувати прийом донатів.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також