Смачний перекус для тонкої талії: види горіхів та їх корисні властивості

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Вкусный перекус для тонкой талии: виды орехов и их полезные свойства

Будь-який дієтолог скаже вам, що горіхи є важливою складовою правильного та здорового раціону. Вони поживні, швидко вгамовують почуття голоду і мають масу цінних для здоров’я речовин. У цій статті розглядаємо популярні види горіхів, їхню користь та шкоду для людського організму.

Здорове тіло – безумовно, тренд останніх років. Тепер зовсім не актуально мучити себе виснажливими дієтами та підганяти фігуру під «ідеальні» мірки 90-60-90. Спорт, правильне харчування та здорове ставлення до свого тіла – ключ до справжнього ідеалу та гармонії з собою.

Але як бути, коли почуття голоду та думки про їжу заважають вашій продуктивності? А в шаленому ритмі сучасного робочого дня немає часу на повноцінний обід, що не завдає шкоди здоров’ю і фігурі? Не поспішайте купувати булочки – зупиніться перед прилавком із горіхами.

Користь горіхів

Усього жменя горіхів на день стане відмінним ситним перекусом і вітамінним підживленням. Вибирати їх можна з особистих смакових уподобань або з огляду на потреби вашого організму. Розглянемо користь найпопулярніших видів горіхів і рекомендації щодо їх вживання.

Арахіс

Арахис

Перекусивши жменею цих горіхів, ви точно забудете про голод на кілька годин! Ще й збережете тонку талію, адже в них лише 6% вуглеводів. Арахіс багатий на вітаміни групи В, С, калій, селен та інші важливі мікроелементи. Вживання арахісу покращує серцево-судинну систему, кровообіг у головному мозку, запобігає інсультам і навіть знижує ризик виникнення ракових клітин в організмі.

Калорійність арахісу – 551 Ккал на 100 г продукту, але не варто зловживати ним, адже відсоток жирів у цьому корисному снеку аж 74%. Дієтологи радять вживати не більше ніж 25-30 г арахісу на день дорослим людям.

Деякі властивості арахісу важливі саме для жінок. Жири у складі цих горіхів стабілізують жіночий гормональний фон, калій і кальцій зміцнюють волосся, зуби й нігті, а амінокислота триптофан сприяє виробленню серотоніну в організмі, що, у свою чергу, знижує ризик стресу.

Волоський горіх

Грецкий орех

Не можна не зазначити схожість волоського горіха з головним мозком людини. Таким чином, природа ніби підказала нам головну особливість цього горіха. Жири, які він містить, покращують мозкову активність, пам’ять і мають седативні властивості.

Волоські горіх – відмінний замінник м’яса. Маючи аналогічний тваринному білок, він легко засвоюється в організмі завдяки наявності ферменту лізину у складі плода. Серед інших горіхів він вирізняється найбільшим вмістом антиоксидантів. Також він багатий на залізо – це сприяє боротьбі з анемією, а калій і магній зміцнюють судини, сприяючи стабільній роботі серцево-судинної системи. Цинк і йод у складі горіха корисні для красивого волосся та шкіри, а також для підтримки здоров’я щитоподібної залози. На відміну від арахісу, до волоських горіхів потрібно придивитися чоловікам – вони дуже сприятливо впливають на чоловічу репродуктивну систему.

Калорійність волоського горіха – 654 Ккал на 100 г продукту. Це досить багато для дієти, тому лікарі не рекомендують з’їдати більше ніж 100 г на день, особливо людям з ожирінням. Для живильного перекусу цілком достатньо 25-30 г.

До речі, олія з ядра волоського горіха активно використовується як протизапальний і зволожувальний косметологічний засіб.

Фісташки

Фисташки

У народі фісташки прозвали «горіхами молодості», адже найпопулярніша їхня властивість – уповільнення процесів старіння.

Горіх також багатий на кальцій, фосфор і кремній – це важливо для зміцнення кісток і всієї опорно-рухової системи. Вітаміни групи В, магній, холін необхідні для стабільності нервової системи, підтримки повноцінного функціонування органів ШКТ та серцево-судинної системи

Калорійність фісташок – 562 Ккал на 100 г продукту. Як і у випадку з іншими горіхами, рекомендується з’їдати трохи більше ніж 30 г на день. Висока калорійність цих горіхів обумовлюється значною кількістю олії у складі – цілих 60%. Завдяки високому вмісту клітковини (якої у фісташках значно більше, ніж калорій), насичення настає досить швидко і дарує вам продуктивність на кілька годин роботи в ритмі великого міста.

Мигдаль

Миндаль

Ситні ласощі, які подобаються навіть дітям. Його часто використовують у популярних десертах: смак цього горіха вишуканий і ніжний.

Користь мигдалю схожа на інші горіхи: у його складі присутня більшість вітамінів групи В, вітамін Е та мінерали для підтримки здоров’я кісткової системи. Цей горіх сприятливо впливає на здоров’я серцево-судинної та нервової систем, знижує ймовірність сезонних депресій, виводить токсини, позбавляє каменів у нирках і чистить кров. Це справжня чарівна паличка для майбутніх мам: вітамін Е стабілізує водний баланс і купує запальні процеси на жіночному організмі, стимулюючи синтез колагену, горіх запобігає появі розтяжок під час вагітності, а також він підвищує імунітет і заповнює нестачу кальцію та магнію в дитячому організмі.

Мигдаль досить калорійний – 579 Ккал на 100 г продукту. Не рекомендується з’їдати понад 25 ядер або більше ніж 15 ядер, якщо ви дієті. Будьте уважні: у мигдалі цілих 15% вуглеводів і понад 50% жирів, враховуйте це у розрахунку КБЖУ.

Шкідливість горіхів

Орехи

Попри всю користь горіхів, у разі неправильного вживання вони можуть зашкодити вашому організму. По-перше, будь-який горіх – сильний алерген, так що вводити такий перекус у свій раціон слід з обережністю. Лікарі також не радять вживати їх людям, які страждають на ожиріння. Важливо враховувати склад окремих горіхів, їх якість. Наприклад, незрілий мигдаль токсичний, а горіх, що залежався, може таїти в собі різні грибки.

Вживаючи горіхи з розумом, можна не тільки насолодитися смачним перекусом, але й наситити свій організм широким спектром вітамінів і мікроелементів, щоб ваше тіло було готове підкорювати нові вершини!

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також