9 головних wellness-трендів 2022 року

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

9 головних wellness-трендів 2022 року

Останній день року — ідеальний момент, щоб задати wellness-вектор на 2022 рік. Дізнаймося, які тенденції найстрімкіше розвиватимуться упродовж наступних дванадцяти місяців.

Укріплення імунітету

Пандемія COVID-19 наявно показала цінність міцної імунної системи. Саме тому сьогодні багато людей переглядають свій спосіб життя, ставлення до власного тіла, намагаючись укріпити імунітет та запобігти деяким проблемам. За даними досліджень і статистикою медичних центрів, за останні два роки більше людей почали регулярно робити чек-апи організму і вдаватися до методів, які допомагають покращити загальний стан організму.

У 2022 році до порядку денного входитиме профілактика захворювань, комплексне оздоровлення і ставлення до себе як єдиного цілого.

Усвідомлене харчування

Тренд на екзотику та заморські суперфуди поступово згасає, адже в сучасному світі люди почали більше думати про ланцюжок постачання, якість продукції та засвоєння вітамінів і мікроелементів організмом. У вжитку з’явився термін «гіперлокал» (підтримка місцевої харчової продукції), а нутриціологи починають говорити про те, що найкраще людський організм засвоює поживні речовини з продуктів-земляків, відомих і зрозумілих йому на генетичному рівні. Готові раціони на тиждень та специфічні дієти також відходять у небуття — у моді тепер інтуїтивне харчування без лімітів та чітких обмежень.

У новому році ставимо орієнтир на локальну їжу, сезонні продукти та формуємо дієту, опираючись на відчуття та потреби організму.

9 головних wellness-трендів 2022 року

Секс-wellness

На щастя, у новому десятилітті ми перестаємо червоніти, почувши слово секс. У Мережі тепер можна знайти спеціальні курси з науковим підґрунтям і дізнатися про всі тонкощі інтимного життя у блогах фахівців-сексологів. За даними експертів, індустрія інтимних товарів також стрімко розвивається: секс-іграшки стають більш різноманітними і привабливими, а ринок — відкритішим. Це дозволяє молоді уникнути багатьох комплексів, страхів і, що найголовніше, — проблем зі здоров’ям.

До нас приходить розуміння, що секс — одна з форм турботи про себе, зокрема про гормональний фон, настрій тощо.

Гігієна сну

На ринку з’являється щоразу більше гаджетів та додатків для смартфонів, які відстежують добові ритми, аналізують якість сну й навіть допомагають швидше заснути. Налагоджувати графік сну, відкладати гаджети принаймні за пів години до вкладання у ліжко, звертати увагу на матеріал подушок, ковдр та постільної білизни, провітрювати спальню, стежити за рівнем зволоження повітря — правила, про які ми частіше говоритимемо і впроваджуватимемо у своє життя у 2022 році.

Нарешті ми почали розуміти, що сон — ідеальний інструмент для відновлення організму і вчимося використовувати його максимально.

9 головних wellness-трендів 2022 року

Calmtainment

Безперервний скролінг стрічки новин почав приносити свої плоди — тривожність, безліч комплексів, FOMO (синдром втрачених можливостей) тощо. Тому в діджитал-просторі з’явився новий тренд — calmtainment (calm + entertainment — «заспокоєння + розвага»). Суть його полягає у впровадженні контенту, спрямованого на заспокоєння, а також, нагадувань про необхідність паузи та абстрагування. Крім того, навіть серед блогерів стає щоразу популярнішим цифровий детокс (відмова від використання смартфону на певний проміжок часу). Зокрема, більшість інфлюенсерів уже готують свою аудиторію до того, що в новому році на якийсь час зникатимуть зі стрічки Instagram.

З новим роком прийде й нова етика використання смартфонів та стане модним встановлювати ліміт на проведення часу в соцмережах.

Спорт на свіжому повітрі

Пандемія обмежила можливість відвідувати спортзал і люди почали шукати альтернативу степперам, біговим доріжкам і силовим тренажерам. Ними стали інтенсивні пішохідні прогулянки, пробіжки, йога та фітнес в парках. Таким чином, до багатьох із нас прийшло розуміння того, що спорт на свіжому повітрі — у рази здоровіший, ефективніший та, зрештою, приємніший спосіб підтримувати фізичну форму і здоров’я, ніж робота з тренажерами в бетонних “коробках”.

У 2022 році більше людей оцінять комбо природи та фізичних навантажень.

9 головних wellness-трендів 2022 року

Персоналізація

Стрімкий розвиток цифрових технологій дає нам можливість відстежувати щоразу більше показників організму за допомогою фітнес-браслетів чи smart-годинників і таким чином встановлювати власний золотий стандарт фізичних навантажень. Медицина теж не пасе задніх і дає можливість досліджувати індивідуальні особливості та потреби організму, від харчування, кількості води й до спорту та сну. 

У новому році індивідуальні рішення допоможуть досягти кращих результатів, будь це персональний тренер, індивідуальний сеанс йоги чи спеціальне меню, створене на основі результатів аналізів.

Тренінг стресу

«Нервові клітини не відновлюються», — цією фразою кожен із нас розкидався сотні разів, але по-справжньому розуміти її ми почали нещодавно. За даними британських експертів, 74 % людей упродовж кількох минулих років жили в хронічному стресі. Це, звісно, з часом починає відбиватися на режимі сну, працездатності й навіть травленні, тому вже зараз починають набирати популярності адаптогени, фізичні активності, психологічні практики, і навіть б’юті-засоби, які допомагають позбутися відчуття тривоги.

Контроль рівня стресу — ще один важливий пункт, який важливо додати до своєї рутини в 2022 році. 

9 головних wellness-трендів 2022 року

Ретрити

Їздити у відпустку або проводити вихідні наодинці тепер не здається чимось дивним. Психологи та експерти з ментального здоров’я стверджують, що ретрити (усамітнення у віддалених від дому, зазвичай спокійних місцях) — це чудова можливість переосмислити своє життя, пропрацювати психологічні бар’єри, страхи й пізнати себе.

У 2022 році усамітнення стане невід’ємною частиною ментального перезавантаження, лікування емоційного вигорання та пізнання себе.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB

читайте також