Топ-6 продуктів харчування, що подарують гарне волосся

Якщо додати до свого раціону корисні продукти для волосся, то локони завжди будуть здоровими, густими, блискучими й просто шикарними.

Стан ваших локонів, як і шкіри, є зовнішньою ознакою здоров’я організму. Клітини, з яких складається кожне пасмо волосся, вимагають регулярного постачання основних поживних речовин. Так, добре, що ви робите спеціальні маски, використовуєте м’які шампуні для догляду й олії для своїх локонів. Але це тільки частина роботи. Основний фактор, який впливає на якість і зовнішній вигляд вашої зачіски − збалансований раціон. Щоб волосся росло швидше та виглядало здоровими, у вашому раціоні повинні бути протеїни (головна складова кожного волоска), залізо, цинк, селен, вітаміни А, Е і С, Омега-3 жирні кислоти й біотин. Всі ці речовини безпосередньо впливають на стан локонів.

Ми вже розповідали про корисні продукти харчування для шкіри, вони також будуть корисні й для вашої шевелюри. Але, якщо ви хочете зупинити випадання локонів, зробити пасма густішими або прискорити їх ріст, додайте до свого раціону ще кілька корисних продуктів для волосся.

Лосось

Лосось

Давайте вгадаємо, ми вас здивували несказанно, правда? Жарти жартами, але це насправді найбільш корисний продукт харчування для волосся, нігтів і шкіри. Ця риба насичена вітаміном D та білками, а також містить Омега-3 жирні кислоти, які сприяють росту волосся, підтримуючи здоров’я шкіри голови. Безпрограшний варіант. І фігурі не нашкодить.

Омега-3 містяться в клітинах шкіри голови, а також допомагають їй виробляти олії, що зволожують шкіру й пасма. Крім лосося, зверніть увагу на таку жирну рибу, як оселедець, сардини, форель і скумбрія (в жодному разі не консерви − там від корисного нічого не залишилося). Якщо ви переконаний веган, то в якості рослинних джерел Омега-3 та протеїну вам підійдуть авокадо, гарбузове насіння й волоські горіхи.

Нутриціологи рекомендують вживати хоча б 100 г жирної морської риби на тиждень (а краще 2 рази на тиждень), щоб залишатися здоровою та красивою.

Жовтий перець

Жовтий перець

Саме жовтий, це важливо. Жовті сорти солодкого болгарського перцю містять у п’ять із половиною разів більше вітаміну С, ніж апельсини (341 міліграма проти 63). Це дуже добра новина для ваших локонів − вітамін С є антиоксидантом, який зміцнює стрижень волосини й волосяні фолікули, а також запобігає їх ламкості. Вітамін С ще допомагає у виробленні колагену, який зміцнює капіляри, що постачають у стрижні волосся всі поживні речовини й запобігають випаданню.

Крім жовтого перцю, для волосся будуть корисні такі продукти з вітаміном С: чорна смородина, чорниця, броколі, гуава, ківі, апельсини, папайя, полуниця.

Щоб вітамін С краще засвоювався, продукти з високим рівнем вмісту цього нутрієнту рекомендують вживати разом із їжею, багатою на залізо. Червоне м’ясо, курка й риба забезпечують організм високою дозою біодоступного заліза, що означає − воно легко засвоюється. Вегетаріанці можуть збільшити запаси заліза, додаючи до раціону сочевицю, шпинат та інші листові зелені овочі, такі як броколі, капуста і салат.

Яйця

Яйця

Яйця є відмінним джерелом вищезазначених Омега-3, й вони також містять біотин (який багато людей, які намагаються відростити волосся, приймають у формі добавок). Біотин є водорозчинним вітаміном В. Занадто мала кількість біотину може викликати ламкість волосся й призвести до його випадання. Але майте на увазі: не «здоровий» яєчний білок зробить ваше волосся довгим і красивим, а жовток. Вживання занадто великої кількості яєчних білків може фактично блокувати засвоєння біотину організмом, викликаючи виснаження цього мікроелемента.

Проте, вчені відзначають, що, незважаючи на відсутність верхньої межі споживання курячих яєць, людям, які стежать за своїм здоров’ям і вагою, не рекомендується з’їдати більше 10−15 яєць на тиждень. Причина полягає в тому, що занадто велика кількість яєць зробить раціон «однобоким», позбавляючи вас вітамінів і мінералів, яких немає в цьому продукті.

Щоб поповнити запаси біотину, додайте до раціону такі корисні продукти для волосся, як печінка, цільнозернові крупи та сою.

читайте також

Насіння соняшника

Насіння соняшника

Всього кілька маленьких зернят на день (близько 30 г) можуть забезпечити вас достатньою кількістю вітаміну Е, який поліпшить приплив крові до шкіри голови й прискорить ріст волосся.

Крім того, сонце може пошкодити ваші локони так само, як воно може пошкодити шкіру, тому переконайтеся, що ви їсте продукти, багаті на вітамін Е, щоб захистити волосся. Насіння (особливо соняшнику, льону й гарбуза) та горіхи багаті цинком і селеном, а також вітаміном Е, тому намагайтеся додати їх до меню збалансованої дієти.

Устриці

Устриці

Так-так, вони корисні, хоч не всі їх люблять. Відомо, що дефіцит цинку призводить до випадіння волосся та погіршення стану шкіри голови, а устриці є продуктом-рекордсменом за вмістом цього мікроелемента − всього 85 г морепродукту містять 493% від вашої добової норми споживання цинку. Цей суперфуд також буде особливо корисним, якщо у вас проблемна шкіра.

Але не всі устриці підійдуть. Якщо ви подорожуєте й перебуваєте десь у регіоні Мексиканської затоки (узбережжя Мексики, Флорида, Алабама, Техас, Міссісіпі, Луїзіана, Куба), тримайтеся подалі від місцевих устриць − в них можуть міститися надзвичайно високі рівні кадмію через розлив нафти в регіоні в 2010 році.

Солодка картопля

Солодка картопля

Солодка картопля, вона ж батат, також багата на вітамін С, але в ній є ще один елемент, неймовірно корисний для волосся. Ми говоримо про бета-каротин, попередник вітаміну А, що не тільки сприяє поліпшенню стану шкіри голови (й обличчя, до речі, теж), але й ефективно прискорює ріст волосся. Однак не вживайте занадто багато продуктів, що містять бета-каротин (морква, гарбуз, зелена цибуля, латук, шпинат, червоний перець). Високі дози вітаміну А (більше 2500 мг) можуть бути токсичним для організму й викликати прямо протилежний ефект. Симптомами надлишку вітаміну А є сухість шкіри та слизових оболонок. Крім того, якщо ви будете їсти багато батату й моркви, шкіра матиме жовто-оранжевий відтінок, ніби ви вилили на себе пляшку популярного засобу для автозагару з 2000-х. Тому, якщо помітили, що стали перетворюватися на Умпа-лумпу, стримайте кількість батату в раціоні.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також