ТСА-пілінг: що це таке і кому показаний

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Пілінг трихлороцтовою кислотою поширена процедура в клініках краси, яка застосовується для інтенсивного відлущування шкіри в усуненні косметичних дефектів шкіри і ознаках вікового старіння.

ТСА-пілінг використовується при проведенні процедури ексфоліації шкіри за допомогою 15-40% розчину трихлороцтової кислоти. Ця речовина є аналогом етанової, або оцтової кислоти. Спочатку цей інгредієнт використовували в медичних установах для позбавлення від келоїдних рубців. Згодом трихлороцтові пілінги зайняли свою нішу в світі косметології.

Як працює ТСА-пілінг

Трихлороцтова кислота – досить токсична сполука, яка легко проникає в глибокі шари дерми і відноситься до сильнодіючих кислот. Те, наскільки глибоко проникне речовина у шкіру, залежить від концентрації застосовуваного засобу та кількості шарів, що наносяться. Крім цього, трихлороцтову кислоту використовують у комбінаціях із саліциловою, гліколевою, лимонною кислотами і резорцином – все це залежить від проблеми, з якою звертається пацієнт.

При використанні трихлороцтової кислоти відбувається розпушення рогового шару, відділення відмерлих клітин епідермісу від живих, знищення патогенної мікрофлори, звуження пор, зниження виділення шкірного сала, омолодження, ліфтинг-ефект. Крім цього, кислота має антиоксидантні властивості, що сприяє поліпшенню захисних функцій шкіри.

Ступінь впливу

Як вже йшлося вище, за допомогою трихлороцтової кислоти можна провести різні по глибині впливу пілінги.

При поверхневому ТСА-пілінгу використовується 15% кислотність, при цьому відбувається досить щадне видалення поверхневого шару шкіри і поліпшення регенерації. Цей вид пілінгу використовується для вирівнювання кольору шкіри, поліпшення діяльності сальних залоз, усунення неглибоких зморшок. У складі такого пілінгу можуть бути додаткові інгредієнти. Такий пілінг можна проводити в домашніх умовах, після того, як лікар-косметолог підбере відповідний для вас препарат, при цьому розпише індивідуальну інструкцію проведення процедури. Проведення повторної процедури за індивідуальною домовленістю з лікарем-косметологом.

При серединному ТСА-пілінгу використовується 20–30% трихлороцтова кислота. Такий пілінг робиться в клініці краси фахівцем. Проведення такої процедури показане для боротьби з віковими змінами, гіперпігметаціями, рубцями. Після такого пілінгу помітно зменшується глибина рубців, відбувається звуження пор, зникають пігментні плями, відновлюється рельєф шкіри.

Глибокий ТСА-пілінг передбачає використання 35–40% трихлороцтової кислоти, проводиться виключно фахівцем з медичною освітою. Такий пілінг проводять для корекції недоліків точково.

Показання для проведення ТСА-пілінгу:

 • мімічні зморшки;
 • надмірна секреція шкірного сала, розширені пори;
 • келоїдні рубці, шрами, нерівності;
 • фотостаріння, вікові зміни;
 • розтяжки.

Переваги

За допомогою ТСА-пілінгу можна досягти якісного поліпшення зовнішнього вигляду шкіри, що буде прирівнюватися до апаратних впливів на шкіру. Глибину проникнення кислоти можна регулювати за допомогою процентного співвідношення кислоти і кількості шарів, що наносяться. Відлущування відбувається краще, ніж у інших часто застосовуваних кислот в косметології. Такий пілінг потрібно проводити один раз, підготовчий період мінімальний, при цьому період реабілітації не займає багато часу, що, безумовно, робить ТСА-пілінг затребуваною процедурою в клініках краси.

Підготовка та реабілітація

Перед проведенням ТСА-пілінгу лікар-косметолог може порекомендувати предпілінгову підготовку, яка допоможе підготувати шкіру до більш агресивного впливу і поліпшити ефект від самого пілінгу. Після проведення самої процедури рекомендується використовувати спеціальні лосьйони для очищення шкіри і зволожувальні креми, оскільки контакт із водою не рекомендується протягом двох діб. Найчастіше косметолог призначає засоби з серії догляду за шкірою після проведення пілінгів і травмуючих процедур. Перед виходом на вулицю шкіру необхідно захищати від впливу ультрафіолету, захисний фактор повинен бути не менше 50. Рекомендується утриматися від відвідування лазні, сауни, басейнів, активних фізичних тренувань, сонячних ванн, відвідування соляріїв. Крім цього, не варто наносити декоративну косметику і користуватися скрабами для більш активного відлущування. Не можна самостійно позбавлятися кірочок або прибирати лущення, це призведе до появи рубців. Якщо ви страждаєте від прояву герпетичної інфекції, лікар може призначити пройти курс профілактичного прийому противірусних засобів. Варто дотримуватися всіх рекомендацій фахівця після проведення ТСА-пілінгу.

Протипоказання

Не можна проводити ТСА-пілінг при наявності будь-яких пошкоджень або запалень на шкірі, при прояві герпетичної інфекції, алергії або індивідуальніної непереносимості на компоненти складу пілінгу, вагітності, лактації, онкологічних, дерматологічних або ендокринних захворюваннях. Крім цього, варто почекати або відкласти проведення процедури, якщо ви недавно засмагали, вживали вітамін А у великих дозах в останні пів року, у вас велика кількість родимок, критичні дні або ви проводили травмуючі шкіру процедури протягом останніх двох місяців.

ТСА-пілінг, безумовно, має ряд переваг, у порівнянні з іншими пілінгами, і все ж проведення такої процедури краще довірити грамотному фахівцеві, який допоможе не тільки більш ретельно підготуватися до процедури, але і грамотно її проведе, і порекомендує, як полегшити період реабілітації після.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також