Водохресні купання: купатися чи ні – думка терапевта і моржа зі стажем

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Здається, на Водохреща в води Дніпра занурюється весь Київ. Про те, наскільки це безпечно, ми запитали у терапевта і моржа з 10-річним стажем!

Головне питання, яке хвилює багатьох перед водохресними купаннями: «Не захворію я, якщо скупаюся в мороз, але до цього ніколи не загартовувався?!»

І у нас для вас є хороші новини – не захворієте! Тільки при цьому потрібно виконувати певні умови і знати свій поточний фізичний стан. Оскільки у занурень у крижану воду є свої протипоказання.

Користь загартовування

Загартовування організму – метод фізіотерапії впливом на організм людини різними природними факторами: повітрям, водою, сонцем, низькими і високими температурами (щодо температури тіла) і низьким атмосферним тиском, з метою підвищення функціональних резервів організму і його стійкості до впливу несприятливих наслідків цих факторів. Загартовування варто розглядати як спробу наблизити спосіб життя людини до природного, не дати згаснути вродженим адаптаційним здібностям організму.

Звичайно, воно не є стовідсотковою гарантією повного імунітету до всіх хвороб, проте хворіти ви будете набагато рідше!

Крім того, загартовування організму сприятливо впливає на фізичну і розумову працездатність, підвищує тонус ЦНС, покращує кровообіг і нормалізує обмін речовин.

Варто пам’ятати, що максимально допустимий час перебування в крижаній воді для початківців моржів – дві хвилини. Досвідчені можуть плавати там протягом п’яти хвилин без шкоди для свого здоров’я.

Роздягатися варто від низу до верху. Голова і грудна клітка мають якомога довше перебувати в теплі.

І не розтирайте себе рушником до красна. Так ви тільки отримаєте додатковий стрес і можете пошкодити шкіру. Краще швидко промокнути себе рушником й одягнутись у теплий одяг.

Чого робити не варто

Не варто занурюватися в крижану воду, якщо ви відчуваєте нездужання. Це може бути ознакою наближення хвороби, і стрес від холодної води може тільки погіршити стан.

Не варто приймати перед купанням алкоголь. Це тільки в перші кілька хвилин по тілу біжить тепло, що зігріває, оскільки судини розширюються. Але одразу після цього вони різко звужуються, і ви ризикуєте замерзнути і застудитися.

Також від водохресних купань краще утриматися вагітним. У цей період організм і так перебуває у стресовому стані, в тілі відбуваються гормональні, біохімічні та інші змін як процес адаптації до виношування дитини. Імунітет ослаблений, і, як наслідок, підвищується ймовірність захворіти циститом, отримати проблеми з нирками або навіть заробити запалення легенів. Крім того, на пізніх термінах занурення в крижану воду може призвести до передчасних пологів.

читайте також

Думка терапевта

Наталя Міхно, кардіолог-терапевт першої категорії клініки «Адоніс»

Наталья Михно

Наталя каже, що в першу чергу важливий психологічний настрій! Це важливо для новачків або тих, хто практикує такі занурення раз на рік виключно на Водохреще. Для тих, хто займається моржуванням на постійній основі, проблем з настроєм і мотивацією не має бути.

Але йти купатися в крижаній воді в певних станах все ж не варто. У цієї здорової звички теж є протипоказання.

Протипоказання. Гострі вірусні, інфекційні захворювання, хронічні захворювання органів дихання: гайморити, ХОХЛ (хронічна обструктивна хвороба легень), бронхіальна астма, бронхоектатична хвороба та інші. Серйозні проблеми з серцем: стан після інфаркту, стенокардія, високий неконтрольований тиск, виражені атеросклеротичні процеси судин нижніх кінцівок. Гострі захворювання сечостатевої системи: цистити, пієлонефрити, аднексити, простатити. До протипоказань також належить епілепсія.

Думка моржа зі стажем

Вадим Залеський, співзасновник проекту #полюбижизньлюбымспособом і Крейзі моржі, досвід моржування – 10 років.

Вадим Залесски

Вадим купається взимку вже 10 років, і за цей час помітив виключно позитивні зміни. Це вже як сімейно хобі – влаштовувати купання взимку. Проект «Полюби Життя Будь-яким Способом», в якому він є співзасновником, збирає всіх, хто хоче спробувати або вже практикує загартовування.

https://www.facebook.com/lovelifeinanyway/videos/2309198835982767/  

Він вважає, що занурюватися можна і потрібно, навіть якщо ви не робите це на регулярній основі! Головне – психологічний настрой. Якщо ти не готовий, змушувати себе не варто. В їх компанії є різні люди – постійні моржі, у яких це вже стиль життя, і ті, хто приходить лише кілька разів за сезон, і навіть діти! Найменшому «моржеві» було всього три роки.

Основна проблема, з якою Вадим стикався у початківців, – це бажання одразу ж поводитися, як досвідчені моржі. Людина, яка загартовується давно, може плавати в крижаній воді кілька хвилин без шкоди для свого здоров’я. Але якщо ви – новачок, в жодному разі не можна довго перебувати в воді. Ваш варіант: швидко зайшов, занурився, одразу ж вийшов і бігом в тепло (промокнути тіло рушником і надягти теплий одяг).

Це здорово, коли ти можеш прийти з компанією друзів, скупатися у крижаній воді й отримати свою дозу адреналіну і здоров’я і показати своїм прикладом, що це зовсім не страшно і дуже здорово!

Головне, заходити в воду швидко і впевнено, інакше так і застрягнете десь посередині, стоячи по коліно у воді, так і не зробивши, можливо, один із головних кроків у своєму житті.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також