Морозно: як правильно одягнутися для бігу взимку

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

У чому бігати взимку на вулиці? Недосвідчений бігун іноді, глянувши на градусник має сумніви щодо доцільності пробіжки, -10/-15°С на термометрі стимулює гостре бажання залишитися вдома. Досвідчений бігун знає, що правильна зимова екіпіровка зуміє подарувати радість від зимової пробіжки. Ділимося правилами щодо підбору одягу для бігу взимку.

На жаль, із кліматом ми зробити нічого не можемо і змушені суворими зимами шукати можливості для спорту під дахом або приймати умови такими, які надано природою. Найпопулярнішим і доступним способом підтримки фізичної форми навіть у холодну пору залишається біг. Пам’ятаємо, що взимку світловий день менший, а погода буває похмурою, і такі фактори безпосередньо впливають на те, в чому виходити на пробіжку. До підбору й одягу, і взуття варто підійти серйозно, інакше ви ризикуєте здоров’ям.

Що одягати на пробіжку в морозну погоду, коли то дме крижаний вітер, то визирає сонце? Що взувати, коли сльота, ожеледь? Чи варто і в чому тренуватися в -15°С? Найважливіше у виборі зимової екіпіровки – це багатошаровість. Її – як основне правило – важливо дотримуватися і в +2°С, і в -20°С. Найважливіший шар – нижній, базовий, який прилягає до тіла. Навіть під час найлегшого бігу підтюпцем тіло нагріється, і ви хоч трохи, але спітнієте. В жодному разі не використовуємо для нижнього шару бавовну, яка миттєво намокне, стане важкою та холодною. А це означає, що як мінімум застуда гарантована. Далі по пунктах.

в чем бегать зимой

Нижній шар

Це завжди одяг зі спеціальних синтетичних матеріалів, які дозволяють шкірі дихати і добре виводять вологу. Футболка, лонгслів або термокофта – залежно від температури.

Верхній шар

Задача верхнього одягу – захищати від вітру, вологи, якщо ви зібралися вибігати в дрібний дощ, мокрий сніг або на сухий морозний вітер. Не забуваємо вибирати теплу екіпіровку яскравих кольорів або зі світловідбивними принтами, щоб в темну пору ви були помітні для машин з проїжджої частини і на пішохідних переходах до світанку і після заходу сонця.

Від 0°С до -5°С

Це може бути біговій жилет, надітий поверх лонгсліву – футболки з довгим рукавом. Бігові жилети підходять для захисту від холоду у вологу погоду завдяки легкому шару з дихаючої водовідштовхувальної тканини, що дозволяє підтримувати оптимальну температуру тіла. З такою ж функцією вопраються вітровки з міцної невагомої тканини. Капюшон – якщо дощитиме.

Від -5°С до -10°С

Верхній шар складається з футболки (з довгим або коротким рукавом), флісової кофти і куртки або зимової бігової куртки з ще більш щільних вітро- і водовідштовхувальних матеріалів, ніж вітровка. Шапка, куртка з капюшоном, кепка з козирком або спеціальні теплі навушники – вирішувати вам, але в мінусову температуру голову варто прикривати.

Від -10°С до -20°С

В найнижчі температури строго дотримуємося три шари: термобілизна, лонгслів або фліс і вітровка або зимова бігова куртка. Мета – тепло, вентиляція і захист від холоду без обважнення. З аксесуарів для вітряної та сніжної погоди – шапка, утеплені або флісові рукавички, баф або шарф обов’язкові.

На ноги

За ясної, сухої погоди – утеплені тайтси (щільний матеріал всього виробу або з щільної вставкою по передній поверхні стегна). За вітряної сирої або морозної погоди під тайтси варто одягати термобілизну. В найбільш морозну погоду можна додати шорти або спортивні штани вільного крою з водонепроникної тканини або з технологіями типу hyperwarm

в чем бегать зимой

Вибір кросівок взимку

Для сухого асфальту або ґрунту підійдуть звичайні бігові кросівки для бігу в теплу погоду з щільними носками або гетрами. Для сирої погоди, щільно утоптаного снігу або бігу стежками парку або лісу – кросівки для зимового бігу з поліпшеним захистом від вологи, хорошою амортизацією і вставками з чіпкої гуми, «вафельними виступами» на підошві для міцності зчеплення у вологу погоду. Для бігу по снігу – кросівки для трейлу з абразивною підошвою і верхнім шаром з мембраною Gortex. У період ожеледиці або каші зі снігу на льоду – кросівки для зимового бігу з шипованими гумовими накладками.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також