Під час фарбування в структуру волосини запускають спеціальний пігмент і «закріплюють» його всередині пасом. Така маніпуляція дозволяє докорінно змінити колір волосся і досягти абсолютно ідеального результату. Але все це до пори до часу. З часом колір починає мутувати й пасма стають то жовтуватими, то віддають рудим, то сіріють. Білявкам на допомогу часто приходить фіолетовий шампунь. Але й той не завжди дає бажаний ефект. Що ж робити в таких випадках? І як бути фарбованим дівчатам, але не в блонд? Експертка Ірина Попова вважає, що до цієї справи важливо підходити комплексно.
Ірина Павленко — керівниця напряму стратегічного розвитку та інновацій у ACME-Color, найбільшому підприємстві в Україні, що спеціалізується на виробництві косметики й засобів для фарбування волосся.
Бережіть здоров’я волосся
Експерти сходяться в думці, що здоров’я волосся безпосередньо пов’язане зі збереженням відтінку волосся. «Чим здоровіша структура волосся, тим довше всередині неї буде утримуватися пігмент, і навпаки, чим більш пошкоджені й пористі волосини — тим швидше колір буде вимиватися. А гнучкість, еластичність і здоров’я волосяного полотна безпосередньо пов’язані з тим, як живиться ваша волосяна цибулина, і як потім клітини продукуватимуть будівельні білки (кератин)», — пояснює Ірина й наголошує, що правило номер один для тих, хто мріє про ідеальний відтінок — правильний спосіб життя і збалансована дієта: «Повноцінний раціон просто необхідний, адже це основний вклад у здоров’я вашого волосся і, як наслідок, красивого відтінку».
Підберіть правильний базовий догляд
Одразу після фарбування дуже важливо підібрати правильний домашній догляд. Це спеціальні м’які шампуні, кондиціонери та бальзами, які не будуть вимивати пігмент, а навпаки «запечатуватимуть» його.
Експерт радить шукати в складі засобів такі речовини, як гідролізовані протеїни (кератин, соя, пшениця, овес, горох та інше), кераміди, еластин, колаген тощо. Це свого роду «репаранти», які «вбудовуються» в пошкоджені ділянки волосся, відновлюючи їх. Завдяки цьому волосся набуватиме більш доглянутого і здорового вигляду.
Зберегти надовше колір фарбованого волосся й саму структуру волосин також допоможуть натуральні олії. У чистому вигляді експерти їх використовувати не радять, а от у масках, виготовлених під чітким контролем кваліфікованих фахівців, — дуже навіть заохочують. Натуральні олії — це пряме джерело жирних кислот, тих самих, які також є природним структурним елементом нашого волосся — нашими ліпідами (їх багато в кутикулі), так ось вони будуть надавати захисну дію на волосся, на кутикулярний, гідрофобний шари, шар, який відповідає за блиск, силу й еластичність нашого волосся.
Зменште температуру води в душі
Важливо не лише те, чим ви миєте волосся, але і як саме ви це робите. Експертка стверджує: «Температура води, вища ніж 40 градусів, згубна для структури волосся й руйнівна для фарбувальних компонентів — усіх!» Отже, чим більш гарячою водою ви промиватимете локони, тим більше шансів, що вже за декілька тижнів відтінок спотвориться. Крім того, при тривалому контакті з гарячою водою шкіра голови може стати більш вразливою і відповісти вам свербінням, печінням чи навіть лупою.
Введіть у hair-рутину додаткові засоби
Після фарбування доведеться відмовитися від б’юті-аскетизму. Для того, аби надовше зберегти інтенсивний відтінок волосся, варто почати використовувати незмивні спреї-кондиціонери, сироватки для волосся — це не примха виробника й бажання його відібрати ваші кревні кошти. Це бажання допомогти вам закріпити результат фарбування на якомога довший період.
В арсеналі кожного виробника зараз без проблем можна знайти такі продукти, або ж знову-таки запитати свого майстра-перукаря.
Не варто лякатися силіконів у складі доглядових засобів. Ви визначите їх за закінченням «cone/xane» або, наприклад, «полікватерніум». Це високомолекулярні плівки, які також будуть дуже добре захищати волосся від вимивання колірного пігменту, а також прекрасно кондиціюють волосся. Вони дуже потрібні в засобах для фарбованого волосся. Працюють такі плівки за принципом «адгезії», тобто налипання. Вони прилипають до структури нашого волосся й закріплюють колір всередині нього, не даючи вимиватися, плюс у деяких видів полікватів є ще купа додаткових властивостей, таких як, наприклад, антистатичний ефект.
Зменште температуру стайлінгових засобів
(фени, плойки, праски)
Термічний вплив руйнує структуру волосин. «Перший пік пошкодження білків волосин стартує з позначки 80–90 градусів. Більше — ще гірше», — зазначає Ірина й радить якщо й використовувати засоби для укладки волосся, то на «мінімалках», суто для того, аби надати волоссю бажаної форми. Так ви маєте шанси надовше зберегти відтінок фарбованого волосся. Також редакція знає, що дуже часто нас мучить вибір: вкласти волосся феном чи «попрасувати» плойкою. Якщо підходити до цього питання з погляду здоров’я волосся, тоді однозначно варто обирати фен. Пояснюємо чому. По-перше, тому що під час роботи з плойкою локони стикаються з гарячими пластинами напряму, а не на відстані, як при роботі з феном, і таким чином термічний вплив на них посилюється. По-друге, самі пластини плойки для хорошої роботи мають бути розігрітими до температури понад 100 градусів, тоді як у більшості фенів є холодний режим. Гірше, коли вони при цьому ще й нагріваються нерівномірно й погано ковзають, перепалюючи волосся.
Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!