Як виглядає гусяча шкіра, чи потрібно позбавлятися неї

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Як виглядає гусяча шкіра, чи потрібно позбавлятися неї

Гусяча шкіра являє собою дрібні пухирці, які час від часу покривають передпліччя, сідниці та стегна, спину, коліна, а іноді навіть виступають на щоках і під очима. З’ясовуємо, чому так відбувається і як цього позбутися.

Гусяча шкіра у людини – це фолікулярний кератоз (keratosis pilaris). Зовні вона схожа на пухирці, що виникають у разі ознобу. Гусяча шкіра не є проявом захворювання, це скоріше зовнішній дефект, який дуже не подобається жінкам. Розповімо про причини появи гусячої шкіри і як неї позбутися назавжди.

Гусяча шкіра: причини появи

Як виглядає гусяча шкіра, чи потрібно позбавлятися неї

Гусяча шкіра виникає в разі накопичення кератину навколо волосяних фолікулів. Виникає в результаті порушення процесу відновлення шкіри, за якого наростання нових клітин відбувається швидше, ніж злущуються старі. Найчастіше пухирці виникають на сухій шкірі, вони жорсткі на дотик, іноді червонуваті.

Накопичення кератину навколо волосяних фолікулів обумовлено як надлишком в організмі вітаміну А, так і через поганий догляд за шкірою або генетичні складові. Нерідко власницями гусячої шкіри на руках і ногах є дівчата зі схильністю до акне й алергії, які страждають на атопічні дерматити. Якщо в середньому і старшому віці гусяча шкіра – рідкість, то для дівчат у пубертатному і післяпубертатному періоді – норма.

Також причиною появи гусячої шкіри може стати дефіцит вітаміну С. Тоді прищики навіть змінюють колір, стають темнішими.

Деякі, хто знайомий з проблемою гусячої шкіри, зазначає, що взимку ситуація загострюється через занадто сухе повітря і велику кількість одягу, а ось влітку пухирці практично не помітні. Також причиною появи гусячої шкіри стає синтетичний одяг, і розв’яже проблему елементарна заміна гардероба.

Як позбутися гусячої шкіри ефективні поради

Як виглядає гусяча шкіра, чи потрібно позбавлятися неї

Перш ніж займатися «лікуванням» гусячої шкіри, варто проконсультуватися з дерматологом: а чи нешкідливі пухирці? Річ у тім, що фолікулярний кератоз можна сплутати з червоним і висівковим лишаєм, фолікулярним псоріазом і лентикулярним кератозом. Розвіяти побоювання допоможуть відповідні аналізи. Гусяча шкіра може виникнути внаслідок пережитого стресу, захворювань щитоподібної залози і шлунково-кишкового тракту, гормонального збою, цукрового діабету.

Якщо ж гусяча шкіра не що інше, як фолікулярний кератоз, можна спробувати позбутися нього. Вище ми писали, що причина гусячої шкіри може критися в поганій ексфоліації шкіри від відмерлих клітин, які і закорковують волосяні фолікули. Навіть якщо це ваш випадок, проскрабувавши шкіру, ви не позбудетеся фолікулярного кератозу. Річ у тім, що «кератинова пробка» розташована досить глибоко під шкірою, куди абразивні частинки скрабу просто не доберуться. Інтенсивно втираючи скраб, ви тільки пошкодите шкірний покрив і можете спровокувати потрапляння інфекції.

Як варіант від фолікулярного кератозу – засоби з АНА- і ВНА-кислотами, з сечовиною, молочною кислотою, саліциловою кислотою. Пам’ятайте, що після нанесення таких агресивних засобів шкіра дуже чутлива і виходити на сонце треба, тільки попередньо нанесши крем або лосьйон з SPF-захистом. В іншому випадку ви можете отримати фотодерматит і гіперпігментацію.

Також важливо навчитися доглядати за шкірою правильно, тобто очищати без мила, засобами з м’якими ПАРами. Днем рекомендується наносити зволожувальні засоби для шкіри, а виходити на пляж виключно з SPF-захистом. Щовечора намагайтеся наносити доглядову косметику з гліколевою кислотою.

СПА-процедури, спрямовані на зволоження та живлення шкіри, будуть приносити не тільки задоволення, але і допоможуть позбутися гусячої шкіри. Поліпшити стан епідермісу допоможе сучасна апаратна косметологія.

Замаскувати гусячу шкіру, якщо ваш зовнішній вигляд спричиняє дискомфорт, можна автозасамагою.

Поліпшити стан шкіри під силу і БАДам, вітамінним комплексам. Тільки підбирати їх, а також профілактичну або лікувальну дозу необхідно разом з сімейним лікарем.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також