Ринок біологічно активних добавок є досить різноманітним, будь-який покупець може замовити як окремі вітаміни, так і кілька корисних вітамінів в одній пігулці. Виробники обіцяють налагодити ваш сон, заповнити запас вітамінів і зміцнити імунітет у період підвищеного ризику захворюваності. Але перш ніж купувати багатообіцяльні банки, варто проконсультуватися з фахівцем. По-перше, для того, щоб точно знати, яких саме вітамінів чи мікроелементів вам не вистачає. По-друге, треба розуміти, які з них коли приймати, адже не всі вітаміни та мікроелементи можна пити разом. Неконтрольований прийом таких добавок може негативно вплинути на організм, і замість обіцяного припливу енергії ви можете отримати сонливість, нудоту, погане самопочуття, збій роботи ШКТ і алергічну реакцію.
Прийом двох і більше речовин може призвести до посилення або, навпаки, зниження ефекту при комбінованому прийомі.
Існують вітаміни та мікроелементи, прийом яких лише покращує засвоєння один одного та посилює дію. А є такі, що навпаки знижують ефективність.
Які вітаміни можна поєднувати
Прийом вітаміну А варто доповнити вітаміном Е, але лише в невеликій кількості, адже при неправильному розрахунку дозування перший погано засвоюватиметься. Вітамін В2 та В6 добре поєднувати з прийомом вітаміну К. А до вітаміну В12 додати прийом В5. Вітамін Р добре поєднувати з прийомом вітаміну С, Е, фолієвою кислотою (В9) та вітаміном РР. Якщо при прийомі вітамінів А, D, Е і вітамінів групи В додати вітамін F – ефект перших буде збільшено.
Які поєднувати не можна
А от якщо ви приймаєте вітамін D, варто це робити в різний проміжок часу з прийомом вітаміну А., оскільки вони нейтралізують один одного. Вітамін В2 не варто приймати разом з вітаміном В1 та вітаміном С. При цьому вітамін В1 при неправильному дозуванні може спричинити серйозну алергічну реакцію, а посилити її може одночасний прийом вітаміну В12. Сам вітамін В12 не потрібно поєднувати з прийомом вітамінів С, Е, і РР. А приймаючи разом із вітаміном Е вітамін D, досягти позитивного ефекту практично неможливо.
Компанії-виробники витрачають багато часу та коштів для того, щоб проводити спеціальні дослідження для досягнення максимально правильних дозувань і компонентів у вітамінних комплексах. І якщо ви бачите у складі несумісні вітаміни – це не означає, що ефекту від них не буде. Адже за допомогою сучасних технологій вдається створити спеціальну мікрокапсулу для кожного елемента, яка дозволяє всмоктуватися вітаміну з певним інтервалом, таким чином не порушуючи дію інших елементів.
Приймати вітамінні добавки для профілактики варто лише здоровим людям. Якщо у вас є якась проблема, без консультації фахівця не обійтися. Адже саме він може призначити додатковий прийом моновітаміну або мікроелементів необхідним дозуванням.
Приймати вітаміни треба після вживання їжі, запиваючи достатньою кількістю води. Особливо це важливо для жиророзчинних вітамінів, таких як А, D, Е, F, K. Не варто замінювати воду на чай або каву. А препарати заліза не можна запивати молоком, адже останнє нейтралізуватиме ефект першого.
Якщо ви приймаєте якісь ліки, обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем перед прийомом вітамінів.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!