З посмішкою по життю: як прикус впливає на молодість обличчя

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

З посмішкою по життю: як прикус впливає на молодість обличчя

Неправильний прикус і зморшки – чи є зв’язок між ними? Як посмішка впливає на зовнішність і чому антиейдж варто починати в кабінеті ортодонта, розповідає засновниця клінік авторської стоматології, президент Асоціації ортодонтів України, професорка Мирослава Дрогомирецька.

Хочете виглядати молодше? Виправте прикус! Головна експертка МОЗ України з питань ортодонтії Мирослава Дрогомирецька розповіла нашим читачам про те, як зморшки і носогубні складки можуть бути маркерами проблемного прикусу, яким чином він впливає на зовнішній вигляд і функціонування організму і чому майбутнє за нейром’язовою стоматологією.

Мирослава Дрогомирецька

Мирослава Дрогомирецька – заслужена лікарка України, д.м.н., професорка, головна експертка МОЗ України з питань ортодонтії, завідувачка кафедри ортодонтії НМАПО імені Шупика, Почесний президент Асоціації ортодонтів України.

На конгресі косметологів професорка Дрогомирецька виступила з темою «Старіння обличчя. Погляд ортодонта ». Наочні ілюстрації були несподіваними, але яскравими. Мирослава показувала фотографії пацієнтів до і після лікування, а потім «старіла» їх за допомогою додатка Face App. Результати були одночасно шокувальними і передбачуваними: одні й ті ж люди до і після ортодонтичного втручання «старіють» по-різному. Ті, хто пройшли лікування, довше виглядають молодими.

З віком навіть за нормальної роботи м’язів передньої та задньої частини шиї, під’язикової кістки, суглобів зношуються тканини, знижується висота кісток, змінюється лінія підборіддя. Сон на неправильній подушці, стреси, офісна робота з базовим положенням тіла «втупившись у ноутбук» плюс використання смартфонів драматично впливають на стан шиї і тонус м’язів. Фітнес і контроль постави тут допомагають лише частково. Що вже говорити про випадки, коли від самого спочатку у людини ортодонтичні проблеми.

З посмішкою по життю: як прикус впливає на молодість обличчя

«Невилікувана патологія в дитинстві може призвести до неприємностей в дорослому віці – асиметрії обличчя, носогубних складок, зміщення щелепи», –  пояснює професор Дрогомирецька.

Наприклад: неправильно розвинена форма нижньої щелепи, так зване пташине обличчя. Якщо прикус не поліпшувати, проявляться носогубні складки. З віком кістки зменшаться, зуби будуть стиратися, суглобова ямка стане плоскою. При цьому ніс буде продовжувати «рости», а підборіддя висуватиметься вперед; губи перетворяться на нитку. Достатньо виправити прикус, аби зовнішність була гармонійніша і в молодості, і в зрілості.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Клініка стоматології (@estetclinic_md)

Ще не так давно подібного роду проблеми було заведено вирішувати уколами краси. Філерами додавали відсутній обсяг, коректували асиметрію; препаратами на основі кальцію гідроксиапатиту відновлювали структуру обличчя, ін’єкціями ліполітиків намагалися прибрати підборіддя, а нитками – армувати тканини. Сьогодні багато чого змінилося, і грамотні косметологи нерідко відправляють своїх клієнтів до ортодонта, який, як сказали би програмісти, усуває системну помилку – і по факту не тільки повертає людині здоров’я, а ще й допомагає відсунути старіння.

А всього-то й потрібно, що призвести в тонус м’язи, збалансувати роботу суглобів, дати необхідну кісткову підтримку і нормалізувати положення нижньої щелепи. Це диво, просто розтягнуте в часі: результату ортодонтичного лікування доведеться чекати довше, ніж ефекту від уколів краси. Проте він і не зникне через 4-6 місяців, а триватиме довгі роки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також