Жіночі презервативи (internal condom) нагадують чоловічі – все та ж прозора трубка з м’якою оболонкою, тільки з двома гнучкими кільцями по краях, один бік презервативу для жінок закритий. Різниця між чоловічим і жіночим презервативом у тому, що перший зовнішній, другий – внутрішній. Фемідон (друга назва жіночого презерватива) більший за розміром (близько 16-18 см) та в діаметрі (у межах 7-8 см).
Хто вигадав жіночий презерватив, і чому він малопопулярний сьогодні
Винахідником фемідонів вважається данський лікар Лассе Хессель. Перші презервативи для жінок використовували у 80-х роках минулого століття як захист у країнах третього світу, серед африканського населення. Там агресія й насильство — не рідкість, а відсоток захворюваності на статеві інфекції та ВІЛ зростав із геометричною прогресією. Фемідони поширювалися безкоштовно, а 90-х роках у США їх почали випускати у промислових масштабах. Між винаходом фемідонів та їх безперешкодним продажем минуло чверть століття.
Перші жіночі презервативи не були зручними, адже виготовлялися з поліуретану, ковзали і під час сексу з піхви лунали не найприємніші звуки. Понад 10 років тому фемідони стали виробляти з нітрилу (FC2), більш якісного матеріалу. Сьогодні можна знайти жіночі презервативи із латексу.
Популярність жіночих презервативів нині невисока багато в чому через те, що неможливо розробити грамотну рекламну кампанію. Річ у тім, що продемонструвати використання фемідонів дуже складно, тому жінкам такий засіб для контрацепції незрозумілий. До речі, знайти гінеколога, який може розповісти жінці, як правильно користуватися жіночим презервативом, не так уже й легко. В аптечній мережі в Україні купити жіночий презерватив неможливо, але його можна замовити в інтернеті на спеціалізованих сайтах. Вартість фемідонів у кілька разів вища за звичайні чоловічі презервативи.
Ефективність жіночих презервативів – індекс Перля
Ефективність методів контрацепції оцінюють за індексом Перля. Це коефіцієнт невдач, що дорівнює кількості незапланованих зачать протягом одного року у 100 жінок. Чим нижчий індекс Перля, тим кращий метод контрацепції. Якщо у чоловічих презервативів індекс Перля дорівнює 2, то у фемідонів – 5, а у відсотковому співвідношенні 95% і 92% відповідно. Але це при ідеальному використанні (правильне введення та вилучення). У реальному житті обидва методи дають 80% ефективності від небажаної вагітності й інфекцій, що передаються статевим шляхом, зокрема й ВІЛ.
Жіночі презервативи – одноразовий засіб контрацепції, заборонено очищати його та використовувати повторно. Допускається введення фемідону за 8-10 годин до статевого акту, причому додатково лубрикант можна не використовувати (фемідон вже змащений).
Як користуватися жіночими презервативами: 10 простих кроків
Як ми вже розповідали, фемідон має два кільця. Кільце із закритим кінцем, меншим за діаметром, вводиться у піхву, а відкрите залишається зсередини. Порожнина, що утворюється, покриває вульву і промежину, виключаючи контакт пеніса і сперми з ними.
На відміну від чоловічого презерватива, фемідони не мають розмірів, на 1-2 см вони відрізняються у різних виробників. Підібрати «свій» варіант можна, лише спробувавши різні продукти, але жінкам, які народжували, варто вибирати фемідони трохи більшого розміру. Можна використовувати під час менструації.
Інструкція з використання жіночого презерватива
- Перевірте цілісність упаковки з презервативом і термін придатності.
- Обережно відкрийте упаковку в місці, позначеному для розкриття (не використовуйте зуби або ножиці).
- Дістаньте презерватив, можна додатково змастити його лубрикантом на водній або силіконовій олійній основі. Остання не використовується, якщо презерватив виготовлено із латексу.
- Прийміть зручне положення тіла (лежачи, навпочіпки, стоячи, спираючись однією ногою на піднесення), не напружуйтеся. По суті, презерватив можна вводити у такий спосіб, який ви використовуєте для введення тампонів.
- Стисніть пальцями кільце на закритому кінці й введіть його в піхву так, начебто вводите тампон. Намагайтеся ввести кільце максимально глибоко до шийки матки.
- Розправте презерватив у піхву, вставивши в середину палець. Так ви переконаєтеся, що фемідон не перекрутився, до того ж можете просунути його ще глибше.
- Далі необхідно переконатися, що відкрите зовнішнє кільце повністю покриває вхід у піхву.
- Під час статевого акту важливо простежити за тим, чи здійснюються фрикції в презерватив, а не повз нього.
- Видаліть презерватив після сексу. Для цього скрутіть зовнішнє кільце, аби сперма не витекла назовні, і потягніть за нього.
- Як і чоловічий презерватив, жіночий не зливають в унітаз, а викидають у відро для сміття.
Після використання жіночих презервативів ви можете мати різні відчуття. Так, одні жінки говорять про зниження чутливості під час сексу, іншим подобається додаткова стимуляція, яка відбувається під час тертя зовнішнього кільця о клітор і пеніс партнера. Є ризик випадання фемідону під час активного статевого акту або навпаки – прослизання його всередину.
Жіночі презервативи складно використовувати при анальному сексі – це пов’язано зі складностями введення та високим ризиком прослизання фемідону в анус. До того ж жіночий презерватив тонший за чоловічий і рветься набагато частіше.
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!