Зволожувач повітря в домі: мастхев чи загромадження простору

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Зволожувач повітря в домі: мастхев чи загромадження простору

Зволоження — один із ключових етапів у догляді за шкірою. А як щодо зволоження простору, у якому ви живете і працюєте? Розберімося, наскільки це важливо.

Мікроклімат, у якому ми живемо, сильно позначається на нашому організмі. Особливо велике значення має рівень чистоти та відносної вологості повітря, яке ми вдихаємо, адже воно обслуговує всі системи нашого організму, від кишково-шлункового тракту до головного мозку. Від рівня зволоженості повітря також залежить стан нашої шкіри, самопочуття, працездатність і навіть зір.

У відкритому просторі, як правило, проблем зі зволоженістю повітря немає. Природа зазвичай збалансовує цей показник. Але проблема в тому, що більшість із нас щодня проводить майже 90 % часу в закритих приміщеннях. 

Як показують дослідження, у теплу пору року, коли люди часто відчиняють вікна і двері, забезпечуючи цим доступ свіжого повітря, відносна вологість повітря тримається на рівні норми. Для комфортного існування рівень вологості повітря повинен бути в межах 40–60 %. Але з початком опалювального сезону ситуація значно погіршується. Опалювальні системи у приміщеннях висушують повітря.

Як зрозуміти, що повітря в приміщенні занадто сухе

Зволожувач повітря в домі: мастхев чи загромадження простору

Занадто сухе повітря насамперед впливає на слизові оболонки. Людям, які багато часу проводять у приміщеннях зі зниженою вологістю, стає складніше дихати, також можуть з’являтися алергічні реакції. Річ у тім, що бактеріям та мікрочастинкам пилу в пересушеному повітрі краще пересуватися та простіше потрапити до організму. Звідси і з’являється часте чхання, задуха та інші симптоми алергії. Крім того, у несприятливому мікрокліматі можуть пересихати губи, ротова порожнина й частіше хочеться пити.

Доведено, що в приміщеннях зі зниженою вологістю погіршується працездатність. Зокрема, швидко пересихають слизові оболонки очей, через що знижується якість зору, концентрація уваги та часто турбують головні болі. Крім того, нестача вологи може провокувати безсоння.

У приміщеннях, де занадто низький рівень вологості, зазвичай в’януть кімнатні рослини, скрипить підлога й меблі з натурального дерева, а одяг б’ється струмом.

Чи може зволожувач повітря покращити ситуацію

Зволожувач повітря в домі: мастхев чи загромадження простору

Зволожувачі повітря бувають трьох типів: холодні, парові та ультразвукові.

Поставити холодний зволожувач повітря, на думку експертів, — один із найпростіших способів покращити мікроклімат у приміщенні та зробити простір більш комфортним для роботи і відпочинку. Такі прилади проганяють повітря через вологу губку, завдяки чому позбавляють його сухості. 

Ще один варіант покращити ситуацію — придбати паровий зволожувач. Він наповнить приміщення гарячою парою, завдяки чому збагатить простір вологою і, як бонус, трішки підвищить температуру. Парові зволожувачі повітря мають ще одну суттєву перевагу: до води можна додавати ефірні олії, настої трав і вдихати лікувальне повітря, що випаровується.

Ультразвукові зволожувачі — це інноваційний підхід до боротьби із сухістю повітря. Вони працюють за наступною схемою: ультразвук поділяє краплі води на дрібні частинки, які потрапляють у повітря. Отже, мікроклімат у приміщенні стає максимально комфортним.

Зволожувач повітря в домі: мастхев чи загромадження простору

Фінальний вердикт зволожувачам повітря — однозначне «так». Але важливо пам’ятати, що захоплюватися використанням цих приладів не варто, адже вони можуть і перенаситити повітря вологою, що теж не дуже корисно ні для вас, ні для вашого помешкання.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також