Почати з понеділка: вчимося виконувати новорічні обіцянки

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Є така практика на Заході: New Year resolutions або новорічні обіцянки. Їх записують на відео, викладають в соцмережі і виконують... приблизно у 8% випадків. Отже як зробити так, щоб новорічні обіцянки не залишилися всього лише обіцянками?

Якщо ви вірите не в Санта Клауса, а в себе, то ось вам кілька дбайливо зібраних лайфхаків «під ялинку» про те, як правильно сформулювати і записати цілі на рік, а також використовувати перевагу моменту для їх виконання:

Список. Він повинен бути рукописний (не в голові і не в телефоні): написання змусить вас чіткіше сформулювати думку. Спочатку пишемо в чорновий список всього, чого хочеться і про що мріється в різних сферах життя: здоров’я, стосунки, кар’єра, подорожі, діти, саморозвиток. Відпустіть уяву, так ви докопаєтеся до своїх справжніх бажань, тому не бійтеся писати дивні і важкоздійснювані ідеї.

Далі кожен пункт аналізуємо з точки зору почуттів, а не логіки: чи викликає думка про це емоційний відгук або ж тугу і почуття «іспиту». Особливо це стосується таких цілей, часто нав’язаних стереотипами, як «стати начальником відділу» або «відкрити свою справу». Якщо при цьому ви заздалегідь відчуваєте майбутній стрес, може вам це досягнення не потрібно? Але важливо не переплутати: думка про курс болючого антицелюлітного масажу радувати може тільки мазохіста, але якщо ваш вигляд у дзеркалі з гладкою дупкою вас надихає – значить мета «гладка дупка до червня» варта того.

Потім для кожної з цілей, що пройшли емоційний відбір, пишемо список необхідних ресурсів: цей етап вас гарантовано здивує, адже може з’ясуватися, що вам ніщо не заважає ставати суперкулінаром вже сьогодні – книги доступні в інтернеті, а необхідні гаджети і приправи можна замовити гостям в якості подарунків до Нового року та Різдва. Виконуючи цю частину роботи над цілями, потрібно з мрійниці перетворитися на час в зануду-бухгалтера: якщо для поїздки на Балі потрібно 5 тисяч доларів, а новий автомобіль коштує ще 20, то розділивши 25 тисяч на 12 місяців отримуємо близько 2 тис. додаткового доходу, крім ваших поточних витрат. Далі: або пишемо, де їх візьмемо, або одну з цілей перенесемо на майбутній рік.

Почати з понеділка: вчимося виконувати новорічні обіцянки

Список цілей варто звести приблизно до 7-ми пунктів. Ця цифра обґрунтована науково: саме на такій кількості завдань здатний зосередитися мозок в один період часу. Отже, у вас готовий список з 7-ми реалістичними цілями, і ви знаєте, що потрібно для виконання кожної з них, частина ресурсів у вас вже є, а частину ви знаєте, де роздобути.

О так, мало не забули: не пишіть в список доленосні бажання, які не завжди залежать від вас. Наприклад, вийти заміж. Таким чином можна загнати себе в пастку: одна моя цілеспрямована знайома саме так і вийшла заміж, за не дуже підходящого їй чоловіка, якого в підсумку утримує. Зате в 25 років, як собі й обіцяла. Замініть подібну мету на «ходити на 1 побачення в тиждень», наприклад. Виконання такої обіцянки цілком вам під силу, а шанси зустріти свою долю при більш активному спілкуванні – ростуть.

Час. Новорічні обіцянки мають більше шансів на виконання, ніж просто «нове життя з понеділка», так як завдання спочатку обмежені терміном – 1 рік. Спробуємо використати цю перевагу і піти далі: розпишіть кожну мету за строками. Планування допоможе побачити реальні перспективи і зрозуміти, що потрібно зробити вже зараз, а що в червні, щоб до грудня 2021 ви змогли проголосити тост за ту себе, яка все змогла.

Наталя Трушина

Ось що про наші спроби почати нове життя з нового року думає Наталя Трушина, практикуючий психолог, гештальт-терапевт, сімейний консультант:

Коли чогось по-справжньому хочеться і потрібно, то годі чекати умовного «понеділка», щоб почати. Я думаю, у кожної з нас є приклади, коли вона просто робила дію, тому що захотіла, і не важливо було: понеділок зараз або субота. Цей «понеділок», або «перше число» найчастіше, якщо по-чесному, означає «мені страшенно не хочеться, але я призначу дедлайн і тоді вже зберуся і зґвалтую себе». Крім того, варто задатися питанням: що ми маємо на увазі під «здоровим способом життя»? Багато аспектів того, що називають «здоровим життям» в реальності дуже нездорові. Виснажливі хворобливі тренування, жорсткі обмеження в їжі (іноді науково доведено, що марні, а то і небезпечні) – навіть добре, якщо такі речі викликають протест і небажання, значить організм здатний саморегулюватися і чинити опір безглуздим експериментам над собою (які, знову ж таки, якщо чесно, проводяться не від турботи про себе, а на догоду суспільним стереотипам, щоб подобатися іншим).

Як допомогти собі, змінити спосіб життя в новому році – ніяк! Якщо вам чогось хочеться – почніть просто сьогодні! Складіть смачне святкове меню, сходіть на приємне тренування – у задоволення. Вчіться розрізняти НА-силля і ЗУ-силля (це корисно в будь-якій сфері життя). Для досягнення мети часто потрібно зусилля, це нормально. Але якщо психіка і організм чинять опір, може мова вже про насильство? І варто себе запитати, що мені в цьому не подобається? Що відштовхує? Який варіант мені подобається, викликає бажання, інтерес? Що я (я реальна, не уявна, не ідеальна) дійсно хочу і можу?

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також