Помело — цитрусовий, росте у південному Китаї, Таїланді, на Тайвані, півдні Японії, у В’єтнамі, Індії, Індонезії, на острові Таїті та в Ізраїлі.
Середня помело важить близько 500 г, калорійність близько 230 ккал. Незважаючи на те, що глікемічний індекс помело 72-78, глікемічне навантаження не перевищує п’яти, що вважається низьким показником. А це означає, що вживаючи помело ви не ризикуєте різкими стрибками рівня цукру в крові. Очевидна користь помело при цукровому діабеті.
Помело: властивості та користь
- Є чудовим джерелом вітаміну С, який допомагає підтримувати імунну систему, сприяє здоров’ю шкіри, зміцнює сполучні тканини та допомагає сприйняттю заліза.
- Фрукт містить антиоксиданти, такі як лімоноїди та флавоноїди, які допомагають захищати клітини від пошкодження вільними радикалами та запобігають виникненню хронічних захворювань.
- Містить пектин, розчинне харчове волокно, яке допомагає покращити травлення та підтримувати здоровий рівень холестерину. Клітковина дарує почуття ситості, позитивно впливає на роботу ШКТ (профілактика запорів).
- У зв’язку із вмістом пектину та антиоксидантів помело може допомогти знизити рівень холестерину в крові, а також знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань.
- Високий вміст вітаміну C (619% від денної дози, що рекомендується) в помело підтримує здоров’я імунної системи і допомагає боротися з інфекціями. Аскорбінова кислота змушує ворушитися імунні клітини та антитіла та давати відсіч вірусам та бактеріям, тим самим зменшуючи ваші шанси підхопити застуду чи вірус.
- Містить вітамін A та антиоксиданти, які важливі для здоров’я очей та допомагають знизити ризик розвитку вікової пов’язаної дегенерації сітківки.
- Допомагає у профілактиці ракових захворювань. Щодо недавніх досліджень (2017 рік) показують, що вживання вітаміну С може бути гарною профілактикою деяких видів раку.
- Зміцнює кістки, хрящі та кровоносні судини. Все той же вітамін С необхідний для хорошої структури кісток, хрящів, м’язів та кровоносних судин. Він бере участь у засвоєнні заліза та сприяє більш швидкому загоєнню ран. Інші мінерали, що входять до складу фруктів (кальцій), допомагають захистити їх від остеопорозу. Кальцій та вітамін С, граючи в парі, набагато краще засвоюються організмом, ніж окремо.
Вуглеводи в помело містяться у двох варіантах: природний цукор та клітковина. Останньої — близько шести грамів (або 25% від середньої добової норми) в одному плоді. Крім цього, у цьому цитрусі міститься білок (4,6 г) та жири (0,6 г). З корисних речовин у помело присутні вітаміни В6, В1 (тіамін), В3 (ніацин) та В2 (рибофлавін), мікроелементи калій, фосфор, мідь, залізо, кальцій, магній, фосфор, марганець та цинк.
Розкажемо, які бувають помело, в чому користь і шкода помело, як їсти помело і поділимося трьома найсмачнішими рецептами з цим цитрусовим.
Види помело
Білий помело. Найпоширеніший і звичний для нас сорт. Саме його ми найчастіше купуємо в наших магазинах. Соковита м’якоть білого кольору солодка й схожа за смаком на грейпфрут. Шкірка товста, жовто-зеленого кольору.
Червоний помело. У цього фрукта тонша шкірка темно-зеленого кольору. М’якоть має рожевий відтінок і за розміром трохи менша, ніж у білого або рожевого помело. Смак різкіший із кисличкою та легкою гіркуватістю.
Рожевий помело. У цього цитрусового тонка (до одного сантиметра) шкірка темно-зеленого кольору, м’якоть солодка й соковита.
Кому не можна помело
Сік помело заважає правильному засвоєнню певних ліків. Він блокує дію ферменту, званого цитохромом P450 3A4 (CYP3A4). Цей фермент розщеплює широкий спектр ліків, в тому числі аторвастатин (ліпітор). Детальніше про це можна буде дізнатися у свого лікаря, якщо ви приймаєте курс медикаментів.
Також не рекомендується вживати помело людям із серцево-судинними проблемами. Вживання соку може призвести до порушень серцевого ритму. Однак це стосується великих кількостей. У помірних дозах вживати помело та грейпфрут можна.
Як їсти помело: смачні рецепти
Звичайно, найкраще просто очистити його від шкірки й білої плівки та насолоджуватися соковитою солодкуватою м’якоттю. Але якщо вам хочеться чогось особливого, пропонуємо кілька простих і цікавих рецептів.
Сорбет з помело: покроковий рецепт
Складові:
- 1 стакан цукру;
- 1 стакан свіжого листя м’яти;
- 1 стакан води;
- 2 склянки свіжого соку помело (близько 3 помело);
- 1 столова ложка лимонного фреша;
- 3 столові ложки цедри помело.
Приготування. У невелику каструльку викладіть листя м’яти, цукор і воду, доведіть до кипіння і варіть, поки весь цукор не розчиниться. Коли сироп охолоне, додайте туди лимонний фреш і сік помело. Помістіть до холодильника остигати ще на кілька годин.
Потім процідіть рідину через сито, щоб прибрати листя м’яти. Додайте туди цедру, добре перемішайте, перелийте в пластиковий контейнер і поставте в морозилку застигати. Можна перемішувати сорбет кожні 30−40 хвилин, щоб він вийшов більш однорідним, без великих шматків льоду всередині.
Маргарита з помело: рецепт швидкий
Складові:
- 45 мл білої текіли;
- 20 мл апельсинового лікеру (наприклад, Куантро);
- 45 мл фрешу помело;
- 15 мл свіжого соку лайма;
- 15 мл простого цукрового сиропу;
- часточки помело для прикраси.
Приготування. Додайте лід, текілу, апельсиновий лікер, сік помело, сік лайма й простий сироп у коктейльний шейкер. Накрийте кришкою та енергійно струсіть. Процідіть у охолоджений стакан, наповнений свіжим льодом. Перед подачею прикрасьте часточкою помело.
Як приготувати в’єтнамський салат з помело
Складові:
- 1 середнє помело;
- 1 огірок, нарізати тонкими паличками;
- 2−3 чайних ложки солі;
- 1 морква, нарізана тоніки паличками;
- 3 тонко нарізаних цибулі-шалот;
- 1 подрібнений зубчик часнику;
- 3/4 склянки подрібненого листя м’яти;
- 1/4 склянки подрібненого смаженого арахісу.
Для заправки:
- 2 столових ложки рибного соусу;
- 1 ½ столової ложки свіжого соку лайма;
- 1 столова ложка води;
- 2 столові ложки цукру;
- 2 чайних ложки соусу чілі.
Приготування. Очистіть помело від шкірки й плівки, наріжте на невеликі шматочки та відкладіть у бік. Огірок посоліть і також відкладіть – потрібно трохи часу, щоб із нього вийшла зайва вода. У невеликій піалі змішайте всі інгредієнти для соусу. Тонко наріжте цибулю-шалот, розігрійте сковороду й підсмажте його разом із часником до карамельного кольору (близько трьох хвилин). Дайте йому трохи охолонути й додайте до моркви. У велику миску викладіть моркву з цибулею й часником, огірок, помело, листя м’яти, подрібнений арахіс і заправку, ретельно перемішайте інгредієнти та подавайте до столу.
Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!
Джерело фото: perchancetocook.com, thecookierookie.com, orange-lantern.com.