Від бабусь та мам нам у спадок передалося немало народних б’юті-рецептів. Більшість із них, звісно, давно замінили сучасні високотехнологічні гаджети і прогресивні формули засобів. Проте є типи продуктів, які незмінно залишаються в нашій рутині упродовж століть. Один із них — натуральні олії, які є покладом корисних мікроелементів і справжнім порятунком для шкіри обличчя та волосся. Найпопулярнішою олією, власне для догляду за волоссям є рицинова. Вона являє собою в’язку рідину прозорого або жовтуватого кольору, отриману з рицини.
У чому користь рицинової олії для волосся
Багатий склад рицинової олії повністю покриває потреби нашого волосся у захисті, живленні та відновленні. Майже на 90 % цей продукт складається з рідкісної рицинової кислоти. Цей компонент допомагає зміцнювати волосяні фолікули, з яких виростають наші волосинки. Крім того, продукт містить стеаринову та пальмітинову кислоти. Перша працює на те, щоб відновити пошкоджені ділянки, наприклад, посічені кінчики або пересушені фарбою волосини, а друга — зміцнює корені волосся. Багато дерматологів сходяться на думці, що рицинову олію можна використовувати також для того, аби побороти проблему випадіння волосся. Звісно, якщо причина в самих коренях волосся, а не в генетиці, гормональних збоях чи хворобах. Живильний коктейль із білків, вітамінів, жирних кислот і антиоксидантів допомагає укріпити волосяні цибулини і стимулювати їх роботу.
Олеїнова кислота у складі рицинової олії запобігає випаровуванню вологи з волосин і не дозволяє локонам ставати ламкими, сухими та пухнастими. Лінолева, навпаки, нормалізує жировий баланс. Разом ці два компоненти забезпечують локонам ідеальний баланс вологи та жиру, і волосся в підсумку довше матиме свіжий і здоровий вигляд.
Касторка має здатність забезпечувати антибактеріальний і протигрибковий ефект. Завдяки цьому вона може використовуватися для лікування різноманітних хвороб шкіри голови.Тобто, якщо шкіра голови вражена, наприклад, грибком, змащувати її касторкою — непогана ідея.
Рицинова олія містить вітамін Е, жирні кислоти й мінерали. Завдяки насиченому складу засіб пом’якшує пасма та ідеально підходить для зволожувальних масок.
Чи може рицинова олія зашкодити волоссю
Офіційних протипоказань до застосування рицинової олії немає. Однак трихологи радять перед застосуванням касторки проводити тест на алергію. На непомітну ділянку шкіри голови і волосся варто нанести трошки рицинової олії для того, щоб перевірити, чи не реагує шкіра голови почервоніннями.
Як використовувати рицинову олію для волосся
На думку трихологів, нанесення рицинової олії як додаткового засобу під час укладки чи просто перед виходом із дому неефективне. Касторка не надасть блиску, як більшість інших олій, і не зробить пасма шовковистими миттєво — так нею можна лише нашкодити. Рицинову олію найкраще наносити на волосся у форматі маски.
Для того, аби зробити маску для волосся з рицинової олії, розігрійте продукт у долонях і нанесіть його на шкіру голови та всю довжину пасом. Помасуйте скальп для того, щоб покращити циркуляцію крові в шкірі голови. Залиште олію на локонах мінімум на 15–20 хвилин, після чого помийте волосся.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!