Рицинова олія для волосся: про користь і застосування

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові 2021

  • Листи Діду Морозу 2020

  • Адвент календар 2020

  • Стоматологія від А до Я

Рицинова олія для волосся: про користь і застосування

Користь та шкода рицинової олії. Як і для чого використовувати касторку для локонів та якого результату за її допомогою можна досягти.

Від бабусь та мам нам у спадок передалося немало народних б’юті-рецептів. Більшість із них, звісно, давно замінили сучасні високотехнологічні гаджети і прогресивні формули засобів. Проте є типи продуктів, які незмінно залишаються в нашій рутині упродовж століть. Один із них — натуральні олії, які є покладом корисних мікроелементів і справжнім порятунком для шкіри обличчя та волосся. Найпопулярнішою олією, власне для догляду за волоссям є рицинова. Вона являє собою в’язку рідину прозорого або жовтуватого кольору, отриману з рицини.

У чому користь рицинової олії для волосся

Рицинова олія для волосся: про користь і застосування

Багатий склад рицинової олії повністю покриває потреби нашого волосся у захисті, живленні та відновленні. Майже на 90 % цей продукт складається з рідкісної рицинової кислоти. Цей компонент допомагає зміцнювати волосяні фолікули, з яких виростають наші волосинки. Крім того, продукт містить стеаринову та пальмітинову кислоти. Перша працює на те, щоб відновити пошкоджені ділянки, наприклад, посічені кінчики або пересушені фарбою волосини, а друга — зміцнює корені волосся. Багато дерматологів сходяться на думці, що рицинову олію можна використовувати також для того, аби побороти проблему випадіння волосся. Звісно, якщо причина в самих коренях волосся, а не в генетиці, гормональних збоях чи хворобах. Живильний коктейль із білків, вітамінів, жирних кислот і антиоксидантів допомагає укріпити волосяні цибулини і стимулювати їх роботу.

Олеїнова кислота у складі рицинової олії запобігає випаровуванню вологи з волосин і не дозволяє локонам ставати ламкими, сухими та пухнастими. Лінолева, навпаки, нормалізує жировий баланс. Разом ці два компоненти забезпечують локонам ідеальний баланс вологи та жиру, і волосся в підсумку довше матиме свіжий і здоровий вигляд.

Касторка має здатність забезпечувати антибактеріальний і протигрибковий ефект. Завдяки цьому вона може використовуватися для лікування різноманітних хвороб шкіри голови.Тобто, якщо шкіра голови вражена, наприклад, грибком, змащувати її касторкою — непогана ідея.

Рицинова олія містить вітамін Е, жирні кислоти й мінерали. Завдяки насиченому складу засіб пом’якшує пасма та ідеально підходить для зволожувальних масок.

Рицинова олія для волосся: про користь і застосування

Чи може рицинова олія зашкодити волоссю

Офіційних протипоказань до застосування рицинової олії немає. Однак трихологи радять перед застосуванням касторки проводити тест на алергію. На непомітну ділянку шкіри голови і волосся варто нанести трошки рицинової олії для того, щоб перевірити, чи не реагує шкіра голови почервоніннями.

Як використовувати рицинову олію для волосся

Рицинова олія для волосся: про користь і застосування

На думку трихологів, нанесення рицинової олії як додаткового засобу під час укладки чи просто перед виходом із дому неефективне. Касторка не надасть блиску, як більшість інших олій, і не зробить пасма шовковистими миттєво — так нею можна лише нашкодити. Рицинову олію найкраще наносити на волосся у форматі маски.

Для того, аби зробити маску для волосся з рицинової олії, розігрійте продукт у долонях і нанесіть його на шкіру голови та всю довжину пасом. Помасуйте скальп для того, щоб покращити циркуляцію крові в шкірі голови. Залиште олію на локонах мінімум на 15–20 хвилин, після чого помийте волосся.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!