Beauty-міфи про вагітність: 5 найбільш суперечливих тем

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Beauty-мифы о беременности

Вагітність – дуже важливий і тендітний період у житті кожної жінки, який часто затьмарюють різні міфи і різного роду «не можна» (особливо вперше). І зі збільшенням живота список заборон лише зростає.

Прочитайте десять різних сайтів для майбутніх мам, і ви знайдете десять різних думок про те, що безпечно під час вагітності, а що ні. Манікюр, фарбування, парфумерія, косметика, б’юті-процедури – це лише небагато з того, що (нібито) шкідливо для мами та майбутнього малюка і має виключатися з б’юті-рутини жінки. Редакція Beauty HUB вирішила розвіяти популярні страшилки про красу та догляд.

 Всі ці помилки виникають тому, що виробники косметики часто перестраховуються, коли зараховують вагітність і лактацію до списку протипоказань, тому що дослідження про вплив препаратів на вагітних і не проводять, а отже, перевірених  даних немає. Але не можна заперечувати, що під час вагітності у жінок підвищується чутливість і сприйнятливість до зовнішніх впливів, тому багато процедур переносяться болісно. При цьому більшість із них не є прямою загрозою для здоров’я та розвитку дитини.

Beauty-міфи про вагітність

Безліч сперечань існує в нашому прогресивному світі і сьогодні, тому ми вирішили розвіяти найпоширеніші б’юті-міфи про вагітність. Ось п’ять із них.

Примітка від редакції: у матеріалі йдеться про вагітність, яка перебігає без ускладнень. Якщо ваш лікар дає інші рекомендації, слід дослухатися саме до них.

Міф 1: відросле коріння? Терпіть!

Мабуть, найпопулярніший міф про вагітність, який переслідує нас із пелюшок. Поширене переконання про те, що в «цікавому положенні» не можна фарбувати волосся, пов’язане з тим, що токсичні речовини, які потрапляють в організм жінки з барвників, можуть провокувати різні захворювання та завдати шкоди плоду. Проте немає досліджень, які б підтверджували цю теорію.

Багато лікарів зазначають, що при фарбуванні в шкіру голови проникає мінімум хімікатів, які в такій кількості безпечні і для мами, і для дитини. Тому не забороняють стригти, фарбувати та освітлювати волосся за звичним графіком та звичайними засобами (але не більше трьох процедур за весь період).

Однак якщо ви все ж таки хочете виключити будь-які ризики, вибирайте нешкідливі шампуні відтінків або натуральну безаміачну фарбу і не захоплюйтеся фарбуванням на ранніх термінах, коли формуються основні органи малюка, а ви страждаєте від токсикозу (різкий запах фарби може спровокувати нудоту). Також можна вибирати способи фарбування, у яких фарба не контактує зі шкірою голови (наприклад, омбре).

Міф 2: слід уникати парфумерії

Ще один поширений пункт зі списку «не можна» – парфуми, дезодоранти та будь-яка ароматична косметика. Причина в тому, що багато цих засобів містять фталати, які пов’язують з передчасними пологами. Але не поспішайте панікувати: цей ризик перебільшений. Насправді фталати постійно оточують нас, навіть у їжі. Інша річ, якщо ви дійсно не переносите запахи парфумів під час вагітності, особливо у першому триместрі.

Що ж робити, якщо ви не хочете зайвий раз дражнити свій шлунок, але й не хочете погано пахнути? У таких випадках замість звичайного концентрованого спрею можна вибрати легкий ароматичний міст або лосьйон для тіла. Натуральні парфуми на основі природних олій (троянди, жасмину, мигдалю, мирту тощо) також є ще однією альтернативою для вагітних. 

Міф 3: манікюр і педикюр під забороною

Те саме стосується лаків для нігтів і рідин для зняття покриття. Формальдегіди, толуоли та фталати в їхньому складі небезпечні тільки в дуже великих дозах. Засоби, що наносяться на шкіру, рідко проникають глибоко, а отже, не потраплять у кров і не пройдуть через плаценту. До того ж більшість сучасних марок створюють спеціальну косметику для вагітних, яка не містить шкідливих хімічних речовин. Засоби для манікюру теж входять до їх числа. Якщо ви не впевнені, просто огляньте етикетку на наявність перелічених вище хімічних речовин. Тоді ви можете спокійно доглядати свої нігті під час вагітності, не хвилюючись про наслідки.

читайте також

Міф 4: масло какао врятує від розтяжок

Beauty-міфи про вагітність

Спойлер: не врятує. Масло какао, олія ши, вітамін Е – усі ці інгредієнти активно використовуються маркетологами для реклами зволожувальних чудо-засобів, які обіцяють майбутнім мамам запобігти розтягуванню шкіри під час вагітності. Але правда в тому, що жоден продукт не гарантує, що цього не станеться. Так, швидше за все, вони подарують вам м’яку та зволожену шкіру, але ніяка кількість лосьйонів, кремів або олій не здатні усунути та запобігти розтяжкам, якщо їм судилося з’явитися. Тож можна не витрачати гроші на спеціальні засоби та обійтися улюбленим зволожувачем. Крім того, масло какао може спровокувати подразнення у людей з чутливою шкірою, схильною до алергічних реакцій.

Міф 5: косметика та beauty-процедури – табу

Beauty-міфи про вагітність

Менш відоме зло може ховатися й у вашій косметичці. Безліч продуктів для макіяжу та догляду дійсно часто мають шкідливі речовини у складі, тому тут діє те саме правило, що й вище – уважніше читаємо упаковку та вибираємо безпечні формули. Якщо ви маєте сумніви щодо деяких інгредієнтів, проконсультуйтеся зі своїм лікарем або косметологом.

Що стосується активної косметики, можна без побоювання використовувати протисонцевий крем, засоби для шкіри, що очищають і зволожують, а також автозасмагу. Але є одне «але»: продукти, що містять саліцилову кислоту, дозволені тільки якщо її концентрація становить менш ніж два відсотки. А при виборі засобів для купання варто переконатися, що в них немає парабенів, фталатів та сульфатів, які можуть подразнювати вашу шкіру.

Неінвазивні процедури на кшталт масок, поверхневого пілінгу з фруктовими кислотами або воскової епіляції під час вагітності не зашкодять, а масаж, навпаки, може серйозно допомогти тим, хто страждає від набряку. Тактика інших втручань така: якщо процедура не критична, краще відкласти її до періоду після пологів. Це стосується б’юті-ін’єкцій та лазерних процедур.

Що не можна під час вагітності

Beauty-міфи про вагітність

До списку «категорично протипоказано» належать такі процедури:

Косметику та процедури з ретинолом також слід виключити.

Висновок

Дуже важливо дбати про себе і свою дитину під час вагітності, але тіло вагітної жінки не таке вразливе, як нам здається. Звичайно, завжди варто вивчати інформацію та перестрахування, адже «становище» зобов’язує. Це допоможе вам зрозуміти потенційні ризики та скласти власну думку про те, що небезпечно під час вагітності, а що ні.

Також варто враховувати індивідуальний фактор, адже те, що безпечне для однієї жінки, може спричинити алергію в іншої. Тільки ви самі вирішуєте, чи можна користуватися косметикою під час вагітності, робити процедури краси, чи варто вірити міфам чи їхнім викриттям.

Більшість табу в косметології ґрунтуються на потенційному, а не доведеному ризику. Однак пам’ятайте, що перед тим, як пройти будь-яку б’юті-процедуру, обов’язково попередьте лікаря-косметолога про вагітність, навіть на ранніх термінах та в період годування. Будьте красивими та здоровими всі дев’ять місяців до пологів!

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також