Чому не хочеться сексу: що робити і як відновити лібідо

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Чому не хочеться сексу: що робити і як відновити лібідо

Секс у стосунках відіграє ключову роль. Проблеми в сексі – супутники нерозуміння і розбрату в сім’ї. З небажанням інтиму жінки стикаються набагато частіше за чоловіків. Причини зниженого лібідо швидше не фізіологічні, а психологічні, і впоратися з ними можна шляхом роботи над собою та стосунками у парі.

«Якщо не хочеться сексу, винен стрес», –  скажуть 90% тих, кому така проблема невідома. Насправді знижене лібідо у жінок може бути спровоковано масою факторів. Розкажемо, чому дівчині не хочеться сексу й що робити у такій ситуації.

Не хочеться сексу зовсім: чому? Ймовірні причини

Чому не хочеться сексу: що робити і як відновити лібідо

Фахівці стверджують, що процес зниження лібідо протягом життя як у чоловіків, так і у жінок є неминучим. Зменшення сексуального бажання відбувається з віком на тлі гормональних змін під впливом життєвих обставин. Не дати вогнику бажання загаснути цілком реально, головне, з’ясувати причини проблеми.

  • Гормональні зміни

Навіть у 20 років жінка може виявити, що її не тягне займатися сексом, або вона не отримує ані морального, ані фізичного задоволення від процесу. Провина всьому – гормональний фон. З медичної літератури відомо, що в період від 30 до 45 років у жінок знижується вироблення естрогенів, вагінальні м’язи вже не такі еластичні й мастило виділяється в меншій кількості.

  • Захворювання

Зниження лібідо – наслідок деяких захворювань, наприклад, інфекцій, що передаються статевим шляхом. Небезпека таких інфекцій у тому, що вони не виявляються миттєво. Жінка тривалий час може відчувати дискомфорт, біль у статевих органах, печіння під час сечовипускання. Не хочеться сексу може при артриті, діабеті, деяких серцево-судинних захворюваннях, онкології та неврологічних відхиленнях.

Чому не хочеться сексу: що робити і як відновити лібідо

  • Побічний ефект лікарських препаратів

Оральні контрацептиви знижують сексуальне бажання, особливо у перші дні прийому. Такий само ефект мають антидепресанти, які регулюють рівень серотоніну в організмі, а також нейролептики, знеболювальні, препарати, що стабілізують артеріальний тиск.

  • Невпевненість, занижена самооцінка

Невпевнені в собі люди, яким складно прийняти себе та своє тіло, страждають на занижену самооцінку. Підтримувати лібідо на високому рівні в такому стані непросто. Якщо вчасно не звернутися по допомогу, занижена самооцінка трансформується в депресію, інші психічні розлади. Невпевненість у тому, чи добрі ви в ліжку, стає причиною психологічного дискомфорту, і займатися сексом не хочеться зовсім. Потрібно навчитися висловлювати свої сексуальні фантазії, налаштовуватися на сексуальну близькість. Якщо це зробити складно, сексуальне бажання навіть не виникне.

Чому не хочеться сексу: що робити і як відновити лібідо

  • Емоційне напруження, стреси, перевтома

Стрес провокує зміну гормонального фону, зростання адреналіну та кортизолу. У великій кількості ці гормони знижують сексуальне бажання в жінок. Ті, хто страждають на депресії, не хочуть сексу зовсім, тому насторожіться, якщо, крім зниженого лібідо, ви відчуваєте занепокоєння та пригніченість, занепад сил, страждаєте від безсоння й відсутності апетиту, дратівливі, не можете зосередитися.

  • Страхи перед сексом

Еротофобія супроводжує аноргазмії та вагінізму. Це психологічний стан, пов’язаний з дитячими травмами, сексуальним насильством і домаганнями, релігійними страхами, а також фобією підхопити хворобу або завагітніти. Без сексопатолога впоратися із проблемою буде вкрай складно.

Чому не хочеться сексу: що робити і як відновити лібідо

  • Незадоволеність сімейним життям

Це найголовніша причина зниження лібідо у жінок, не пов’язана із фізичним станом. Сексуальне життя у партнерів, які перебувають у стосунках тривалий час, схоже на каруселі, то вгору, то вниз. У подружжя може бути різний статевий потяг, який не завжди збігається, до того ж зникає новизна. Монотонність й одноманітність у сексі – одна з причин того, чому жінці не хочеться інтиму з чоловіком. Часті конфлікти та сварки, відсутність розуміння й довіри призводять до зниження сексуального бажання, жінка перестає почуватися бажаною.

  • Вагітність

Не хочеться сексу під час вагітності, після пологів та в період лактації? Це цілком нормально, тимчасове зниження лібідо пов’язане зі зміною рівня гормонів, секс може спричиняти фізичний дискомфорт. У цей час жінка психологічно вразлива, вона вважає своє тіло ідеальним. Вагітна або породілля швидше втомлюється, у неї зміщуються пріоритети – з чоловіка на дитину.

Аксесуальність – важлива відсутність потягу як такого. Людина не відмовляється від близькості, перед нею не стоїть вибір, займатися сексом чи ні, вона просто «не хоче» і не страждає від цього. До речі, ніколи не відчували бажання займатися сексом всього 1% людей Землі. Демісексуали — люди, близькі до асексуалів, але в них сексуальний потяг все ж таки іноді виникає. Правда, для цього їм потрібний особливий емоційний зв’язок, який виникає не відразу.

Що робити, якщо не хочеться сексу з чоловіком: ТОП-5 порад

Чому не хочеться сексу: що робити і як відновити лібідо

В ідеалі – зверніться до психотерапевта та сексопатолога. Фахівці призначать низку обстежень, щоб унеможливити ті чи інші причини зниження лібідо.

  • Спочатку жінці призначать аналізи на гормони, перевірять, як працює щитоподібна залоза, оскільки гормони, що регулюють роботу щитовидки, пов’язані із сексуальним бажанням.
  • Лікар також може призначити інші дослідження органів, щоб виключити розвиток захворювань серця, сечостатевої системи. Можливо, необхідно змінити дозування ліків, які ви приймаєте на постійній основі, або замінити одні препарати на інші, призначити альтернативне лікування.
  • Якщо фізичний стан жінки не спричиняє занепокоєння й гормони в нормі, ймовірно, проблема у психоемоційному стані. Потрібна робота з психологом чи психотерапевтом, можливо, парі знадобиться взаємна терапія, адже проблема зниженого лібідо, як ми вже з’ясували, є причиною незадоволеності у сімейному житті.

Чому не хочеться сексу: що робити і як відновити лібідо

  • Чесно й відкрито поговоріть з партнером, розкажіть про свої почуття, працюйте вдвох на покращення мікроклімату в сім’ї, подбайте про романтику, більше проводьте час разом. Такі дії мають покращити ваші інтимні стосунки.
  • Здоровий спосіб життя, дотримання режиму дня та правильне харчування без вживання алкоголю сприятливо позначаться не лише на вашому фізичному стані, а й на психологічному. Не відмовляйте собі у відпочинку, більше гуляйте, медитуйте, практикуйте дихальну гімнастику.

Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також