Чому з’являються прищі на лобі і як з ними боротися (особистий досвід)

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Медики неодноразово підтверджували гіпотези давньокитайських лікарів, що прищі в певних зонах обличчя сигналізують про різні проблеми з внутрішніми органами чи гормонами. Про що ж говорять прищі на лобі? Погляньмо на цю проблему з висоти медичних досліджень і особистого досвіду.

Шкіра — дзеркало нашого організму і своєрідний індикатор здоров’я. Її стан напряму залежить від роботи лімфатичної, травної систем, а також балансу гормонів і, звісно, психологічного стану. Збій роботи певних процесів провокує висипання у чітко визначених природою зонах – це твердження медики прослідковують вже близько двох тисяч років і з винайденням новітніх технологій лише більше в ньому переконуються. Проаналізуємо причини появи висипань на лобі.

Згідно з дослідженнями вчених, сальні залози на лобі прямо пов’язані з жовчним міхуром, печінкою, а також із шлунково-кишковим трактом. Забивання пор у цій частині обличчя можуть банально сигналізувати про те, що ці органи не можуть впоратись із навантаженням, яке ви на них накладаєте, вживаючи занадто велику кількість важкої їжі. Також прищі часто є індикатором того, що в організмі занадто багато шлаків і токсинів, які проникають у нього разом із переробленою їжею, повною консервантів, барвників, шкідливих жирів тощо. Вугрі на скронях також можуть вказувати про захворювання жовчного міхура, прищики над бровами часто є ознакою збою в роботі наднирників або запалення апендикса. 

На думку медиків, надмірна активність сальних залоз у зоні лоба також часто буває пов’язана з гормональними коливаннями. Дисбаланс цілого організму, який може спричинити, наприклад, неправильне співвідношення гормонів, збільшує виділення шкірного жиру на чолі і провокує появу прищиків. Словом, причин появи акне на лобі існує доволі багато. Але як визначити, що саме у конкретній ситуації впливає на нашу шкіру і що їй може допомогти? Розповідаю вже з власного досвіду.

Моя шкіра ніколи не була з тих, що можуть пережити “Крим і Рим і мідні труби”. Її протести проти надмірної кількості солодощів або цитрусових я пам’ятаю з раннього дитинства. Вгамувати ці капризи могла стримана дієта і правильний догляд. Але вже у свої 20 я почала помічати, як моє обличчя в зоні чола всіюється пустулами, непідвладними навіть французьким кремам і фермерському м’ясу на пару. Врятувати могли лише пошуки хорошого дерматолога.

“Перший крок до здорової шкіри у зоні чола — ретельне обстеження кишково-шлункового тракту і визначення балансу усіх мікроелементів в організмі”, — сказала одна з найкращих спеціалісток у місті і вручила мені кілометровий список обстежень. Я здала комплексний аналіз, зробила УЗД органів черевної порожнини, проконсультувалася з терапевтом та гастроентерологом. Серед браків тіла — дефіцит йоду, Омега-3 й неправильне співвідношення декількох мікроелементів в організмі. Їх можна усунути за допомогою збалансованого харчування й БАДів. Щодо лікування самої шкіри — її потрібно було щовечора обробляти засобом із бензоїл пероксидом для унормування активності сальних залоз. Щоденний догляд також довелося змінити на більш дбайливий: відмовитись від міцелярної води, шкіру очищувати м’яким крем-гелем на основі рослинних екстрактів і добре зволожувати, оскільки засоби від акне часто підсушують шкіру. На сонцезахист — подвійний акцент, адже сонячне проміння часто посилює прояви акне. Рекомендацій я чемно дотримувалася. Однак правильне харчування починалося після “флет вайту” з карамельним сиропом, мій день традиційно завершувався далеко за другу ночі, а емоційний стан висів на волосині (ох уже ці юнацькі любовні драми!). Логічно, що акне незмінно «прикрашало» моє чоло. 

Багаж пережитого досвіду вклав у фразу «краса починається зсередини» абсолютно нове значення. Краса починається зсередини нашого організму. З наших думок. З нашого способу життя. І гармонія сальних залоз неможлива без гармонії у всіх процесах життя.

Боротьба з акне триває впродовж життя і для успішного результату потрібно змінити його філософію. Букет червоних гнійників дав зрозуміти, що зникне лише в тому випадку, коли я впорядкую свій раціон у глобальному сенсі: звертатиму увагу не лише на те, що їсти, але й коли, як та з чим вживати ті чи інші продукти. У моєму житті з’явився трекер сну і спорт, який зобов’язує проводити на природі мінімум три години на тиждень. А ще, правило «не встрявати в непотрібні любовні драми». 

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB! 

читайте також