Як стрес може впливати на менструальний цикл

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Як стрес може впливати на менструальний цикл

Крім безсоння, головних болів, занепокоєння і депресії, стрес також може вплинути і на стабільність менструального циклу у жінок, що може призвести або до затримки місячних, або їхньої відсутності.

Стрес – основний провісник порушення гормонального фону і погіршення стану здоров’я в цілому.

«Добре відомо, що при хронічному стресі у вас більше шансів побачити деякі зміни в менструальному циклі, – говорить Лія Міллхейзер, директорка програми жіночої сексуальної медицини в Stanford Health Care. – За нинішніх обставин, в період пандемії, я отримую листи від пацієнток, які страждають від змін гормонального фону і, як наслідок, стикаються з порушенням менструального циклу».

Хоча експерти кажуть, що тимчасові менструальні зміни, викликані стресом, досить поширені, важливо пройти огляд у лікаря, особливо якщо проблеми носять тривалий характер.

«Ваш менструальний цикл є індикатором здоров’я всього тіла», – каже Шруті Махалінгайя, акушерка-гінекологиня Бостонського медичного центру.

Що таке «звичайний» цикл?

За словами Лії Міллхейзер, нормальна тривалість менструального циклу може варіюватися і залежати від індивідуальних особливостей кожної дівчини, але зазвичай вона складає від 21 до 35 днів.

У деяких людей, за словами Махалінгайя, спостерігається невелика мінливість від місяця до місяця, і все, що триває до семи днів, може вважатися нормою. У інших людей більш тривалі менструальні цикли, які самі по собі не представляють проблем, якщо вони стабільні.

«У вас може йти менструація до семи днів, але при цьому у вас будуть регулярні місячні», – говорить лікарка.

За словами Міллхейзер, лікарів більше турбує ситуація, коли для жінки характерні нормальні, стабільні періоди, але раптово у неї починається менструація кожні шість тижнів або три місяці: «Коли є значні зміни за межами цього діапазону норми, тоді вам потрібно поговорити з лікарем».

Як стрес може впливати на менструальний цикл

Як стрес впливає на менструальний цикл?

За словами Ліни Натан, акушерки-гінекологині UCLA Health, люди можуть помітити, що у них затримуються цикли або з’являються кров’янисті виділення між менструаціями. Ці зміни може спровокувати емоційний стрес, наприклад, пандемія, фактори фізичного стресу, такі як недавня втрата ваги або збільшення фізичних навантажень.

Причина, з якої стрес може змінити менструальний цикл, швидше за все, пов’язана з гормонами. Натан говорить, що стрес викликає підвищення рівня кортизолу, що може пригнічувати вироблення гормонів, відповідальних за овуляцію і менструацію.

«Коли ваше тіло знаходиться в стані стресу, це дійсно не найкращий час для вагітності, тому воно відключається», – пояснює лікарка.

У більшості випадків, якщо у вас немає менструації, ймовірно, у вас не відбувається овуляція. Але не сприймайте нерегулярні місячні як ознаку того, що у вас немає яйцеклітин або ви не можете завагітніти. Овуляція зазвичай відбувається за два тижні до менструації. Махалінгайя каже, що навіть якщо у вас давно не було менструації, завжди є ймовірність овуляції.

«Якщо у вас нерегулярні періоди, ваші шанси завагітніти можуть бути знижені, але я все одно рекомендую оберігатися, якщо ви не плануєте вагітність», – говорить Натан.

Відстрочені або пропущені місячні також можуть бути ознакою синдрому полікістозних яєчників (СПКЯ), який, за словами Натан, зазвичай супроводжується іншими симптомами, такими як посилений ріст волосся на тілі. За словами Міллхайзер, на менструальний цикл також можуть впливати інші захворювання – щитовидної залози, ендокринні.

Як нормалізувати свій цикл?

Всім, кого турбує затримка менструації, експерти рекомендують спочатку виключити вагітність, а потім поговорити з вашим лікарем або акушером-гінекологом, щоб визначити інші можливі причини.

Залежно від того, в чому причина, лікар може порекомендувати гормональну терапію для регулювання вашого циклу. Якщо ваш лікар підозрює, що ваш пропущений або відстрочений цикл пов’язаний зі стресом, зосередьтеся на зниженні рівня кортизолу. Натан рекомендує спати не менше шести-восьми годин на добу, дотримуватися здорового харчування, займатися спортом і практикувати медитацію або йогу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також